20 000 reštaurácií sa zavrie, je to definitívne. Sulík je smutný, hovorí o stovkách bankrotov

  • Predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík mal ráno tlačovú besedu
  • Reštaurácie sa napokon zavrú
sulik
TASR/Jaroslav Novák
  • Predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík mal ráno tlačovú besedu
  • Reštaurácie sa napokon zavrú

Mám veľké pochybnosti o tom, aby mal v rukách takú moc hlavný hygienik, začal tlačovú besedu predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík a dodal, že to  vláda má zodpovednosť za stav krajiny.

Ešte sme sa nespamätali z prvej vlny. Druhá nás úplne zničí, zhodujú sa majitelia podnikov

Minister tak reagoval na skutočnosť, že vláda nemohla rokovať o zmenách opatrení, ktorými sa na Slovensku obmedzí činnosť reštaurácií a zatvoria sa ďalšie prevádzky. „Dnes s prekvapením konštatujem, že je to len slovo hlavného hygienika. Mám veľké pochybnosti, či je správne, aby takúto veľkú moc mal v rukách hlavný hygienik, keďže vláda nesie zodpovednosť za vývoj v krajine,“ konštatoval Sulík.

Zatvorenie 20 000 reštaurácií, stovky kín, divadiel a fitiek považuje za mimoriadne škodlivé, doženie to do bankrotu stovky a tisícky podnikov a inštitúcií, tvrdí. Dúfa, že to čoskoro skončí. 

Ako vnímaš opatrenia v boji proti koronavírusu?

Minister zároveň kritizoval, že o tom kroku nerokovala koaličná rada. „Považujem toto opatrenie z ekonomického pohľadu za mimoriadne škodlivé. Doženie to do bankrotu stovky, možno tisícky prevádzkovateľov,“ vyhlásil.

„Som smutný z tohto vývoja, zbytočne si kazíme ekonomiku,“ skonštatoval a dodal, že sa stačilo venovať hlavne tým miestam, kde sa zistili ohniská nákazy, nebolo treba zatvárať celú krajinu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK