15 aplikácií pre Chromecast, ktoré musíš mať

  • Máš Chromecast a už sa ti zunoval BBC iPlayer, Youtube a Netflix? Tak potom sú tieto appky presne to, čo potrebuješ.
image_1427290994.jpeg
  • Máš Chromecast a už sa ti zunoval BBC iPlayer, Youtube a Netflix? Tak potom sú tieto appky presne to, čo potrebuješ.

 

Ak nevyužívaš Netflix, už ťa nudí Youtube a BBC iPlayer, tak sa už zrejme na tvoj Chromecast práši niekde na poličke za televízorom. To je ale obrovská škoda. Tu našťastie nájdeš 15 aplikácií, vďaka ktorým konečne využiješ jeho potenciál.

CastOnTV Instagram (Android smartfóny a tablety)   

Pravdou je, že zatiaľ neexistuje oficiálna Instagram appka pre Chromecast. Kým ale vznikne, bude CastOnTV Instagram najlepšou voľbou pre každého, kto si chce, napríklad aj s rodinou vychutnať zábery z Instagramu na veľkej obrazovke. Aplikácia ti tiež ponúka možnosť prehrávania hudby v pozadí pri prezeraní slideshow, takže nebudeš musieť pretrpieť to trápne ticho pri prezeraní fotiek z piatkovej party. CastOnTV obsahuje tiež množstvo dynamických prechodov, ktoré poskytujú potrebnú akciu.

 

 

Wauki.TV Chromecast 

Netflix a Amazon Instant Video sú možno označované za najlepšie, keď príde reč na kvalitný stream, ale aj nový objav Wauki.tv stojí za spomenutie. Umožňuje ti streamovať, požičať si a aj kúpiť film, seriál… . Aplikáciu si je možné dopredu predplatiť, s tým, že prvý mesiac je zadarmo a rovnako ako aj Netflix umožňuje predplatné kedykoľvek zrušiť. 

 

Plex and Chromecast

Plex je presne to, čo potrebuješ, ak máš počítač plný filmov, televíznych show a hudby, ktorú by si si chcel vychutnať na TV obrazovke prostredníctvom iného zariadenia, napríklad Chromecast-u. Aplikácia ti umožní prehrať na veľkej obrazovke všetky tvoje obľúbené filmy či seriály uložené v počítači.

 

  

 

Blinkbox for Chromecast (Android smartfóny a tablety, iPhone a iPad)

Blinkbox od spoločnosti Tesco, ktorý ponúka streaming TV programu či filmov je už dostupný aj cez Chromecast. Narozdiel od Netflixu si pri Blinkboxe zaplatíš len za to, čo chceš naozaj pozerať. Tiež si môžeš požičať celé série jednotlivých seriálov, čo ti poskytne dokonalú výhovorku, prečo nechodiť na prednášky a neučiť sa na skúšky ani tento semester. 

 

BT Sport for Chromecast (Android smartfóny a tablety, iPhone a iPad)

BT je zatiaľ posledná veľká stanica, ktorá sa stala dostupnou aj cez Chromecast. Odkaz na Chromecast nájdeš v  aplikácii pre iOS aj Android. Vďaka BT si budeš môcť pozrieť live zápasy anglického či svetového futbalu, ako aj prvú anglickú rugby ligu či MotoGP.

 

 

NowTV for Chromecast (Android smartfóny a tablety, iPhone a iPad)

NowTV je služba od Sky, ktorá umožňuje denne sledovať šport či filmy zo Sky Sports či Sky Movies. V inom mesačnom balíčku si zase nájdeš desať top Sky kanálov, ako Sky One, Sky Atlantic, Fox či Discovery. Stačí sa zaregistrovať pomocou aplikácie cez iOS či Andriod a môžeš začať sledovať cez Chromecast aj Sky. 

 

Rdio for Chromecast  (Android smartfóny a tablety, iPhone a iPad a Windows Phone)

Kým sa na Chromcast objaví Spotify bude najlepší spôsob na streaming hudby Rdio. To ti ponúka na výber z knižnice s vyše 30 miliónmi songov, ktoré môžeš, samozrejme s reklamami, počúvať zadarmo. Platená verzia je bez reklám a umožňuje vytvorenie vlastných albumov a playlistov, pre počúvanie online, rovnako ako aj offline.    

 

 

BubbleUPnP (Chromecast/DLNA) , (Android smartfóny a tablety)

Ak máš vo svojom Androide filmy, tak je táto aplikácia skvelý spôsob ich prehrávania vo vysokej kvalite cez Chromecast. BubbleUPnP je skvelý spôsob, ako si ich pozrieť vo vlastnom televízore na veľkej obrazovke. Aplikácia tiež umožňuje pozrieť si filmy uložené na lokálnej sieti. Bezplatná verzia aplikácie limituje počet filmov, ktoré cez ňu môžeš prehrať a samozrejme nesmieš zabudnúť na to, že všetko závisí od rýchlosti tvojej domácej Wi-Fi.

 

 

CastPad for Chromecast (Android smartfóny a tablety)

Šikovný vývojári už samozrejme hľadajú rôzne zaujímavé cesty, ako využiť Chromecast. Konkrétne CastPad je aplikácia, ktorá ti umožňuje kresliť, pričom si svoj výtvor môžeš sledovať na TV obrazovke. Free verzia obsahuje päť farieb a možnosť zmeniť hrúbku tvojej ceruzky.

 

AllCast (Android smartfóny a tablety)

AllCast je aplikácia podobná appke BubbleUPnP. Tiež ti umožňuje prehrávať videá z Androidu a lokálnej siete vo vysokej kvalite na TV obrazovke a ty si ich tak môžeš naplno vychutnať. Free verzia je taktiež limitovaná.

 

LocalCast (Android smartfóny a tablety)

Ak sa ti nechce platiť za BubbleUpnP alebo AllCast, tak je pre teba táto aplikácia ideálnou alternatívou. Funguje tak isto ako dve predošlé aplikácie tohto typu – prepojíš ju so svojim Chromecast-om, vyberieš si video, ktoré si chceš pustiť a to sa zjaví na tvojej TV obrazovke. Tak ako aj predošlé spomínané aplikácie, LocalCast tiež podporuje len tie súbory, ktoré sú podporované Chromecast-om. Aplikácia samozrejme obsahuje reklamy.

 

Videostream for Chromecast (Google Chrome)

Videostream ti ponúka výborný spôsob, ako si cez Chromecast prezerať seriály či filmy uložené v počítači. Hoci predtým podporoval iba .mp4 a .mp3 súbory, dnes po update podporuje Videostream všetky formáty. Stačí si teda stiahnuť toto rozšírenie pre prehliadač Chrome, vybrať si a kliknúť na video, ktoré si chceš pozrieť. To sa potom zobrazí na TV obrazovke a ty si ho môžeš vychutnať v super kvalite.

 

 

Photo Cast for Chromecast ( iPhone, iPad, iPod Touch)

Máš iPhone, iPad či iPod Touch a chceš si prezerať svoje fotky na TV obrazovke cez Chromecast? Potom si určite stiahni túto aplikáciu. Photo Cast ti umožňuje prezerať si foto uložené v albumoch tvojho iZariadenia a to samozrejme vo vysokej kvalite (optimalizovanej na rozlíšenie tvojej TV obrazovky).

 

MyCastScreen (Android smartfóny a tablety)

Táto aplikácia ti toho prináša hneď niekoľko. Nahradí pôvodnú home screen Chromecast-u správami o počasí, novinkami zo sveta a pridá aj foto slideshow. Aplikácia je síce stále vo vývoji, ale zatiaľ vyzerá veľmi nádejne. Okrem noviniek zo sveta a správ o počasí umožňuje prehrávať videá z YouTube, alebo prezerať si foto. Okrem toho si môžeš screen v appke upraviť podľa seba a použiť nejaký zo svojich obľúbených wallpaperov.

 

Cast Store for Chromecast (Android smartfóny a tablety)

Google to žiaľ spravil skutočne ťažké každému, kto si chce nájsť zoznam stále rastúcich Chromecast aplikácií, čo znamená, že sa ti Cast Store určite zíde. Nájdeš na ňom vyše 100 aplikácií, rozdelených do viacerých kategórií a tiež na platené a free.

zdroj: expertreviews.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech