22 nádejných startupov bojuje o postup do finále na FutureNow Bootcampe

  • Momentálne sa nachádzame na Bootcampe FutureNow
  • Každý deň ti budeme prinášať sumár toho, čo sa tam udialo
  • Prvý deň bol plný športových aktivít a zoznamovania sa
20181019_115310
Startitup
  • Momentálne sa nachádzame na Bootcampe FutureNow
  • Každý deň ti budeme prinášať sumár toho, čo sa tam udialo
  • Prvý deň bol plný športových aktivít a zoznamovania sa

Máme za sebou prvý deň FutureNow Bootcampu, kde sa proti sebe postavilo 22 nádejných startupov, ktoré by chceli postúpiť do finále a dopracovať sa na gala večer, ktorý sa bude konať už túto stredu. 

Prvý deň sa niesol v priateľskom duchu. Hneď v úvode sa predstavila väčšina startupov, ktoré dávali takzvaný „elevator pitch“. To znamená, že mali 60 sekúnd na to, aby predstavili seba, svoj startup a to, čím sa zaoberá. Oproti minulým rokom je rozdiel v tom, že sa nezúčastňujú len startupy zo Slovenska, ale z V5. Zapojiť sa teda mohli aj startupy z Česka, Maďarska a Polska a päťku uzatvára Rakúsko.

Okrem startupov, ktoré medzi sebou súperia, sa eventu zúčastnili aj bývalí absolventi Startup Awards. Tí sa s tohtoročnými súťažiacimi podelili o svoje skúsenosti, ktoré nazbierali počas svojho pôsobenia v súťaži. Odzneli rady, ako od prezentovať svoj projekt a aj to, že pri prípravách sa nemusia obávať zmeniť celú prezentáciu. Rovnako sa dozvedeli návody, ktoré im môžu pomôcť ľahšie sa predať. 

Zaujímavo bolo riešené spoznávanie sa medzi účastníkmi. To prebiehalo formou teambuildingu v gymnastickej hale. Startupisti si skúsili rôzne cviky, ktoré utužili kolektív. Obľube sa tešilo najmä plávanie v penovej jame, či cviky na kladke.

V histórií Startup Awards, teraz už Future Now, sa jednalo o novinku, ktorú však všetci ocenili. Večer ich totiž čakalo prvé stretnutie s mentormi.

Stretnutie s mentormi prebiehalo analogicky. Startupy sa opäť jednotlivo predstavili, ale bolo cítiť, že rady si vzali k srdcu, keďže niektoré úplne zmenili svoj elevator pitch. Nasledovalo predstavenie mentorov, ktorí zároveň vysvetlili, v čom sú ich prednosti a s čím budú vedieť účastníkom poradiť.

Na záver sa konala krátka panelová diskusia mentorov, ktorí rozoberali, ako by mali startupy pokryť financovanie a kde robia bežne chyby. Celkovo sa dá zhodnotiť, že to bol naozaj zaujímavý deň vo všetkých smeroch a účastníci dostali zabrať či už po fyzickej, ale aj psychickej stránke. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech