24-ročný maklér urobil ukážkový obchod. Predal absolútne najdrahšiu vilu v Dubaji

  • V realitnej kancelárii ho najskôr nechceli zamestnať
  • Teraz predal vilu za viac ako 76 miliónov dolárov
Na snímke Conor McKay a Salt Bae.
Instagram/@conormck1, Unsplash/christoph
  • V realitnej kancelárii ho najskôr nechceli zamestnať
  • Teraz predal vilu za viac ako 76 miliónov dolárov

Najdrahší dom, aký sa kedy predal v Dubaji, stál jeho nového majiteľa viac ako 76,2 milióna dolárov (280 miliónov dirhamov). Toto rozľahlé mega sídlo, ktoré sa nachádza na Palm Jumeirah, má 10 spální, sedemhviezdičkové kúpeľné zariadenia, kaderníctvo a obrovský krytý bazén.

V majestátnej nehnuteľnosti nechýba ani sauna, parný kúpeľ a masážna miestnosť vybavenú dovezeným talianskym mramorom.

Jednoznačne najlákavejším doplnkom tejto nehnuteľnosti je 70-metrová súkromná pláž, na ktorej si majiteľ môže robiť takmer čokoľvek. Spomenúť treba aj vlastnú pivnicu a strešnú terasu s výhľadom na slávny plážový hotel Atlantis a úchvatnú panorámu Dubaja.

Neuveriteľné výhľady sa dajú vychutnať aj vo vnútri tohto kaštieľa. Dom je postavený na mieru, s rozľahlými oknami od podlahy až po strop. Nehnuteľnosť získala takú prémiovú cenu najmä kvôli mimoriadnej pozornosti venovanej detailom v celom jej rozsahu.

Zároveň je to jedna z mála nehnuteľností tejto veľkosti, ktorá sa nachádza na exkluzívnej pláži Palm Jumeirah. Ucelený náhľad do vnútra nehnuteľnosti si môžeš pozrieť v nasledujúcom videu:

Ukážkový predaj

Ohromujúcu nehnuteľnosť predal len 24-ročný írsky maklér Conor McKay z realitnej kancelárie Belleview Real Estate. Obchod svojho života sa mu podaril urobiť cez jeho instagramový účet @luxurypropertydubai.

Pre Conora bola na jeho ceste makléra inšpiráciou reality show Million Dollar Listing Los Angeles, ktorú pred piatimi rokmi sledoval ešte ako tínedžer. V tejto relácii sa objavovali mladí makléri, ktorí predávali luxusné nehnuteľnosti v Los Angeles.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Conor McKay (@conormck1)

Conor si v tom čase prial, aby sa mohol stať jedným z nich. Dôvtipní agenti tu prichádzali do kontaktu s tými najbohatšími ľuďmi sveta a uzatvárali špičkové obchody s nehnuteľnosťami v Beverly Hills, Malibu a ďalších exotických lokalitách.

Mladíka inšpiroval ich dôvtip, nehovoriac o ich pekných zárobkoch a okázalom životnom štýle. Dnes je McKayom naozaj jedným z nich, profiluje sa ako expert na nehnuteľnosti v Dubaji a pre Gulf News hovorí: „Som oveľa lepší, než som si vtedy dokázal predstaviť.“

Ambiciózny maklér hovorí, že na jeho multimiliónový biznis je veľmi hrdý. „Cítim sa ako najlepší maklér v Dubaji, meste, ktorému som nesmierne vďačný,“ hovorí.

Conor si ešte dobre spomína na to, keď do Emirátov priletel jednosmernou letenkou. Zamestnali ho až v tretej oslovenej realitnej kancelárii, pretože pre ostatné bol príliš mladý.

„Spoločnosť vo mne videla potenciál a súhlasila, že ma naverbuje,“ povedal s tým, že on sám v sebe objavil predajcu už ako malý chlapec. „Keď som bol školák, predával som sladkosti a nealkoholické nápoje a keď som bol na vysokej škole, prevádzkoval som internetový obchod s golfovými palicami.“

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Conor McKay (@conormck1)

McKay priznáva, že za jeden mesiac, keď uskutočnil aj transakciu vo výške 280 miliónov Dh, sa mu podarilo sprostredkovať obchody v hodnote 150 miliónov Dh. Hodnota nehnuteľností, ktoré sprostredkoval za minulý rok, bola vo výške 750 miliónoch Dh.

McKay povedal pre Alarabiya News, že dubajský trh nehnuteľností zaznamenal v roku 2021 rast kvôli reakcii vlády na pandémiu COVID-19.

„Aj keď sme zažili veľmi prísny lockdown, do šiestich týždňov mal Dubaj jednu z najkomplexnejších testovacích infraštruktúr na svete, čo umožnilo takmer okamžite vrátiť život do normálu,“ povedal McKay.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Conor McKay (@conormck1)

Aj vďaka tomuto kroku krajina zaznamenala prílev jednotlivcov s vysokým čistým majetkom, ktorí si to sem namierili zo zámoria. Ak sa to skombinuje s už podhodnoteným trhom s nehnuteľnosťami, výsledkom je prudký rast, ktorého boli experti svedkami v minulom roku.

Pre porovnanie, najdrahšia nehnuteľnosť uvedená v Londýne má v súčasnosti hodnotu 85 miliónov dolárov a v New Yorku je to nehnuteľnosť za 169 miliónov dolárov.

Zdroje: Belleview Real Estate, Alarabiya.net

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá