18 cool detských vecí, ktoré boli navrhnuté pre dospelých

  • S týmito vecičkami už nebude také namáhavé byť rodičom a hlavne to bude zábavnejšie.
  • S týmito vecičkami už nebude také namáhavé byť rodičom a hlavne to bude zábavnejšie.

Mať deti niekedy zábavné a ťažké v jednom. Niektorí rodičia sú ale návrhári, ktorí v nedostatkoch vidia možnosť na zlepšenie alebo vytvorenie niečoho nového. Prinášame ti 18 praktických vecí, ktoré každý rodič využije.

Svietiace guličky

foto: brightside.me

S týmito guľôčkami už deti nikdy nebudú vystrašené, keď budú zaspávať alebo ak pôjdu v noci do kúpeľne.

Inteligentná prebaľovacia podložka

foto: brightside.me

Tieto malé matrace dokážu zmerať váhu, výšku a zaznamenať pravidelnú dennú rutinu. Taktiež všetky dáta z matracu sa dajú sledovať cez aplikáciu na smartfóne.

Super kompaktný kočík

foto: brightside.me

Na prvý pohľad vyzerá ako každý iný. Ale tento dokážeš doslova zložiť do malého balíčka, ktorý sa ti zmestí aj do batohu Váži len štyri kilogramy a už dokázal stanoviť nový svetový rekord v kategórii „najkompaktnejší kočík, aký bol kedy vyrobený“.

Prekladač pre plač dieťaťa

foto: brightside.me

Prekladač „Infant Cries Translator“ ponúka štyri možné odpovede na to, prečo váš novorodenec môže plakať. Jeho odpovede dosahujú presnosť až 92%. Medzi možnosťami sa samozrejme nachádza plač kvôli hladu, bolesti, únave alebo kvôli potrebe zmenenia plienok.

Samozahrievacia fľaša

foto: brightside.me

Táto fľaša ti umožní ohriať nápoj  pre tvoje dieťa kdekoľvek, a to bez pripojenia do elektrickej siete. Fľaša je schopná ohrievať čokoľvek viac ako štyri minúty s použitím len jednej tablety, ktorá sa skladá zo soli a vody. Maximálna teplota ohriatia dosahuje 37 ° С.

Bezpečnostný náramok

foto: brightside.me

Stratené dieťa je najväčšou nočnou morou každého rodiča. Dá sa tomu, ale zabrániť použitím nového náramku, ktorý odosiela signály do aplikácie v smartfóne. Rodič dostane vždy aktualizovanú polohu dieťaťa pri každej jeho zmene polohy. Taktiež do systému aplikácie môže pridať kohokoľvek, komu dôveruje.

Teplomer v nálepke

foto: brightside.me

Táto nová metóda merania teploty dieťaťa, zjednoduší celý proces pomocou teplomeru, ktorý sa nachádza v nálepke a je synchronizovaný s aplikáciou v smartfóne. Teraz už každý rodič bude vedieť presný zdravotný stav svojho dieťatka bez toho, aby ho budil alebo nútil chvíľku sedieť rovno. Aplikácia taktiež upozorňuje na každé teplotné výkyvy.

Inteligentná kefka na zuby

foto: brightside.me

Táto kefka na zuby sa pripája k smartfónu pomocou Bluetooth. Vizualizuje každý pohyb urobený rukou v aplikácii. Zakaždým, keď dieťa urobí ten správny pohyb, získava body a niekedy dokonca aj ceny. Týmto spôsobom bude pre deti čistenie zobov aj zábavou.

Chrániče kolien

foto: brightside.me

Pre deti je bežné padať na kolená, keď sa učia chodiť. Padajú na tvrdú podlahu, kamene alebo hrubé koberce. Tieto chrániče pomáhajú nezraniť alebo poškriabať citlivú kožu dieťaťa.

Zábavné taniere

foto: brightside.me

Tieto zábavné taniere zmenia jedenie do zábavnej hry. Je to perfektná pomôcka pre všetky vyčerpané mamičky, ktoré sú unavené z hnevu detí počas jedenia.

Lyžička na kŕmenie, ktorá je zároveň aj fľaškou

foto: brightside.me

Tento prístroj je kríženec lyžičky a fľašky, čo môže byť veľmi výhodné, ak s dieťaťom cestujete alebo len vonku prechádzate.

Cumlík a chránič zubov v jednom

foto: brightside.me

Tento cumlík a chránič je celkom zaujímavá kombinácia, ale rozhodne môže zachrániť častokrát zbytočný plač.

Vizuálny a zvukový projektor

foto: brightside.me

Tento projektor je ideálna pomôcka na uspanie dieťaťa. Na strop premieta roztomilé obrázky a spolu s nimi aj upokojujúcu hudbu, ako uspávanku.

Zábavný set na kŕmenie

foto: brightside.me

Ak dieťa protestuje a nechce nič jesť, možno ho presvedčí lietadlo, ktoré prinesie náklad priamo do jeho úst.

Odev so vstavaným senzorom

foto: brightside.me

Toto špeciálne pyžamo obsahuje zariadenie na meranie kvality spánku. Sleduje, ako dieťa dýcha, teplotu okolia, teplotu dieťaťa a tiež polohu.

Zábavné puzdro na hračky

foto: brightside.me

S týmto puzdrom sa dajú zachytiť všetky hračky z kúpeľa jedným ťahom. Puzdro v tvare žaby už stačí len zavesiť a hračky sú už nachystané k budúcemu použitiu.

Automatizované hojdanie

foto: brightside.me

Tento prístroj nahradí tvoje ruky a bude hojdať kočík s dieťaťom na miesto teba. Stačí ho pripevniť na rukoväte a môžeš si ísť robiť, čo potrebuješ.

Novodobá posteľ

foto: brightside.me

Ak chcete byť všetci traja na jednej posteli a pri tom sa nebáť, že dieťatko by nemalo svoj komfort.

Zdroj článku: brightside.me

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech