17-ročný boxer, dominancia Kubáncov a dychberúci knockout. Akcia RFA Ring Tour v Trnave mala všetko

  • Turnaj Real Fight Arena premiérovo zavítal do Trnavy
  • Medzi highlighty večera patrila dominancia talentov z Kuby
  • Večer priniesol 11 pútavých duelov
rfa real fight arena ring tour trnava box
Ilustračný obrázok, Instagram/reprofoto/@realfight.arena
  • Turnaj Real Fight Arena premiérovo zavítal do Trnavy
  • Medzi highlighty večera patrila dominancia talentov z Kuby
  • Večer priniesol 11 pútavých duelov

Sobotňajší turnaj organizácie Real Fight Arena (RFA) sa premiérovo uskutočnil v Mestskej športovej hale v Trnave. Akcia RFA Ring Tour na západné Slovensko priniesla skvelé zápasy, o ktoré sa postarali skúsené mená zo sveta boxu, talenty z dielne Akadémie Tomiho Kida a tri prekvapenia, ktoré pricestovali až z Kuby. 

Usporiadatelia večera, Tomi Kid Kovács a Boris Marhanský, sa po prvý raz rozhodli o zámenu klietky za ring. Večerom sprevádzal divákov pri obrazovkách i priamo v hale český moderátor Jakub Kotek, ktorý pôsobí aj v rádiu Evropa 2. 

V hlavnom zápase večera sa predstavili dvaja 21-roční zápasníci – Slovák Sebastián Fapšo a Grék Malkhaz Merebashvili. O zábavu sa v rámci hlavného dvojzápasu postarali Viliam Tankó a Jasur Zaripov. Akcia RFA Ring Tour ponúkla 11 špičkových zápasov, ktoré na Slovensko priniesli veľké talenty kubánskeho boxu a niekoľko prekvapení. 

17-ročný zápasník a československý súboj

„Každý, kto vstupuje do ringu, má šancu. Môže rozhodnúť jediný úder, jedna dobre využitá šanca,“ uviedol bývalý profesionálny boxer Tomi Kid Kovács na začiatku večera. Motivácia teda účastníkom určite nechýbala.

Pre zahraničných i domácich zápasníkov šlo o výbornú príležitosť ukázať sa pred veľkým publikom. Fanúšikovia boli predovšetkým zvedaví na troch boxerov z Kuby, keďže táto krajina z Karibiku patrí k liahni skvelých a úspešných zápasníkov. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa RFA (@realfight.arena)

Športový večer otvoril tvrdý predzápas skúseného 39-ročného Tomáša Drábika a 38-ročného Macedónca Erkana Murata. Stávkové kancelárie pred zápasom favorizovali Slováka, avšak už prvý duel priniesol prekvapenie. Murat sa do zápasu dostal už od prvej sekundy a vyhral na body 29 : 28.

„Prídem sa pobiť s kýmkoľvek, nezáleží mi na súperovi,“ uviedol víťaz v pozápasovom rozhovore. 

Potom prišiel rad na prvého reprezentanta Akadémie Tomiho Kida a prvého kubánskeho zástupcu. 17-ročný Erik Katona a Giovis Salfran Mejias bojovali ako prví podľa pravidiel boxu. Kubánec, ktorý má na svojom konte už viac než 200 zápasov, však aj napriek sympatickému výkonu Slováka potvrdil svoje skúsenosti a vyhral na body 3 : 0. 

Tretí zápas priniesol československý súboj medzi Jozefom Hurákom a Štěpánom Gubom, v ktorom sa z víťazstva 30 : 27 na body tešil český postojár. „Chcem sa poďakovať RFA, pretože servis, ktorí majú zápasníci tu, nie je nikde inde na svete,“ ďakoval Guba organizátorom.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa RFA (@realfight.arena)

Prvé víťazstvo Slováka až v piatom dueli večera

K prvému ukončeniu zápasu prišlo až o 20:50 večer. Ani druhý súboj medzi Akadémiou Tomiho Kida a kubánskou školou nevyšiel podľa predstáv domácich boxerov. Tiborovi Katonovi sa však nepodarilo pomstiť svojho brata.

Jeho súper, Diaz Peralta Osvaldo, sa stal víťazom vďaka rozhodujúcemu tvrdému úderu na brucho z 2. kola, po ktorom rozhodca zápas ukončil.

V jednom z najtvrdších zápasov večera sme sa presunuli do ťažšej váhy, do kategórie do 80 kilogramov. Ukrajinec Pavlo Ospinnikov predviedol vo svojom štvrtom zápase sympatický výkon, avšak Dávid Štelmach sa postaral o prvé slovenské víťazstvo. Zvíťazil aj vďaka viacerým tvrdým ranám, avšak až na body, a to v pomere 2 : 1.

„Malé rukavice a tvrdé údery, kvôli tomu sem dnes ľudia chodili,“ zaznelo z úst komentátora pred zápasom Čecha Jakuba Kroftu a 28-ročného Ruslana Tokhtarova, ktorý v amatérskom boxe nenašiel premožiteľa.

Obaja aktéri jeho slová potvrdili a po vyrovnanom zápase sa rozhodcovia jednomyseľne priklonili na stranu Tokhtarova. Krofta by v prípade víťazstva mal možnosť bojovať v zápase o titul proti krajanovi Tadeášovi Růžičkovi. Na tento súboj si však ešte bude musieť počkať.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa RFA (@realfight.arena)

Hačko s domácim víťazstvom a dominancia Kuby

Jediný Trnavčan na celej karte, 20-ročný Filip Hačko, predviedol jeden z najdominantnejších výkonov sobotňajšieho večera. Nestačil na neho o 11 rokov starší a papierovo favorizovaný Gruzínec Aleksandre Gogoladze.

„Toto je len začiatok na mojej ceste,“ dodal víťaz siedmeho duelu, ktorý mal v hľadisku očividnú podporu, keďže sa jeho domovský stánok Spartakus Fight Gym nachádza len pár ulíc od Mestskej športovej haly. 

Slovák Patrik Jevický prijal ponuku boxovať s 21-ročným Yoelom Alejandrom Duvergelom Neyrom na poslednú chvíľu. Rozdielu v hmotnosti i výške sa však nezľakol, komentátori ho označili za „veľmi statočného boxera a úplného blázna“.

Z dôvodu absolútnej dominancie Kubánca a slabej aktivity Jevického bolo na jeho adresu v 2. kole bolo počuť z hľadiska aj piskot. Neyro svoj skvelý výkon podčiarkol smrteľnou kombináciou zdviháka a háku, ktorým v 3. kole Slováka ukončil. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa RFA (@realfight.arena)

Tvrdé K.O. a druhý československý súboj

V deviatom zápase sa proti sebe v zápase najťažších váh postavili Erik Tóth a maďarský zápasník Marcel Szombati. Slovák zvládol svoj piaty profesionálny zápas na jednotku s hviezdičkou a po sérii viacerých tvrdých hákov a kopov položil Szombatiho dvakrát na lopatky. 

Po druhý raz uštedril Tóth súperovi K.O., po ktorom maďarský tréner hodil do ringu uterák a Szombati mal niekoľko desiatok sekúnd problém postaviť sa na nohy. Mladý boxer sa postaral o jeden z najväčších skalpov večera a ukázal sa ako jeden z talentov, o ktorých ešte určite budeme počuť.

Aktérmi druhého najočakávanejšieho zápasu večera bol trojnásobný držiteľ bronzovej medaily z ME Viliam Tankó a 22-ročný dvojnásobný majster Česka v boxe Jasur Zaripov. Obaja fighteri nám ponúkli skvelý zápas plný provokatívnych tančekov a vzájomného burcovania.

15-násobný majster Slovenska v boxe napokon po oduševnenom výkone zvíťazil aj pre energický boj Zaripova až na body 30 : 27.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa RFA (@realfight.arena)

Fapšo vs. Merebashvili

V hlavnom zápase turnaja sa proti sebe postavili 21-roční zápasníci – Slovák Sebastián Fapšo a Grék Malkhaz Merebashvili. Fapšo sa v hlavnej karte predstavil aj na poslednej akcii, ktorá sa uskutočnila 8. októbra 2022 v košickej Steel Aréne, a v rámci RFA to pre neho bol už tretí štart, pričom na konte mal jednu výhru a jednu prehru.

Komentátori boli ešte na začiatku 3. kola prekvapení z dĺžky tohto zápasu, avšak uviedli, že fighteri šli na to strategicky. Bolo ťažké vopred odhadnúť výsledok a rozhodcovia určili Fapša ako víťaza trojkolovej bitky. Šampión Slovenska v kickboxe zvíťazil 29 : 28 na body. 

„Do zápasu som sa nedostal. Každý, kto ma pozná, vie, že som dnes neukázal ani jednu tretinu zo mňa. Dnes to nebol môj deň, síce som vyhral, ale podal som zlý výkon. V najbližšom zápase sa zlepším a ukážem vám, čo vo mne skutočne je,“ uviedol sklamaný Fapšo aj napriek svojmu tesnému víťazstvu. 

Zdroj: Instagram

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá