12-dňová výzva, ktorá ťa opäť nakopne a posunie tvoj život k lepšiemu

  • Zdá sa ti, že do tvojho života sa pomaly zakráda rutina? Cítiš nedostatok energie alebo motivácie? Chcel by si byť aktívnejší? Pomôcť ti môže táto 12 dňová výzva. Jej pravidlá sú veľmi jednoduché - máš presne 12 dní na to, aby si zvládol 12 nižšie menovaných úloh. Na ich poradí nezáleží, záleží len na tom, aby si žiadnu z nich nevynechal. Tak, do ktorej sa pustíš ako do prvej?
man-person-jumping-desert
pexels.com
  • Zdá sa ti, že do tvojho života sa pomaly zakráda rutina? Cítiš nedostatok energie alebo motivácie? Chcel by si byť aktívnejší? Pomôcť ti môže táto 12 dňová výzva. Jej pravidlá sú veľmi jednoduché - máš presne 12 dní na to, aby si zvládol 12 nižšie menovaných úloh. Na ich poradí nezáleží, záleží len na tom, aby si žiadnu z nich nevynechal. Tak, do ktorej sa pustíš ako do prvej?

Úloha č.1: Vyjadri svoj názor

Cieľom tejto úlohy je to, aby si opustil svoju komfortnú zónu. Určite totiž existuje nejaký rozhovor alebo situácia, ktorej sa už dlhšiu dobu vyhýbaš. Postav sa jej zoči-voči a vyjadri svoj názor, aj keď vopred vieš, že daný rozhovor nebude príjemný. Možno ťa privedie do rozpakov, možno sa nestretneš so súhlasom, možno sa dokonca s niekým pohádaš. Akokoľvek však pocítiš úľavu, pretože nie je nič oslobodzujúcejšie, než pravda.

Úloha č.2: Popremýšľaj nad svojou vysnívanou prácou

Ak svoju prácu nemôžeš označiť práve za svoj dream job, popremýšľaj, čo by ním bolo. Čo ťa baví najviac a v čom si naozaj dobrý? Akú prácu by si robil naozaj s radosťou? Ak v tom máš jasno, sprav akýkoľvek prvý krok, ktorý ťa k tomuto snu posunie bližšie. Či to bude poslanie životopisu alebo prihlásenie sa na jazykový kurz, je len na tebe – najdôležitejšie je spraviť prvý krok.

Úloha č.3: Navštív kurz niečoho, čo si ešte nikdy nevyskúšal

Život je predsa o zbieraní nových zážitkov a nikdy nevieš, či „nezablúdiš“ na kurz niečoho, z čoho sa časom stane tvoja najväčšia záľuba. Je len na tebe, či si zvolíš návštevu kuru varenia, kreslenia, horolezectva či sebaobrany – cieľom je zažiť a vyskúšať niečo úplne nové.

Úloha č.4: Napíš list niekomu, na kom ti naozaj záleží

Pozor, nie na počítači! Mnoho ľudí dnes zostane až vykoľajených, keď majú niečo napísať rukou. Aby si tomu predišiel, vezmi si svoje obľúbené pero a napíš list niekomu, na kom ti záleží. Danej osobe sa v ňom poďakuj za všetko, čo ti dala. Či to bude tvoja mama, priateľka či sestra, určite ostanú veľmi príjemne prekvapené.

Zdroj: favim.com

Úloha č.5: Vymaž si z telefónneho zoznamu všetky nepotrebné kontakty

Je tvoj zoznam plný kontaktov, ktoré už nikdy nebudeš potrebovať? Naozaj v ňom „pre istotu“ nepotrebuješ mať čísla svojich ex a sesterníc z tretieho kolena, ktoré si nevidel už desiatky rokov. Objektívne prehodnoť každý jeden kontakt a vymaž si všetky, ktoré už naozaj nikdy nevyužiješ. Rovnaký postup môžeš aplikovať aj na zoznam svojich priateľov na Facebooku.

Úloha č.6.: Buď 24 hodín offline

Na celý jeden deň zabudni na svoj telefón, počítač i tablet. Ak je to nevyhnutné, informuj svojich kolegov, rodinu alebo klientov, no 24 hodín to bez teba určite zvládnu. Uži si naplno ten pocit, že na jeden deň nie si otrokom telefonátov, správ, mailov a sociálnych sietí. Úľava, ktorú pritom zažiješ je naozaj oslobodzujúca.

Úloha č.7: Dopraj si „deň nových chutí“

Tento deň bude pre teba naozaj gastro zážitkom. Po celý jeden deň konzumuj iba jedlá, ktoré si nikdy predtým nechutnal. Zájdi do nejakej novej reštaurácie alebo si doma sám priprav recept, na ktorý si sa nikdy predtým neodvážil. Nové chute ťa inšpirujú k novým veciam a možno objavíš pochúťky, ktoré si zamiluješ.

Úloha č.8: Prehoď zopár slov s niekým, s kým si nikdy nehovoril

Je len na tebe, či to bude tvoj nový sused, niekto z kaviarne, či spolucestujúci z vlaku – nadviaž ľahkú komunikáciu s kýmkoľvek, s kým si predtým ešte nikdy nehovoril. Nielenže opustíš svoju komfortnú zónu, ale možno sa s niekým aj príjemne porozprávaš.

Zdroj: pexels.com

Úloha č.9: Deň bez jedinej lži

Áno, prirodzene, každý deň by si mal prejsť bez jediného klamstva. Keby to tak ale robil každý, svet by bol úplne iným miestom, ako je dnes. Skús preto začať od seba a naozaj si daj pozor na to, aby si za celý deň nevyslovil ani jediné klamstvo. A – áno, aj milosrdná lož je stále len lžou.

Úloha č.10: Daruj niekomu peniaze

Vôbec pritom nezáleží na tom, aká čiastka to bude. To, čo sa tebe môže zdať ako „málo“, môže niekto vnímať ako „veľa“. Daruj preto nejaký finančný dar charite, človeku bez domova, útulku alebo kamkoľvek inam, kde ocenia akúkoľvek pomoc. Ak práve nemôžeš poskytnúť žiadnu finančnú pomoc, vypomôž niekde ako dobrovoľník. Ten pocit bude určite stáť zato.

Úloha č.11: Prečítaj nejakú knihu

Samozrejme si nedávaj ako métu nejakú 600 stranový román (i keď, ak si na to trúfaš, nenechaj sa limitovať). Je však veľa kníh, ktoré sa hravo dajú prečítať „na jeden dych“. Preto sa pohodlne usaď, sprav si šálku dobrej kávy alebo čaju a vybranú knihu nepusti z rúk, pokiaľ nebudeš na poslednej strane.

Úloha č.12: Odmeň sa

Čo by ťa potešilo? Dnes si dopraj čokoľvek, čo by ti urobilo radosť. Choď von s priateľmi, niečo si kúp alebo si dopraj dlhší spánok – nečakaj na žiadne „keď“. Zaslúžiš si to hneď, tak nečakaj a dopraj si zaslúženú odmenu.

Zdroj: lifeadvancer.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech