10 „zlozvykov“, s ktorými musí inteligentný človek bojovať každý jeden deň

  • Inteligentní ľudia toho musia jednoducho riešiť viac.
  • Nad všetkým až priveľmi premýšľajú, čo je občas viac na škodu ako úžitok.
  • To je však daň, ktorú si pýta ich inteligencia.
  • Rovnako nepríjemných môže byť aj týchto 10 vecí, ktoré robí každý inteligentný človek.
daniel-h-tong-264918
unsplash.com
  • Inteligentní ľudia toho musia jednoducho riešiť viac.
  • Nad všetkým až priveľmi premýšľajú, čo je občas viac na škodu ako úžitok.
  • To je však daň, ktorú si pýta ich inteligencia.
  • Rovnako nepríjemných môže byť aj týchto 10 vecí, ktoré robí každý inteligentný človek.

#1 Vo vzťahu niekedy môže byť za toho “precitliveného”. Aj keď vám to niekedy môže spôsobiť nepríjemnosti, je to len preto, že sa svojim emóciám nebránite, nepotláčate ich a dokážete ich dať najavo. Inak povedané, vo väčšine prípadov máte srdce na dlani.

#2 Veľmi veľa inteligentných ľudí “trpí” workoholizmom. Keď sa do svojej práce zamilujete a nájdete v nej svoju vášeň, ste jej ochotní venovať aj všetok svoj voľný čas. Viete totiž, čo od života chcete a tvrdej práce, ktorá si vyžaduje veľa obety sa nebojíte. Ak to niektorí ľudia nazývajú “posadnutosťou”, v tom prípade ste na túto nálepku hrdí.

#3 Ľudia vás veľakrát označujú za samotára, čudáka, outsidera a podobne. Vy však len nevenujete čas tomu, na čom vám nezáleží. V dnešnom svete dokáže len málokto pochopiť, prečo dáte prednosť dobrej knihe či nejakému online kurzu pred piatkovou návštevou baru.

#4 Ľudia vás niekedy považujú za drzých. Vy ste však len úprimní. Problémom je, že nie každý chce počuť pravdu.

#5 Svoj život máte podrobne naplánovaný. Viete, kam smerujete, viete, čo chcete a viete, kedy to chcete. Čo je však najdôležitejšie je to, že viete aj to, ako to dosiahnete. Ľudia vám veľakrát hovoria, aby ste spomalili. Kto má však na spomalenie čas?

#6 Zúčastňujete sa len tých spoločenských udalostí a stretnutí, o ktoré máte záujem. Veľakrát preto upadnete do nemilosti niektorých ľudí, no výčitky svedomia vás za to rozhodne nezožierajú. Máte predsa na práci oveľa dôležitejšie veci.

#7 Hrozí vám však to, že časom upadnete do rutiny. Viete, že rutina je skvelým prostriedkom, ktorý vám pomáha dosiahnuť úspech, no všetkého veľa škodí.

knihy

#8 Nemáte veľa priateľov, no pravdou je, že ďalších si ani nehľadáte. Uprednostňujete skutočné vzťahy pred tými povrchnými.

#9 Keď sa zamilujete, milujete celým svojím srdcom. Niekedy možno až príliš, čo môže vášho nového partnera vyľakať, ak nie je na vážny vzťah pripravený.

#10 Úprimne – niektorí ľudia vás naozaj iritujú. Irituje vás ich falošnosť, ich predstieranie inteligencie či predstieranie úspechu. Vy sa však pretvarovať nedokážete a ak vás to má ochrániť pred ich spoločnosťou, radšej budete označovaní za “nespoločenských”.

zdroj: psych.interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech