10 unikátnych jácht, ktoré si kúpiš, keď budeš miliardár

  • Cestovanie na jachte znamená byť slobodný a mimo stresu. Dáva ti neuveriteľnú možnosť rozhodnúť sa, kde zakotvíš a čo budeš robiť. Tým najlepším nesmie chýbať krása, pohodlie a luxus. Peniaze tu už nehrajú žiadnu rolu, stačí si len vybrať.
jachta
  • Cestovanie na jachte znamená byť slobodný a mimo stresu. Dáva ti neuveriteľnú možnosť rozhodnúť sa, kde zakotvíš a čo budeš robiť. Tým najlepším nesmie chýbať krása, pohodlie a luxus. Peniaze tu už nehrajú žiadnu rolu, stačí si len vybrať.

1. Jachta “A“

Zdroj:forbes.com

Najväčšia svetová plachetnica patrí ruskému miliardárovi Andrejovi Melnichenkovi. Názov dostala podľa mena jeho manželky Alexandry. Má dĺžku 120 metrov, 3 plavecké bazény a hodnotu 300 miliónov dolárov.

2. “Maltézsky sokol“

 

Zdroj:burgessyachts.com

Vysokorýchlostná jachta „Maltézsky sokol“ má podobu pirátskej lode z 18. storočia. Dokážeš ju kormidlovať aj sám a má dĺžku 88 metrov. Týždenné náklady na prevádzku sú 400 tisíc dolárov.

3. “Ulice Monaka“

Zdroj:brightside.me

V tomto prípade ide zatiaľ iba o projekt, ktorý môže byť tvoj za 1,1 miliardu dolárov. Mega jachta má združovať najznámejšie atrakcie Monaka od svetového kasína Monte Carlo až po trať formuly 1.

4. “Azzam“

Zdroj:brightside.me

Kapacita “Azzamu“ je 500 ľudí a na jedno dotankovanie s ňou dokážeš oboplávať celý svet. Jej majiteľom je prezident Spojených arabských emirátov: Khalifa bin Zayed, známy pre svoje veľké gestá. Napríklad po svojom zvolení zdvihol platy všetkých občanov o 100%. Možno raz pozve na palubu aj teba.

5. “Jazz“

Zdroj:brightside.me

Nádherná loď „Jazz“ je ako rýchly a ladný morský živočích. Má jednoduchý, moderný a presvetlený interiér. Toto avantgardné plavidlo by ti určite závideli mnohé svetové hviezdy, ktoré vlastnia iba „klasické“ jachty. Jej dizajnérom je Zaha Hadid.

6. “Dubaj“

Zdroj:brightside.me

Dubaj je vo svete známy svojim luxusom a v ničom za ním nezaostáva ani táto kráska. Nie je síce najdrahšia, keďže má hodnotu „iba“ 350 miliónov dolárov, ale je určite veľmi zaujímavá. Vyniká najmä interiérom zdobeným mozaikami, prepychovým nábytkom a umeleckými dielami. Obvykle kotví pri ikonickom umelom palmovom ostrove, ktorý rovnako ako jachtu vlastní Šejk Mohammed.

7. “Skyback“

Zdroj:brightside.me

V porovnaní s ostatnými je “Skyback“ ešte dieťatko. Meria 80 metrov. Nič to však nemení na tom, že má veľmi luxusné kabíny. Čaká ťa tu kino, telocvičňa, kúpele a tiež priestranný bazén. V zime. alebo v chladnejších zemepisných šírkach si môžeš palubu zakryť priehľadnou kupolou a nerušene tak sledovať krásnu nočnú oblohu.

8. “Eclipse“

Zdroj:yachtaudio.com

„Eclipse“, teda zatmenie je jednou z najluxusnejších jácht na svete. Stála 1,2 miliardy dolárov a patrí ruskému majiteľovi FC Chelsea: Romanovi Abramovičovi. Mega jachta má koncertnú sálu, kino, vínnu pivnicu a dva bazény, z ktorých jeden môžeš premeniť na tanečný parket. Hostí sem vieš dopraviť 2 vrtuľníkmi, 4 loďami, či 20 skútrami. Ak ťa to všetko omrzí, vyraz na dobrodružstvo 12 miestnou ponorkou, ktorá je súčasťou tohoto luxusu.

9. “Tropical Island Paradise“

Zdroj:brightside.me

Tento tropický plávajúci ostrov čaká na svoju realizáciu. Zatiaľ je vo fáze projektu, a preto, ak máš zvyšnú miliardu dolárov, tak neváhaj. Môžeš získať rozprávkové prostredie tropickej dedinky s domami, palmami a vlastnou sopkou.

10. “Palladium“

Zdroj:brightside.me

Futuristická jachta “Palladium“ Je ako šperk. Je zdobená takým luxusom, že slovo žiarlivý je príliš slabé na to, aby vyjadrilo závisť ostatných. V roku 2010 získala cenu za najlepší dizajn medzi jachtami.

Už stačí len doliať pohár šampanského a užívať si chvíle pohody. Dokážeš si vybrať? Ktorá je tvoja vysnívaná?

Zdroj:brightside.me, zdroj titulnej foto: brightsideme.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK