20 fenomenálnych vynálezov súčasnosti, ktoré budeš chcieť mať doma

  • Dizajnéri sú úžasne kreatívni ľudia. Celý deň a noc rozmýšľajú nad tým, ako spraviť náš život pohodlnejším, príjemnejším a zaujímavejším. Aby si aj ty mohol oceniť ich genialitu, vybrali sme niekoľko dômyseľných vecí, s ktorými v poslednej dobe prišli.
collageww
  • Dizajnéri sú úžasne kreatívni ľudia. Celý deň a noc rozmýšľajú nad tým, ako spraviť náš život pohodlnejším, príjemnejším a zaujímavejším. Aby si aj ty mohol oceniť ich genialitu, vybrali sme niekoľko dômyseľných vecí, s ktorými v poslednej dobe prišli.

Krabička, ktorá ti ukáže zajtrajšie počasie

Ken Kawamoto je softvérový inžinier, ktorý sa snaží prepojiť digitálny svet s tým reálnym. Nedávno prišiel s nápadom na zariadenie Tempescope, ktoré vizuálne zobrazuje zajtrajšie počasie. Ak na zajtra hlásia búrku, v krabičku vo vnútri zachvátia blesky, ak má pršať, budú v nej padať kvapky. Jediným nedostatkom je len to, že Ken zatiaľ neprišiel na to, ako vyrobiť sneh.

Foto: tempescope.com

Zrkadlové šálky

Japonský dizajnérsky tím nazývaný D-Bros vymyslel unikátny set šálok a podšálok, ktoré pomenoval Waltz. Tieto poháriky nie sú len tak hocijaké. Svoj jedinečný geometrický vzor totiž zrkadlovo odrážajú na tanierikoch, vďaka čomu už viac nie je spárovanie šálky s podšálkou problém. Naozaj šikovné!

Foto: lefarfallenellostomaco.com

Sedlo pre otca

Naozaj geniálnym a užitočným nápadom je toto špeciálne sedlo, ktorým si dieťa môže osedlať svojho rodiča. Ten už viac nemusí nosiť na chrbte krkolomné detské sedačky, ale toto pohodlné sedlo. Otec či mama budú mať voľné ruky na používanie smartfónu a iné činnosti a dieťa bude spokojné.

Foto: saddlebaby.com

Topánky s vymeniteľnými opätkami

Sen všetkých žien sa konečne splnil. Časy, keď potrebovali aj desať párov topánok pre rôzne príležitosti, je preč. Teraz si môžu jediným cvaknutím vymeniť opätok na topánke z ihličky na nízky a je to! Šoférovanie či behanie po meste už bude jednoduché. Ďakovať za to môžeme dizajnérke Tanyi Health.

Foto: tanyaheathcanada.com

Vodovodný kohútik, ktorý robí z šetrenia vody krásne divadlo

Mladý dizajnér Simin Qiu vytvoril unikátny dizajn vodovodného kohútika, ktorý nielen, že vyzerá štýlovo, ale aj pomáha šetriť vodu. Ako? Tečúcu vodu tvaruje do tenkých prúdov, ktoré spolu tvoria špirálovitú vodnú sieť. Špeciálna turbína ušetrí až o 15% viac vody, než bežný kohútik a navyše spraví z umývania rúk unikátny zážitok.

Foto: behance.net/Simin Qiu

Miniatúrna záhrada na krku

Dizajnér Colin Jordan vymyslel ideálny šperk pre milovníkov prírody. Z 3D tlačiarne vytlačil maličké vázy a črepníky a naplnil ich zeminou a skutočnými miniatúrnymi rastlinami, ktoré naozaj rastú. Môžeš ich nosiť ako prívesky či brošne.

Foto: wearableplanter.com

Vaňa budúcnosti

Tento vynález posúva osobnú hygienu na nový level. Guľovitá priehľadná vaňa visí vo vzduchu a pri kúpaní v nej sa budeš cítiť ako keby si popieral gravitáciu a plával vo vesmíre. Autorom nápadu je ruský dizajnér Aleksandr Zhukovskii.

Foto: aizzz.com

Skladací rebrík, s ktorým vylezieš na každý strom

Aj ty si určite pamätáš, keď si sa v mladosti malý šplhal po stromoch ako Maugli. Prečo by si sa nemohol rovnako zabaviť aj dnes? S týmto univerzálnym rebríkom CanopyStair sa dostaneš do koruny akéhokoľvek stromu bezpečne a bez obáv, že by si nevedel zliezť dolu. A to všetko bez poškodenia kôry stromu.

Foto: canopystair.com

Superhrdina, ktorý podrží tvoje knihy

Top darček pre všetkých knihomoľov. Títo roztomilí superhrdinovia zabránia tomu, aby tvoje ťažké kopy kníh skončili na zemi. Fungujú na princípe magnetov, vďaka ktorým sa zdá, že levitujú vo vzduchu.

Foto: artoridesign.com

Textové hodiny

Ručičkové či digitálne hodiny sú už nuda. Tieto ti oznámia čas v slovách! Na štvorcovej tabuli sa jednoducho rozsvietia písmená označujúce presný čas. Háčik je však v tom, že sa musíš viac sústrediť, aby si presný čas prečítal, čo ťa má donútiť na chvíľu sa zastaviť a žiť v prítomnom momente.

Foto: clocktwo.com

Kelímok na kávu, ktorý ťa pobozká

Čo tí Japonci nevymyslia. Ideálny pohár na kávu pre osamelých ľudí či tých, ktorí sú za každú srandu. Tento „kissing coffee cup“, teda kelímok, ktorý ťa pobozká, vynašiel Jang Woo Seok. Vraj rovnako ako pitie kávy miluje aj bozkávanie a vďaka kelímku teraz môže robiť obe veci naraz.

Foto: behance.net/Jang WooSeok

Topánky, ktoré ti padnú ako uliate

Opäť japonský vynález od dizajnéra Masaya Hashimoto. Tento unikátny pár topánok značky Vibram perfektne obopne tvoju nohu a prispôsobí sa každej jej krivke. Topánky, ktoré nemajú žiadne šnúrky, sa zapínajú na suchý zips a sú inšpirované tradičným japonským zavinovacím plátnom, ktoré sa používalo na prepravu tovaru.

Foto: vibram.com

Armstrongova lapma

Futuristicky vyzerajúca lampa v tvare Mesiaca je mysteriózna a krásna zároveň. Svetlo môžeš regulovať pomocou jednoduchého princípu – záleží na tom, koľko „kráterov“ necháš otvorených a koľko zatvorených. Lampa je pomenovaná po slávnom americkom astronautovi Neilovi Armstrongovi, no paradoxne ju vytvoril tím ruských dizajnérov.

Foto: behance.net/Armstrong

Neviditeľná klávesnica

Takmer ako skutočné kúzlo! Neviditeľná klávesnica je vytvorená z jednoducho vyzerajúcich náramkov, ktoré monitorujú pohyb tvojich prstov. Fenomenálna technologická hračka však môže byť zo začiatku zložitá pre používanie.

Foto: getnoki.co

Svetelné smerovky pre cyklistov

Azerbajdžanský dizajnér Elnur Babayev sa rozhodol uľahčiť život cyklistom aj motoristom. Jeho jedinečný projektor Cyclee funguje podobne ako smerovky v aute – cyklista jednoducho zvolí, aký pohyb sa chystá vykonať a projektor premietne signálnu značku na jeho chrbát. Bezpečnosť nadovšetko.

Foto: behance.net/Cyclee

Lampa zo starého pňa

Magické spojenie dizajnu, prírody a technológie. Každá z týchto lámp je unikátna, pretože je vyrobená z originálneho kusu dreva – teda z reálneho pňa! Svetelné diódy sú umiesnené jednoducho v jeho prasklinách. Voilá!

Foto: duncanmeerding.com.au

Dekoratívne valčeky na cesto

Jednoduchý no brilantný nápad. Tieto valčeky na cesto ti umožnia vytvoriť prekrásne koláčiky rýchlo a ľahko. Originálny dekoratívny dizajn je vyrytý po celej ploche valčeka a v priebehu niekoľkých sekúnd ho preniesie na cesto. Zaujímavé je, že pôvodne tento vynález vymysleli pre deti, no tak zaujal, že ho chceli aj gazdinky. :)

Foto: etsy.com/Valek

Prstene, ktoré vyzerajú ako živé

Každý z týchto roztomilých zvieracích prsteňov, ktoré vytvorili umelci z Merry me, je zložený z troch častí. Samostatne nevyzerajú nijak zaujímavo, no keď sú nosené spolu, doslova ožívajú na tvojich prstoch.

Foto: etsy.com/merryme

Mačací raj

Ak doma chováš mačku, možno vieš, aká rozmaznaná vie byť a aké ťažké je zabaviť ju. Tieto jedinečné skladačky sú to pravé pre ňu. Môžeš ich poskladať do rôznych kompozícií, mačka po nich bude liezť či dokonca spať v nich. Veď čo by si pre jej spokojnosť nespravil?

Foto: lys-arc.com

Zbrane pre vankúšovú bitku

Nudná vojna s vankúšmi? Už nikdy viac! S týmito mečmi či sekerami z vypchatej látky môžu biť bitky oveľa kreatívnejšie. Sú drsné aj mäkké zároveň. Za nápadom stojí dizajnér Bryan Ku, ktorý je očividne dušou stále dieťaťom.

Foto: bryanku.com

Vesmírne korčule

Obyčajné korčule nie sú také flexibilné, ako táto skvelá vec. S týmito kruhovými zariadeniami sa budeš môcť pohybovať a otáčať všetkými smermi, robiť rôzne piruety a iné kaskadérske kúsky. Tieto „vesmírne“ korčule pozostávajú z dvoch kolies s priemerom 25 centimetrov a s pohodlnou platformou, na ktorú sa postavíš.

Foto: dailymotion.com

Zdroj článku: brightside.me, zdroj titulnej fotografie: aizzz.com/getnoki.co

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK