11. ročník Charitatívneho aukčného salóna. Aj vo virtuálnej dobe pomáhame reálne

Ešte nestihli úplne odznieť emócie z jubilejného desiateho ročníka a Asociácia pomoci postihnutým – APPA pripravuje 11. ročník Charitatívneho aukčného salóna. Opäť online, no s reálnou pomocou pre šesť detí i dospelých s neľahkým osudom.

Umenie a charita idú ruka v ruke už jedenásť rokov

Charitatívny aukčný salón, ktorý realizuje APPA v spolupráci s Nadáciou TA3 a Aukčnou spoločnosťou SOGA, pandémia už druhýkrát primäla nájsť domov v online svete. Žiaľ, bez osobného kontaktu s umením. Je nám veľmi ľúto, že vo virtuálnom priestore sa vytráca emócia z bezprostredného zážitku z dražby. Ale nemizne nastálo. Na konci, keď sa dielo dostane k svojmu novému majiteľovi a výťažok do správnych rúk, sa mnohokrát ešte znásobí. 11. ročník Charitatívneho aukčného salóna sa uskutoční na online platforme Aukčnej spoločnosti SOGA, ktorá je počas celej histórie podujatia jeho odborným garantom. Dražiť sa bude počas celého týždňa od 9. do 16. novembra 2021.

To najlepšie zo slovenského súčasného umenia

Aj tentokrát sa podarilo dať dokopy hodnotnú kolekciu výtvarných diel, ktorá čaká už len na vás, kupujúcich. Spoločne môžeme dokázať, že táto zvláštna doba, ktorá mení naše životy, nemení našu schopnosť pomáhať. Umelci, ktorí darovali svoje diela bez nároku na honorár, to už dokázali.

  1. ročník aukčného salóna podporilo celkovo 48 popredných slovenských výtvarníkov alebo ich rodín. Do aukcie je zaradených spolu 64 diel. Hlavným motívom tohtoročnej aukcie sa stalo dielo Mareka Ormandíka – Busta s maskou III., ktoré vzniklo vlani s nástupom pandémie a reflektuje neľahkú dobu rúškovú.

zdroj: Ivan Csudai

Predaukčná výstava v Zichyho paláci naživo

Dražené diela 11. ročníka aukcie predsa len ukážeme očiam verejnosti.  Veľmi sa tešíme, že na rozdiel od jari, keď sme vás predaukčnou výstavou sprevádzali iba virtuálne, na jeseň si môžete výstavu toho najlepšieho zo slovenského súčasného umenia vychutnať naživo. Predaukčná výstava dražených diel sa uskutoční od 2. do 8. novembra 2021 v Staromestskej galérii Zichy v Bratislave. S dôrazom na ochranu zdravia a v súlade s aktuálne platnými opatreniami vyplývajúcimi z COVID AUTOMATU bude výstava pre verejnosť otvorená v režime OTP. Obdivovať to pekné – tak sme si dovolili odľahčene premenovať tento režim my, priaznivci výtvarného umenia. A potom si v pohodlí domova pekné dielo zakúpiť a zlepšiť tým život deťom a dospelým s telesným postihnutím. Tešiť sa môžete aj na online komentovanú prehliadku dražených diel, ktorú pre záujemcov už tradične pripravuje Nina Gažovičová z aukčnej spoločnosti SOGA (nájdete ju na stránke appa.sk alebo soga.sk).

zdroj: Lucia Tallová

A zopár čísel na záver…

Za desať ročníkov charitatívneho projektu Asociácia pomoci postihnutým – APPA poskytla 71 hendikepovaným finančnú výpomoc spolu vo výške 222.382 eur na nevyhnutné potreby, ktoré zlepšili kvalitu ich životov. Doteraz sa dražilo 440 umeleckých diel. 10. ročník Charitatívneho aukčného salóna skončil so skvelým výsledkom. Prostredníctvom aukcie na online platforme Aukčnej spoločnosti SOGA sa podarilo vydražiť diela za takmer 40 tisíc eur. V mene tých, ktorým je pomoc určená, Vám z celého srdca ďakujeme a želáme veľa úspechov aj pri 11. ročníku aukcie! www.appa.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie