14 sôch, ktorým nebudeš veriť, že skutočne existujú

  • Po celom svete môžeš nájsť desiatky tisíc rôznych sôch. Mnohé z nich sú venované slávnym či významným osobnostiam jednotlivých krajín, no pravdupovediac, na mnohých z nás môžu pôsobiť celkom aj nudne. Avšak nie všetky sochy sú také. Dôkazom toho je aj dnešný výber sôch z celého sveta, kde autori prejavili obrovskú dávku kreativity a nápadu a výsledok rozhodne stojí za to.
collageqwrt
flickr.com
  • Po celom svete môžeš nájsť desiatky tisíc rôznych sôch. Mnohé z nich sú venované slávnym či významným osobnostiam jednotlivých krajín, no pravdupovediac, na mnohých z nás môžu pôsobiť celkom aj nudne. Avšak nie všetky sochy sú také. Dôkazom toho je aj dnešný výber sôch z celého sveta, kde autori prejavili obrovskú dávku kreativity a nápadu a výsledok rozhodne stojí za to.

 

„Wonderland,“ Kanada

foto: flickr.com/Neil Howard Autorom sochy je španielsky umelec Jaume Plensa. Najúžasnejšia je socha zvnútra. 12 metrov veľký drôtený rám formovaný do tvaru hlavy, je skutočne impozantný.

„Karma“, USA

foto: flickr.com/Alyx Dellamonica Socha kórejského umelca Do-Ho Suha víta návštevníkov newyorskej Albright-Knox Art Gallery. Socha má výšku 7 metrov, no vytvára klam, že je siaha až do oblakov.

„Posledná večera“, USA

Rhyolite Ghosts, Death Valley 2012

Gord McKenna

Plastika Alberta Szukalski je autorovým poňatím slávnej maľby od Leonarda Da Vinciho. V pozadí sa nachádza Death Valley a v noci je plastika osvetlená, čo jej dodáva tajomný nádych.

„Diamanty“, Austrália

Diamonds

russellstreet

Táto fotografia nie je otočená. Novozélandský umelec Neil Dawson vytvoril sochu, ktorá vyzerá, ako keby sa vznášala. Tento efekt je docielený pomocou drôtov.

„Povrazolezkyňa“ Dubaj

Juggling / Jonglieren

Deutsche Bank

Táto bronzová socha sa javí, ako keby popierala zákony fyziky. Autorom je poľský sochár Jerzy Kedziora.

„Socha huslistu“ Holandsko

Fiddler from the ground in the Stopera (Amsterdam, Netherlands 2014)

Paul Arps

V hlavnom meste Holandska, v Amsterdame, je pred hudobným divadlom inštalovaná táto socha, ktorá vystupuje z mramorovej dlažby.

„Autá Porsche na festivale rýchlosti“, Spojené kráľovstvo

Goodwood 2013 Festival of Speed Porsche sculpture

Bruno Postle

Umelec Gerry Judah vytvoril sochu s autami, ktoré sa zdajú, že smerujú do neba. V rámci každoročného festivalu v Goodwoode sa mu takto podarilo do svojho diela zapracovať legendárnu automobilovú značku.

„Zostup a výstup“, Austrália

Reaching up

Matthew Perkins

Schodisko do neba inštalované v Sydney je vytvorené tak, že každý schodík je o čosi menší ako predchádzajúci. Autorom je David McCracken a keď sa pozeráte na jeho dielo, javí sa tak, ako keby schody boli nekonečné.

„Nevyhnutnosť času“

Grécky maliar a sochár Adam Martinakis vytvára svoje sochy dosť netypicky – iba digitálne. Môžete ich teda vidieť len na internete, či ako vytlačený obrázok.

„Gravitácia slona“, Francúzsko

"Château de Tokyo" à Fontainebleau

Jean-Pierre Dalbéra

Plastika Daniela Firmana sa nachádza v parížskom Fontainebleau. Slona balancujúceho na svojom chobote môžete vidieť jedine tu.

„Bežec“, Grécko

Túto sochu nájdete v Aténach. Z ktoréhokoľvek miesta, keď sa na ňu pozeráte, vyzerá to tak, ako keby bola socha v pohybe. Tento efekt vytvoril umelec Costas Varotsos pomocou veľkého počtu tmavozelených kúskov skla.

„Podvodné plastiky“ Mexiko

Untitled

Scuba Catalog

Ak by ste si chceli pozrieť toto súsošie od Jasona Taylora, museli by ste sa vybaviť neoprénom a potápačským prístrojom.

„Zapletenie“

chadknight Ďalšia socha zo série digitálnych sôch, ktorej autorom je Chad Knight. Jeho digitálne sochy sú charakteristické veľmi realistickým prevedením.

„Kúpajúca žena“ Nemecko

Germany got a shock when ‚The Bather‘ appeared in Binnenalster Lake, this rather big lady measured in at 98ft long!

Nemeckých vodákov môže prekvapiť táto socha vytvorená z kombinácie plastu a kovu. Ženská hlava a jej kolená vytvárajú efekt kúpajúcej sa obrej ženy. Autorom je Oliver Voss.

zdroj: interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech