10 znamení, že sarkastickí ľudia sú inteligentnejší než si myslíš

  • Máš problém rozpoznať sarkazmus? Potom by si mal zrejme viac používať svoj mozog. Niekoľko štúdií totiž dokázalo, že sarkastickí ľudia sú oveľa inteligentnejší, než si myslíš.
house-cover-cane
razorcinema.com
  • Máš problém rozpoznať sarkazmus? Potom by si mal zrejme viac používať svoj mozog. Niekoľko štúdií totiž dokázalo, že sarkastickí ľudia sú oveľa inteligentnejší, než si myslíš.

Ľahko ťa prekuknú

Psychológ z University of Haifa, doktor Shaman-Tsoory, tvrdí, že porozumenie emóciám a stavu mysle druhých ľudí súvisí so schopnosťou porozumieť sarkazmu. Z toho vyplýva, že sarkastickí ľudia veľmi rýchlo spoznajú, o čo ti ide.

Majú bystrejší mozog

Richard Chin vo svojom článku pre Smithsonian objasňuje, že aby ľudský mozog pochopil sarkazmus, musí pracovať na vyššie obrátky. To znamená, že sarkastickí ľudia rozmýšľajú trocha viac ako tí, ktorí sarkastickí nie sú. Ten kamarát, ktorý má vždy sarkastické poznámky, je teda zrejme oveľa inteligentnejší, než si si doteraz myslel.

zdroj: images.pexels.com

Ľahšie riešia problémy

Sarkazmus pomáha aj pri hľadaní tvorivých riešení problémov. Ak budeš nabudúce stáť pred problémom, s ktorým si nebudeš vedieť rady, skús sa pre zmenu obrátiť na svojho sarkastického kamoša.

Neberú si všetko k srdcu

Sarkastických ľudí tak ľahko neurazíš. Sú totiž dosť inteligentní na to, aby vedeli, že si nemôžu brať všetko k srdcu.

zdroj: images.pexels.com

Ich mozog je zdravší

Podľa výskumu, ktorý sa uskutočnil na University of California, nedostatok schopnosti porozumieť sarkastickým poznámkam môže byť prvým varovným signálom poškodenia mozgu. Ukázalo sa, že ľudia trpiaci frontotemporálnou demenciou majú problém rozpoznať sarkazmus.

Majú priaznivý vplyv na svoje okolie

Sarkastickí ľudia ovplyvňujú vďaka svojmu špecifickému spôsobu komunikácie aj mozgy ostatných okolo seba. Inými slovami – keď si obklopený sarkastickými ľuďmi, si nútený viac používať svoj mozog, aby si porozumel ich myšlienkovým pochodom..

Vyhrajú každú hádku

Ak si sa niekedy pohádal so sarkastickým človekom, je dosť možné, že ti do dnešného dňa ostala jazva na duši z toho, čo povedal. Sarkastickí ľudia jednoducho vedia, ako viesť emocionálne vojny.

zdroj: images.pexels.com

Sú stredobodom pozornosti

Jazykovedec John Haiman zastáva názor, že sarkazmus je primárnym jazykom dnešnej spoločnosti. Sarkastickí ľudia nie sú žiadni čudáci, ktorí predstierajú, že sa smejú na vtipoch ostatných, ale sú to zvyčajne práve oni, kto udržiava konverzáciu.

Vedia, ako niekoho uraziť

Poznámky typu ,,Nie som na vrchole potravinového reťazca preto, aby som bol vegetarián, ale že si to ty, urobím výnimku“, môžu znieť naozaj nevinne, ale až dovtedy, kým sa nad nimi nezamyslíš. Bol to vtip alebo urážka tvojho životného štýlu? Sarkastickí ľudia majú talent, ako ťa svojimi poznámkami rozosmiať a uraziť zároveň.

Majú oddaných priateľov

Ľudia oplývajúci vysokou dávkou sarkastických poznámok vedia, že ich priatelia sú ich skutočnými priateľmi, pretože – ruku na srdce – kto iný by ustál tie každodenné sarkastické poznámky?

zdroj článku: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech