14 užitočných doplnkov, ktoré ťa prenesú do budúcnosti

  • Predstavivosti a kreativite sa medze nekladú. To si povedala aj skupinka vynálezcov a prišli s nápadmi, ktoré pripomínajú viac budúcnosť ako súčasnosť.
10-phoon
getportals.com / otmtech.com
  • Predstavivosti a kreativite sa medze nekladú. To si povedala aj skupinka vynálezcov a prišli s nápadmi, ktoré pripomínajú viac budúcnosť ako súčasnosť.

Levitujúca stolná lampa

Zdroj: flyte.se

Flyte je bezdrôtová lampa pripomínajúca žiarovku, ktorá sa vznáša nad drevenou doskou. Doska má v sebe ukryté magnety, ktoré tak nadnášajú žiarovku. Čo je na tejto lampe pôsobivé, je jej životnosť. Ak ju budeš mať denne zapnutú 6 hodín, tvorcovia tejto lampy ti zaručujú životnosť až 22 rokov.

Inteligentná bunda, ktorá ťa zohreje

Zdroj: flexwarm.com

Čínska firma Flexwarm prišla s nápadom bundy, ktorá ťa pri jej nosení zohreje. Bunda obsahuje sadu zohrievajúcich telies, ktorých teplotu vieš ovládať cez aplikáciu vo svojom smartfóne.

Povrchový sterilizátor

Zdroj: verilux.com

Čistota je základom zdravej kuchyne. To si povedali v americkej firme Verilux a prišli s nástrojom na sterilizáciu hlavne kuchynských potrieb. Toto zariadenie dokáže zničiť až 99% škodlivých baktérií a mikroorganizmov žijúcich na akomkoľvek povrchu.

Trojstranný skladací Flip Phone

Zdroj: idkul.com

Dizajnér Kristian Ulrich Larsen prišiel s mápadom, ktorý mení pohľad na smartfóny budúcnosti. Jeho Flip Phone sa dokáže pretransformovať z klasického smartónu na displej s klávesnicou, či poslúži ako stojan na sledovanie videí.

Simultálne prekladajúce bezdrôtové slúchadlá

Zdroj: waverlylabs.com

Bezdrôtové slúchadlá Pilot dokážu to, čo žiadne iné. V momente kedy si ich vložíš do uší, dokážu analyzovať hovorené slovo a súčasne prekladať tvoju reč do inej. S týmito slúchadlami sa tak dohovoríš prakticky kdekoľvek na svete.

Kombinácia skateboardu a kolieskových korčulí v jednom

Zdroj: kingdomofstyle.typepad.co.uk

S týmto bláznivým nápadom prišla spoločnosť Hammacher. Stačí sa len do týchto prstencových korčuľ postaviť a preniesť váhu smerom, ktorým chceš ísť. Za 100 dolárov si tak užiješ veľa zábavy. Teda iba ak nespadneš.

Solárna nabíjačka Port

Zdroj: xd-design.com

Táto solárna nabíjačka predstavuje jednoduchý spôsob, akým si nabiješ svoj smartfón. Jediné čo na to potrebuješ je voľné okno, na ktoré si pomocou špecialnej prísavky pripevníš túto nabíjačku. Môžeš to využiť nielen v domácnosti ale aj v aute, či dokonca lietadle.

Telefón a bluetooth headset v jednom

Zdroj: mojorno.com

Tento Kambala koncept využíva viacvrstvovú polymerovu konštrukciu telefónu, ktorý je schopný sa ohnúť do tvaru, vďaka ktorému si ho jednoducho založíš do ucha.

Skener, ktorý ti ukáže zloženie tvojich potravín

Zdroj: tellspec.com

Tento skener od spoločnosti Tellspec dokáže identifikovať potraviny a zistiť ich zloženie. Zariadenie si jednoducho spáruješ so svojim smartfónom a displej ti ukáže výsledok. Na jedno nabitie zvládne viac ako 1200 skenovaní a váži len 136 gramov.

Neuveriteľné ohybný smartfón

Zdroj: getportals.com

Portal je smartfón, ktorý sa dokáže ohnúť do neuveriteľným spôsobom. Využitie tohto smartfónu možno nájsť hlavne v športe. Portal si jednocho pripneš na zápästie a môžeš sa bezstarostne venovať cvičeniu.

Prenosný skener obrázkov

Zdroj: yankodesign.com

S týmto Copy&Paste skenerom si jednoducho oskenuješ obrázok ktorý ťa zaujal a tým istým skenerom si ho potom aj vytlačíš. Tento koncept získal v roku 2013 ocenenie Red Dot Award za dizajn.

Smartfón s realistickým zobrazovaním počasia

Zdroj: yankodesign.com

Tento Window Phone ti zobrazí dokonale zobrazí aktuálne počasie na tvojom displeji. Vďaka tomu už budeš vždy vedieť ako sa obliecť.

Elektronícké pero so senzorom

Zdroj: otmtech.com

Toto elektronické pero Phree pen spolupracuje s tvojím smartfónom. Obsahuje senzor, vďaka ktorému dokážeš písať na akýkoľvek povrch. Všetko čo s týmto perom napíšeš alebo nakreslíš sa uloží do tvojho smartfónu alebo počítača. Toto pero využiješ v situáciach, kedy si potrebuješ niečo rýchlo zapísať a nemáš pri sebe papier.

Kanvica budúcnosti

Zdroj: kickstarter.com

Táto futuristická kanvica MIITO vznikla ako nemecký startup. Prostredníctvom známej crowdfuningovej stránky Kickstarter sa tvorcom tohto projektu podarilo vyzbierať vyše 800 tisíc eur. Touto kanvicou si dokážeš zohriať akékoľvek jedlo alebo pitie a ušetríš tým čas a energie.

Zdroj: brightside.me

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech