10 najlepších WordPress rozšírení podľa Alex Kováčovej

Ak ešte nepoznáte Alexandru Kováčovú, tak je to žena, ktorá patrí medzi 100 najúspešnejších blogerov na celom svete. Spolu s jej blogom crazysexyfuntraveler.com získala niekoľko ocenení ako 1 of Best Female blogs of 2015 alebo Sexiest Female Travellers.

Toto sú podľa nej rozšírenia, ktoré by nemali chýbať v žiadnom WordPress blogu.

1. Akismet

banner-772x250
Akismet pozerá komentáre a chráni stránky od spamov. Dovoľuje vám prejsť spamy, ktoré označil na vašom webe v časti komentárov.

2. Spam Comments Cleaner

WordPress › Spam Comments Cleaner « WordPress Plugins
Ak máte WP stránku, tak je pravdepodobné, že máte viac ako 20 spamových komentárov na vašich príspevkoch denne. Ak ich nezmažete, zaberajú veľa miesta a samozrejme budú každým dňom narastať. Toto rozšírenie slúži nato, aby ste to nemuseli robiť ručne.

3. Tweetily

banner-772x250 (1)
Tweetily je plugin, ktorý automaticky vytvára tweety stránok, alebo článkov na Twitter, a tým udržiava obsah „nažive“ a vedie nových ľudí na vaše stránky.

4. Jetpack

jetpack
Jetpack je rozšírenie, ktoré je tak mocné, že je o ňom aj ťažko v skratke hovoriť. Obsahuje napríklad nástroje pre prispôsobenie, web premávku, mobilné zariadenia, obsah a nástroje pre optimalizáciu výkonu.

5. WP SEO by Yoast

SEO
Zlepšite si svoje WordPress SEO. Píšte lepší obsah a majte optimalizovaný WordPress web využitím jedného z najlepších SEO rozšírení pre WordPress.

6. Thank me later

banner-772x250 (2)
Veľmi dobré rozšírenie na ďakovné maily. Vytvorte jednoduchú správu s poďakovaním za komentár a pošlete ju užívateľovi, ktorý komentár napísal za vami určený čas.

7. Digg digg

digdigg
Všetko v jednom rozšírenie pre zdieľanie. Pridajte pohyblivé alebo statické odkazy na sociálne siete pri vašich článkoch, stránkach.

8. WP Super Cache

cache
Rozšírenie, ktoré vymaže staré dáta, revízie a podobné.

9. Facebook Page Promoter Likebox

facebook
Nástroj ako zmeniť návštevníkov vašich stránok na fanúšikov. S týmto rozšírením môžete zobraziť Facebook Like Box v lightboxe.

10. Updraft Plus Backup

updraft
Rozšírenie pomáha urobiť zálohy a rovnako aj vrátiť dáta pomerne jednoducho. Či už chcete robiť zálohy manuálne alebo automatické, zvládne všetko. Záloh vám pošle na Dropbox, Google Drive, FTP, SFTP, e-mail a iné.

Alex všetky tieto rozšírenia odprezentovala na WordCamp Slovensko 2015, ktorý sa konal minulú sobotu v Bratislave.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech