10 znamení, že sa ti v roku 2016 darilo viac, než si myslíš

  • Možno si myslíš, že tvoj rok 2016 stál za nič. No čo keď si len niečo prehliadol? Prinášame ti zoznam 10 vecí, ktoré ťa uistia, že nie všetko je také zlé, ako sa na prvý pohľad môže zdať.
wolf-of-wall-street-dating-success
  • Možno si myslíš, že tvoj rok 2016 stál za nič. No čo keď si len niečo prehliadol? Prinášame ti zoznam 10 vecí, ktoré ťa uistia, že nie všetko je také zlé, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

1. Stále dýchaš

To, že si nažive, je to najdôležitejšie zo všetkého. Nech budeš v akejkoľvek situácií, nikdy nezabúdaj na to, že život je dar. Kým si tu živý a zdravý, je to tá najúžasnejšia vec zo všetkých.

2. Máš strechu nad hlavou

Nevieš si ani predstaviť, koľkí ľudia na svete nemajú kde každý večer zložiť hlavu. Možno nežiješ v tom najväčšom, najluxusnejšom a najmodernejšom dome, no vždy sa máš kam vrátiť a vždy máš miesto, ktoré môžeš volať domov.

pexels-photo-121537zdroj: static.pexels.com

3. Niekto ťa má rád

Možno si ešte nenašiel svoju spriaznenú dušu, ale určite máš niekoho, kto pri tebe stojí a na koho sa môžeš spoľahnúť. Nikdy nezabúdaj na to, že máš lásku rodičov a kamarátov, ktorí ťa vždy vypočujú.

4. Máš čo jesť a piť

Ak nemusíš premýšľať nad tým, čo dáš zajtra do úst, si šťastný človek. Prístup k jedlu a k pitnej vode je obrovská výhoda, akú veľa ľudí na tomto svete nemá.

5. Snažil si sa byť čo najlepší

Možno nie si perfektný, no snažil si sa byť čo najlepší, a to sa počíta.

6. Nevzdal si sa

Pamätaj na to, že každý neúspech je odrazovým mostíkom k úspechu. To, že sa nevzdávaš, aj keď si zlyhal znamená, že si nepripúšťaš prehry a si odhodlaný bojovať ďalej.

man-person-wall-sittingzdroj: static.pexels.com

7. Odpustil si ostatným

Možno sú v tvojom živote nejakí ľudia, ktorým by si sa najradšej vyhol, no ver mi, že hnev a túžba po pomste je pre teba iba zbytočným závažím. To, že dokážeš odpustiť a ísť ďalej, je pozitívne, pretože neplytváš svojím časom na niekoho, kto si to vôbec nezaslúži.

8. Odpustil si sebe

Občas prechovávame oveľa väčší hnev voči sebe než voči druhým. Stáva sa, že niekedy urobíme chyby, ktoré by sme najradšej nikdy neurobili, a premýšľame nad tým, ako ich vziať späť. Ale život takto nefunguje. Ak si schopný odpustiť nielen ostatným, ale aj sebe, uľaví sa ti.

pexels-photo-29520zdroj: static.pexels.com

9. Máš čo na seba

Nemusíš mať v šatníku tie najdrahšie dizajnérske kúsky, aby si mohol vyzerať a cítiť sa dobre. Najmä v zime je najdôležitejšie, ak máš oblečenie, vďaka ktorému ostaneš v teple. Váž si to, čo máš. Mnoho ľudí takéto privilégium nemá.

10. Snívaš vo veľkom

Kým snívaš, má  tvoj život zmysel. Znamená to, že si otvorený životu, a si pripravený prijať to, po čom túžiš.

zdroj: lifehack.org zdroj titulnej fotografie: elitedaily.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK