10 najkrajších terás v Bratislave, kde zabudneš, že tu máme koronavírus

  • Podniky v hlavnom meste už otvorili svoje terasy a pekne si ich vystrojili
  • Prinášame ti 10 pekných miest, kde si vychutnáš nielen kávu, ale aj obed či príjemnú spoločnosť
terasy (2)
Enjoy Bistro/Instagram Mondieu
  • Podniky v hlavnom meste už otvorili svoje terasy a pekne si ich vystrojili
  • Prinášame ti 10 pekných miest, kde si vychutnáš nielen kávu, ale aj obed či príjemnú spoločnosť

Je pravda, že letné terasy sa otvorili ešte len pred nedávnom a ľuďom sa dostávajú pod kožu len veľmi opatrne, no niekoľko pekných a príjemných už v hlavnom meste nájdeš. Výhľady, pekné sedenie, bezpečné štvorcové metre a dobré drinky. 

Regal Rooftop

Ak si zvyknutý na svoj Regal Burger, opäť si ho môžeš užiť na terase s výhľadom na Staré mesto. Takto jedlo stále padne lepšie, na čerstvom vzduchu. K tomu remeselná IPA do ruky a vietor vo vlasoch. Rooftop je známy tým, že tu prežiješ aj tie najhorúcejšie letné dni úplne v pohode a leto sa ti bude zdať oveľa znesiteľnejšie.

Chez Balzac

Tie najlepšie croissanty a najkrémovejšie kapučína, za ktorými chodí na Hlbokú cestu celá komunita vycibrených bratislavských kaviarenských povaľačov. Krásny dobový priestor s luxusným art-deco šmrncom a atmosférou francúzskych miest v sebe ukrýva pekáreň, reštauráciu, vináreň, kaviareň aj obchod so syrmi z najznámejších syrárskych oblastí Francúzska.

Pečú všetky známe aj neznáme pečivá, koláče a zákusky. Terasa je malá, ale veľmi útulná a pocitovo sa prenesieš do bezstarostného leta pri Azúrovom pobreží. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa chez_balzac_bratislava (@chez_balzac_bratislava),

.klub pod lampou

Na Palisádach nájdeš legendárny .klub plný novinárskych, hereckých aj umeleckých legiend. Ale v prvom rade skvelú kávu, lokálne víno od miestnych vinárov, dobré koláče od Fertuchy, bratislavské rožky, čapované pivo a veľmi peknú atmosferickú terasku.

Posedíš a podebatuješ si pod svietielkami pouličných lámp a svetelných reťazí. Klub je tiež známy svojim krásnym interiérom, ktorý navrhol Matúš Vallo, súčasný primátor Bratislavy. Všade naokolo sú pekné kvety, rastliny a malé stromčeky, o ktoré sa majitelia s láskou starajú. 

Posted by klub pod lampou on Sunday, May 20, 2018

Mondieu Laboratoire

Všetky podniky pod týmto menom majú veľmi dobré menu. Jedlá aj nápoje určite poznáš a počas celej karantény ti ponúkali a ešte stále ponúkajú donášku až domov.

Teraz však môžeš začať šetriť životné prostredie a prísť si posedieť na terasu na Laurinskú ulicu. Ak ti chýba rušný život, plné mesto, malé ratanové kreslá a stolíky, príď si ich pripomenúť a daj si kávu v meste na tejto terase. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Mondieu #mondieu (@mondieucafe),

Urban House

Urban House je povinnou zastávkou smerom z mesta aj do mesta. Vždy tu stretneš kopec známych ľudí a kamarátov, ktorí len tak postávajú pri stolíkoch, pijú drinky, jedia street-food, smejú sa a užívajú si teplé leto pod svetielkujúcimi reťazovými lampiónmi.

S rúškom na tvári, bezpečne rozmiestnenými stolíkmi, správnou dezinfekciou a milou obsluhou tu všetko ide ako po masle. Nebyť toho rúška, ani nevieš, že je tu nejaký vírus.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Urban House (@_urbanhouse_),

Jasmin 

Legendárna čínska reštaurácia na Židovskej ulici je obľúbenou destináciou domácich aj turistov od roku 1997. Interiér prešiel veľmi výraznou a vkusnou rekonštrukciou a podobne ako .klub pod lampou, aj Jasmin má na svedomí zvnútra Matúš Vallo.

Terasa je však v réžii majiteľov a tiež je krásna. Magnólie a iné exotické kvety a trávy spríjemňujú príjemné pokrmy, domáce slivkové vína či litchi dezerty. Jasmin má skvelú strategickú polohu, okrem dobrého jedla si vychutnáš aj bezkonkurenčné výhľady na Dóm sv. Martina či mestské hradby. Terasy v Starom meste majú proste svoje výhody. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @restauracia_jasmin,

Skrytý bar, Nová Cvernovka

V Rači, v centre, ktoré sa len tak hemží živou kultúrou, nájdeš Skrytý bar. Školský dvor bývalej chemickej priemyslovky ti ponúka zátišia s drevenými stolíkmi rôzneho druhu, hojdacími sieťami, stromami, kde je veľmi príjemne, vyslovene ako doma v záhrade.

Drinky ti namiešajú v bare a s dištančnými rozostupmi si ich v Cvernovkárskej záhrado-terase môžeš vychutnať naplno. Toto oddychovo-umelecké prostredie hodnotíme ako jedno z najkrajších v Bratislave. A môžeš si tu dať aj koláče od Giraffe Bakery. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nová Cvernovka (@novacvernovka),

Enjoy Bistro

Táto provensálska kaviareň pod Michalskou bránou má nielenže veľmi pôsobivý a útulný interiér, príjemný záhradný nábytok, ale aj rovnako útulnú terasu. To, čo nájdeš vo vnútri bistra, nájdeš teraz celkom určite aj na terasu.

Biely záhradný nábytok, kvetiny, svietniky a lampáše, teplé deky pre prípad chladnejšieho večerného počasia. Okrem toho bohatá ponuka koláčov, lokalita na nezaplatenie a bezpečnosť na prvom mieste. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Enjoy Bistro (@enjoybistrosk),

Rio Bratislava

Choď do Ria na dobrý steak alebo šalát. Ak ti chýbala príjemná klasika z dielne Medusa Group a výhľad na sochu Hviezdoslava či na starú budovu Národného divadla, určite nezmeškaj návštevu tohto podniku. Pavilón, ako ho sami nazývajú, majú otvorený už niekoľko dní a v príjemnom prostredí ponúkajú obľúbené menu spred koronných čias. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Restaurant RIO (@riobratislava),

SVAG TO GO

Toto je taká maličká teraska. Presne taká maličká, ako samotná kaviareň. Na Kozej, neďaleko bájneho kníhkupectva Artforum, sa nachádza tento nenápadný kávový raj. Ponuka kávy je veľká, od klasického espressa až po obľúbená Chai latté s extra shotom kávy, ktorý si dávame my.

Terasa je tak trochu punk, sedíš na zemi, alebo na stoličke, pretože oficiálne sedenie tu veľmi nie je. Každopádne pod stromami, s dobrou kávou a kamošmi je tu aj tak najlepšie. A stretneš zaujímavých ľudí, také komunitky, ktoré inde nenájdeš. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa svag to go (@svag_to_go),

Bistro Soho

Aj slávne bistro z Laurínskej má už svoju terasu. Od stredy. Predtým mali otvorené okienko a teraz si môžeš svoje udon rezance s hovädzím a badiánom dať aj na terase a príjemne si pri tom posedieť. V tomto bistre okrem iného ponúkajú aj personalizované vína, koláče od Pána Koláčika a dobrú kávu od slovenských pražiarov. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Bistro SOHO🥗 (@bistrosoho),

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK