23 ročná Američanka zarába krásne peniaze, a to za menej ako 15 hod týždenne

  • Omrzel ju život v Miami Beach, a tak si kúpila jednosmernú letenku na Bali
  • Hoci zarába niekoľko tisíc dolárov, pracuje menej ako 15 hodín týždenne
  • Svoje „know how“ sa snaží posunúť ďalej v rámci vlastných motivačných programov
20988148_1971406563078606_8479514784305382141_o
facebook.com / Sabrina Philipp
  • Omrzel ju život v Miami Beach, a tak si kúpila jednosmernú letenku na Bali
  • Hoci zarába niekoľko tisíc dolárov, pracuje menej ako 15 hodín týždenne
  • Svoje „know how“ sa snaží posunúť ďalej v rámci vlastných motivačných programov

Má len 23 rokov a už prišla na to, ako si v priebehu roka prilepšiť o úctihodnú finančnú čiastku, z ktorej by sa nám na Slovensku asi zakrútila hlava. Sabrina Phillip, pôvodom z Nemecka, ktorá v súčasnosti pôsobí ako medzinárodne uznávaná odborníčka na online podnikanie a sociálne médiá, dokazuje, že sa aj z minima dá vyšvihnúť na popredné priečky.

Jej pôvodným zámerom bolo venovať sa blogovaniu o cestovaní. A tak sa s 800 dolármi na účte rozhodla na vlastnú päsť odletieť na Bali. Tu sa jej nielen zadarilo omnoho viac ako sama očakávala, ale stala sa aj inšpiráciou pre mnohých začínajúcich, či skúsenejších podnikateľov.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: facebook.com /Sabrina Philipp

Sabrine sa za menej ako rok podarilo vybudovať biznis, ktorý ju nijakým spôsobom neobmedzuje. Dokázala totiž spojiť prácu so životným štýlom, ktorý jej umožňuje naďalej si užívať život. Pracuje online, z rôznych miest a menej ako 15 hodín týždenne.

Rozhodnúť sa pre túto alternatívu však určite nebolo jednoduché. „Všetci mi už odmalička vštepovali, že musím na sebe tvrdo makať a dostávať dobré známky, aby som mohla ísť na vysoku školu, získať prácu, zarábať peniaze a potom jedného dňa konečne robiť to, po čom som naozaj túžila. Myslím si, že to nie je úplná pravda. Nie je to o tom, že by som chcela porušovať pravidlá, ale o tom, že verím v to, že si svoj život dokážem zariadiť po svojom. Pre mňa to znamenalo možnosť zarobiť si slušné peniaze v mladom veku, robiť to, čo milujem, vytvoriť si platformu, ktorá by oslovila aj ostatných, a robila to takým spôsobom, aby som sa aj dobre vyspala, mohla pracovať v teplákoch a zakotviť na Bali,“ uviedla v rozhovore pre magazín Forbes.

Keď nasadla do lietadla, hlavou sa jej preháňali všelijaké myšlienky. Avšak ani na chvíľu nezapochybovala o správnosti svojho rozhodnutia. A hoci jej začiatky neboli ani zďaleka žiadnym vysnívaným úspechom, v žiadnom prípade sa nenechala znechutiť a odradiť. Niekedy pracovala dokonca úplne zadarmo. „Keď som prišla na Bali, písala som posty na sociálne siete za 12 dolárov na hodinu. Prvý mesiac som zarobila 5 000 dolárov tým, že som sa venovala správe sociálnych sietí a viacerým príležitostným prácam. Mojou stratégiou bolo získať čo najviac referencií, preto som vzala aj neplatené alebo slabo platené práce výmenou za odporúčania,“ vyjadrila sa o svojich začiatkoch.

Za všetko, čo dosiahla však dnes vďačí aj tomu, že sa v tom čase rozhodla investovať do kouča, ktorému za 6-týždňový tréning zaplatila 3600 dolárov. Vyjadrila sa, že: „Investovanie do vzdelávania a získavania potrebných informácií bolo veľkou pomocou v rýchlom dosiahnutí môjho šesťciferného príjmu.“

Ďalším kľúčom k úspechu bolo jednoznačne nastavenie jej mysle tak, aby všetko vnímala a prijímala len pozitívne. Hoci to nie je v každom ohľade úplne jednoduché, práve zmýšľanie je podľa nej v tomto ohľade veľmi dôležité. „Takmer každý druh podnikania dokáže fungovať aj v rámci online modelu. Snažte sa vytvoriť si jasnú predstavu o tom, čo chcete skutočne robiť a kto má byť cieľovou skupinou vášho snaženia. Akonáhle sa u vás dostaví nejaký nápad, oslovte svojho potenciálneho klienta a opýtajte sa ho, či by bol ochotný investovať do služby, ktorú mu máte v pláne poskytnúť. Ak odpovie áno, postupujte ďalej. Ak je jeho odpoveď nie, popracujte na detailoch a úpravách,“ radí svojim klientom.   

Sabrina v sučasnosti odovzdáva svoje skúsenosti ďalším podnikateľským subjektom poskytovaním mentálnej a strategickej podpory, potrebnej na vybudovanie prosperujúceho biznisu, spojeného s naplneným životom. Spolupráca prebieha prostredníctvom personalizovaného koučingu a skupinových programov, o ktorých bližšie informuje na svojom blogu.

Zdroj: forbes.comsabrinaphilipp.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech