10 užitočných gadgetov, ktoré budeš chcieť mať doma

  • Každý rok prichádza na trh stále viac úžasných a neuveriteľne užitočných zariadení, ktoré môžu uľahčiť náš život a ušetriť veľa času.
  • Každý rok prichádza na trh stále viac úžasných a neuveriteľne užitočných zariadení, ktoré môžu uľahčiť náš život a ušetriť veľa času.

Sonogram pre tehotné ženy

foto: competition.adesignaward.com

Elektronické zariadenie PreVue s flexibilnou obrazovkou sa pripevní tehotnej žene na bruško s cieľom sledovať dieťa v jej vnútri. Nadchádzajúci rodičia tak majú šancu sledovať, ako ich dieťa rastie, spí, pohybuje sa a reaguje na rôzne zvuky v reálnom čase ešte pred jeho narodením.

Náramok, ktorý vysvieti obrazovku

foto: eastnews.ru

Spoločnosť Cicret ponúka náramok, ktorý zmení tvoj život. Má mini projektor a snímače, ktorými vytvára obrazovku smartphonu priamo na ruke užívateľa. Pomocou dotykového ovládania môžeš plnohodnotne ovládať virtuálny displej, ako by si ovládal tvoj smartphone.

Žehlička na vlasy, ktorá zosvetlí ich farbu

foto: instagram.com

Týmto produktom je ešte jednoduchšie, stať sa lákavou svetlovláskou. Americká značka Pravana má zariadenie na vyrovnanie vlasov, ktoré ich za niekoľko minút aj zosvetlí. A čo je najdôležitejšie, je to bezpečnejšie ako bežné vlasové farbivá.

Prekladač priamo do ucha

foto: designincubationcentre.com

Vedci z Národnej univerzity v Singapure vytvorili Touch-Hear prekladač s rozpoznávaním textu. Skladá sa z dvoch častí: prvá je malý senzor pripojený k tvojim prstom a druhá časť je reproduktor pripojený k uchu. Akonáhle sa so skenerom dotkneš vytlačeného slova v knihe, budeš počuť jeho význam. Tento prekladač zároveň nijakým spôsobom neobťažuje ostatných ľudí. Jediný kto počuje preklad, si ty.

Stimulátor mozgovej aktivity

foto: facebook.com

Thync je dômyselné zariadenie, ktoré používa elektrické impulzy, na zmiernenie stresu, odpočinutie mozgu po náročnom dni alebo naopak jeho osvieženie. Prístroj má rôzne režimy: „motivácia“, „hlboký relax“, „Zen“, „hlboký spánok“ a dokonca aj „Bliss“, ktorý v tebe vyvolá pocit ľahkej opitosti.

Súprava extraktorovej pumpy

foto: amazon.com

Ak si bol uhryznutý hadom a nemôžeš okamžite ísť do nemocnice, môžeš použiť tento gadget a zachrániť si tak život. Je tiež veľmi užitočný pri bodnutí včelou, osou, komárom alebo pavúkom. Pumpy dokáže vytiahnuť minimálne časť jedu, a tým znížiť možnosť vážnej otravy.

Terapia svetlom

foto: twitter.com

Táto zaujímavá maska ​​ti dokáže ušetriť nanášanie kozmetických masiek na tvár. Vo vnútri má  LED diódy. Modré svetlo ničí baktérie a červené znižuje možnosť zápalov. Pre zbadanie výsledkov, masku odporúčajú nosiť každý deň aspoň 10 minút počas jedného mesiaca.

Maska na zastavenie insomnie

foto: glotosleep.com

Výrobcovia tejto masky sľubujú, že vyriešia problémy ľudí, ktorí nie sú schopní zaspať, prežívajú úzkosť, premýšľajú o problémoch a sú rozptýlení vonkajšími stimulmi. LED diódy v maske vydávajú žiarivé svetlo, ktoré pri spánku pripomínajú slnečné lúče a pri prebudení budú vyzerať, ako modrá žiara.

Už nikdy nestratíš kľúče

foto: thetileapp.com

Každý, kto niekedy stratil kľúče od svojho bytu si pomyslel, aká to je škoda, že im nemôže zavolať, aby zistil, kde sa práve nachádzajú. V dnešnej dobe už je možné kúpiť takéto zariadenie, pripnúť ho na čokoľvek, čo nechceš, aby sa ti stratilo a pri najhoršom naňho zavolať a okamžite budeš počuť, kde máš kľúče, batoh, ovládač od TV alebo psa.

Inteligentná podprsenka, ktorá diagnostikuje rakovinu prsníka v ranných fázach

foto: instagram.com

Mladý mexický muž bol inšpirovaný a motivovaný k vytvoreniu „inteligentnej“ podprsenky, keď jeho matka takmer stratila život pri nesprávnej diagnóze rakoviny. Názov tejto podprsenky je EVA. Je vybavená snímačmi, ktoré monitorujú teplotu a hmotnosť prsníkov. Zmeny v týchto parametroch naznačujú, aké veľké množstvo krvi prúdi do prsníkov, z čoho sa ďalej dá zistiť, či žena nemá náhodou rakovinu v počiatočnom štádiu. Zberané údaje sa prenášajú do špeciálnej aplikácie, ktorú je možné stiahnuť do smartphonu alebo PC.

Zdroj článku: brightside.me

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech