11 aplikácií, ktoré uľahčia život každému vyťaženému človeku

  • Ak si šikovný a akčný človek, určite dobre vieš, že niekedy je veľmi náročné zorganizovať svoj čas a stihnúť všetko, čo treba. Tieto aplikácie ti pomôžu zorganizovať tvoj čas, naučiť sa nové veci alebo produktívne stráviť čas, ktorý by inak bol zabitý.
samuel-zeller-103105
unsplash.com/zeller samuel
  • Ak si šikovný a akčný človek, určite dobre vieš, že niekedy je veľmi náročné zorganizovať svoj čas a stihnúť všetko, čo treba. Tieto aplikácie ti pomôžu zorganizovať tvoj čas, naučiť sa nové veci alebo produktívne stráviť čas, ktorý by inak bol zabitý.

FlashSticks

Zdroj: studentessamatta.com

FlashSticks je aplikácia, vďaka ktorej sa budeš učiť cudzí jazyk originálnym a efektívnym spôsobom. Princíp je jednoduchý. Svojím telefónom nasnímaš akýkoľvek objekt a aplikácia ti názov objektu vie preložiť až do 25 jazykov. Aplikácia zároveň ponúka aj hry na precvičenie nových slovíčok, audio správnej výslovnosti, vzorové vety a rôzne gramatické pomôcky. Tento netradičný spôsob ti rýchlo nahradí bifľovanie zo slovníka a útrpné opakovanie naučených slovíčok. Zrejme nám v škole neklamali, keď nám tvrdili, že existuje spôsob, ako spojiť učenie so zábavou.

Rescue Time

Zdroj: carefulcents.com

O tom, že na internete sa dá zabiť veľa času nemusíme nikoho presviedčať. Prokrastinácia a bezcieľne surfovanie po internetových stránkach predstavujú skutočné nebezpečenstvo pre každého produktívneho človeka. Aplikácia Rescue time tak skutočne môže byť tvojou záchranou. Táto aplikácia sleduje, ako využívaš svoj čas na počítači, na ktorých stránkach tráviš najviac času. Následne ti vypočíta mieru (ne)produktivty a všetko spracováva do prehľadných reportov. Takto spracovaný feedback ti pomôže lepšie zorganizovať čas a zbaviť sa zbytočných návykov, ktoré ťa len oberajú o energiu.

Swipes

Zdroj: startups.bg

Swipes je jednou z množstva aplikácií, ktoré ti pomôžu zorganizovať tvoj čas a poskytne ti prehľad o všetkých tvojich povinnostiach. Od ostatných aplikácií sa značne odlišuje svojím jednoduchým, ale neobyčajným dizajnom. Aplikácia funguje na jednoduchom princípe: najskôr vypíšeš všetky svoje úlohy a potom ich rozdelíš na tie , ktoré treba splniť hneď a na tie, ktoré ešte môžu počkať. Následne ti aplikácia sama zoradí úlohy podľa dôležitosti a bude monitorovať tvoju mieru produktivity. Swipes je aplikácia vhodná najmä pre kreatívnych ľudí, ktorí pracujú aj na viacerých projektoch súčasne.

Todoist

Zdroj:blog.todoist.com

Todoist je splnený sem pre všetkých, ktorí radi plánujú a organizujú všetko, čo robia. V tejto aplikácii si môžeš zaznačiť až 150 úloh a 80 aktívnych projektov a k nim priradiť rôzne časové údaje, poznámky, komentáre alebo štítky. Aplikáciu si môžeš zosynchronizovať aj s ostatnými zariadeniami a vytvárať si na nich ďalšie doplňujúce úlohy a projekty. Detailisti a puntičkári určite ocenia aj funkciu farebného odlišovania jednotlivých projektov a zaraďovanie do rôznych kategórií podľa dôležitosti. A to hovoríme ešte len o základnej verzii, ktorá je úplne zadarmo. Dostupná je aj verzia Premium, ktorá sa predpláca na jeden rok. Aplikácia je dostupná ma iOS, Mac, Android aj PC.

Podcast Republic

Zdroj: apkplz.com

Počas utierania prachu v izbe, jazde do školy alebo behaní na bežiacom páse ti do uší nemusia hrať iba decibely tvojej obľúbenej pesničky. Podcasty sú skvelým spôsobom, ako akýkoľvek zabitý čas možno využiť aspoň trochu produktívne. Nie len, že si precvičíš angličtinu (alebo aj iný cudzí jazyk), dozvieš sa veľa nových a zaujímavých vecí o témach, ktoré ťa zaujímajú priamo z úst naslovovzatých odborníkov. Ak raz čaro podcastov objavíš, už sa ich tak ľahko nevzdáš, a preto by sa ti mohla hodiť aplikácia, ktorá ti umožní vyhľadávať a počúvať nové a zaujímavé podcasty. Jednou z najlepších je Podcast Republic, ktorá ti okrem prehrávania podcastov umožní počúvať aj audio knihy, celé playlisty z youtube a dokonca zvládne aj live stream.

Google Photos

Zdroj: androidauthority.com

Povinná aplikácia pre všetkých užívateľoch smartfónov. Nepríjemné je, ak sa ti fotky vymažú pri poruche systému alebo ich musíš vymazať sám, kvôli nedostatku pamäte. Vtedy je záchranou Google Photos, aplikácia, ktorá automaticky zálohuje všetky obrázky a fotografie v tvojom mobile. Pre obrázky v štandardných rozmeroch aplikácia dokonca poskytuje neobmedzené miesto na uloženie. Okrem funkcie zálohovania, aplikácia umožňuje aj organizovanie obrázkov podľa kategórií, zdieľanie s ostatnými užívateľmi a tiež automatické vylepšenie nahraného súboru.

Blue mail

Zdroj: ilovefreesoftware.com

Blue mail je záchranou pre tých, ktorí aktívne využívajú viaceré mailové kontá a sú tak trochu zmätkári. Aplikácia dokáže zosynchronizovať všetky najpoužívanejšie mailové kontá, a to hlavne Gmail, Yahoo, AOL, Outlook a ďalšie. Nie len, že ti aplikácia usporiada všetky kontá, bude mať prehľad aj o tom, ktoré maily si už vybavil alebo nie. Obsahuje totiž skvelú funkciu, v rámci ktorej si môžeš nastaviť upozornenia na maily, ktoré si už označil ako vybavené. Vo vopred stanovených časových intervaloch ťa aplikácia upozorní na každý mail, ktorý si možno prehliadol alebo zabudol vybaviť.

Sleep Cycle

Zdroj: figmentsofadutchess.com

Akční a produktívni ľudia majú často problém dodržiavať zdravý spánkový režim. A aké by to bolo 21.storočie, ak by ti aj s týmto nevedela pomôcť aplikácia. Sleep Cycle je aplikácia, ktorá využíva detektor pohybu a monitoruje fázy tvojho spánku, pričom ťa nakoniec sama zobudí v optimálny čas. Sleep Cycle môžeš využívať aj ako budík s vopred nastaveným časom a aplikácia zatiaľ bude zhromažďovať dáta o tvojom spánkovom režime. Získané dáta ti nakoniec spracuje do prehľadného reportu, na základe ktorého môžeš svoj spánkový režim upraviť.

Remember the Milk

Zdroj: itsfoss.com

Remember the Milk bola jednou z prvých aplikácií, ktoré užívateľom umožňovali vytvárať zoznamy činností a plánovať si tak svoj čas. Túto klasiku určite ocenia všetci produktívni ľudia, ktorí uprednostňujú jednoduchosť a účelovosť. Aplikácia umožňuje vytváranie úloh a ich zoraďovanie do rôznych zoznamov, plánovanie úloh podľa lokalizácie na Google Maps a tiež nastavenie upozornení priamo v mobile alebo prostredníctvom emailu. Tieto funkcie dopĺňa jednoduchý a prehľadný dizajn, vďaka ktorému je aplikácia veľmi intuitívna a ľahko používateľná.

Evernote

Zdroj: news.softpedia.com

Táto aplikácia je skvelý pomocník pre všetkých kreatívnych ľudí, ktorí majú hlavu plnú myšlienok a nápadov. Evernote je v podstate poznámkový blok v tvojom mobile, vďaka ktorému budeš perfektne zorganizovaný a zorientovaný vo všetkých svojich myšlienkach a nápadoch. Práca s Evernote je veľmi jednoduchá a rýchla, všetky svoje poznámky budeš mať prehľadne zoradené a naformátované tak, ako potrebuješ. Aplikáciu možno zosynchronizovať s viacerými zariadeniami, takže sa tvoje poznámky budú automaticky aktualizovať, bez toho, aby si ich musel manuálne upravovať na každom zariadení zvlášť. Evernote poskytuje 60MB úložný priestor a ak by ti náhodou nestačilo, máš možnosť zakúpiť si aj Premium verziu.

Google Inbox

Zdroj: smartnews.com

Užitočná aplikácia pre tých, ktorí si potrpia na poriadok vo svojich mailoch. Od klasického Gmailu sa odlišuje množstvom rozšírených funkcií, vďaka ktorým budeš mať podrobný prehľad o všetkom, čo sa deje v tvojej mailovej schránke. Aplikácia ti tvoje maily vie roztriediť podľa dôležitosti, pripomenie ti maily, na ktoré si zabudol a samozrejmosťou je aj možnosť kategorizovania správ a jednoduché vyhľadávanie v priečinkoch.

Zdrojový článok: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech