15 dômyselných psychologických trikov, ktoré by mal vedieť každý

  • Nasledujúce psychologické triky ti uľahčia život a pomôžu ti vyrovnať sa so stresujúcimi situáciami.
pexels-photo-211050
  • Nasledujúce psychologické triky ti uľahčia život a pomôžu ti vyrovnať sa so stresujúcimi situáciami.

1. Keď sa nejaká skupina ľudí smeje, ostatní ľudia sa inštinktívne pozerajú smerom k členom skupiny, ku ktorým cítia väčšiu náklonnosť (majú ich radšej).

2. Pri stresových situáciách pomáha žuvanie žuvačky alebo prežúvanie nejakého jedla. Oklamete tak mozog. Bude si myslieť, že keďže práve jete, nejde o žiadnu ohrozujúcu situáciu.

3. Keď je na teba niekto nahnevaný a ty ostaneteš pokojný, pravdepodobne sa naštve ešte viac. Neskôr sa však bude za seba hanbiť.

4. Keď sa niekoho niečo opýtaš a on ti odpovie iba čiastočne, udržujte očný kontakt a ostaňte ticho. Dotyčný zvyčajne začne predpokladať, že pôvodná odpoveď nebola dostatočne dobrá, a tak bude pokračovať v rozprávaní.

5. Emocionálne výrazy sú jedným zo spôsobov, ako vyvolať pocity. Ak chceš byť šťastný, usmievaj sa.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt communicating man pexels

foto: pexels videos

6. Nehovor ani nepíš „myslím si“ alebo „verím“. Je to predvídateľné a znie to, ako by si nemal dostatok sebadôvery.

7. Ak ťa čaká nejaké interview, predstav si, že si s osobou, ktorá sa ťa pýta všemožné otázky, starí priatelia. Takto sa budeš cítiť lepšie a tvoje pohodlie bude zjavné aj navonok.

8. Ľudia sa budú viac tešiť na to, že ťa znovu uvidia, keď budeš pri predchádzajúcom stretnutí pôsobiť šťastne. 

9. Ľudia budú pravdepodobne viac súhlasiť s nejakou malou láskavosťou, keď odmietnu väčšiu láskavosť alebo prvé dve, o ktoré ich požiadaš.

10. Mnoho fyzických príznakov stresu sa zhoduje s tými, ktoré sa týkajú nadšenia a radosti. (napr. ťažký dych, zrýchlený tep, a pod.) Keď sa na napätú situáciu začneš pozerať ako na výzvu, stres sa premení na pocit radosti.

11. Väčšina ľudí nepozná rozdiel medzi sebaistotou a schopnosťou vedieť zažiariť. Keď budeš pôsobiť dojmom, že vieš, čo robíš, ľudia sa začnú okolo teba viac motať.

foto: pexels.com

12. Ak pracuješ v oblasti zákazníckych služieb, daj si za seba zrkadlo. Zákazníci budú milší, pretože nikto nechce vidieť sám seba ako blbca.

13. Keď si na nejakom skupinovom rokovaní a očakávaš, že si ťa niekto bude chcieť podať, sadni si hneď vedľa neho. Stratí tak pocit, že sa môže cítiť bezpečne, keď ťa slovne napadne. Prinajmenšom nebude až taký podlý.

14. Keď ideš na prvé rande, zober svoju priateľku/priateľa na nejaké vzrušujúce miesto. Neskôr si ťa bude vďaka takémuto zážitku spájať s podmanivým, vzrušujúcim pocitom.

15. Keď niekoho stretneš, skús si všimnúť farbu jeho očí. Ľudia ťa budú mať vďaka zvýšenej mierne očného kontaktu radšej.

vedelisteze_banner

zdroj: vedelisteze.sk, zdroj titulnej fotografie: pexels.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech