V kaviarni má slovenský unikát. Rozbeh biznisu stál 29-ročného mechanika státisíce eur

  • Patrik Záhradský pracoval pri sústruhu, neskôr našiel vášeň pre výberovú kávu
  • Otvoril si vlastnú pražiareň a neskôr aj kaviareň
pražiar a kávové príslušenstvo
Alter-Nativ
  • Patrik Záhradský pracoval pri sústruhu, neskôr našiel vášeň pre výberovú kávu
  • Otvoril si vlastnú pražiareň a neskôr aj kaviareň

Patrik Zahradský má 29 rokov a je jediným majiteľom a konateľom pražiarne Alter-Nativ Coffee. Napriek tomu, že samotná pražiareň aj s kaviarňou vznikli až v roku 2018, myšlienka sa črtala už od roku 2012.

Prevádzka sa nachádza na nie úplne typickom mieste. Ako svoje zázemie si vybral vlakovú stanicu v Novom Meste nad Váhom. Káva je pre všetkých členov tímu Alter-Nativ predovšetkým hobby a záľubou, v ktorej sa chcú stále zlepšovať, až na druhom mieste je biznis. 

Od sústruhu k pražiarni výberovej kávy

Patrik je vyučený mechanik nastavovač. Ešte počas štúdia skúšal sprostredkovanie predaja montovaných domov. Priznal sa, že ako 18-ročnému chalanovi mu to nešlo tak, ako spočiatku očakával. Po skončení štúdia sa rozhodol pre prácu pri takzvanom CNC sústruhu v strojárskej firme, kde vydržal jeden rok. 

TOP reštaurácie, kaviarne a bary, ktoré žnú úspechy

Neskôr ho prilákalo hlavné mesto. Po skončení v strojárskej firme zistil, že sústruh nebude jeho životná cesta a rozhodol sa nazrieť do vôd realít. Popri práci pre realitnú kanceláriu sa však nevzdal ani svojej predošlej myšlienky s montovanými domami.

Aby toho nebolo málo, tak si pridal ešte tretiu prácu. Začal pracovať ako obchodný zástupca pre Coffee Veronia. Táto firma v súčasnosti dosahuje veľké úspechy a podľa portálu Finstat jej minuloročné tržby presiahli 1,4 milióna eur. 

pražiareň kávy
zdroj: Alter-Nativ

Presne tak, tu nastal Patrikov prvý stret s výberovou kávou a vyzerá to tak, že to bol pre neho kľúčový moment. Rozhodol sa skončiť v realitnej kancelárii a nastúpil ako obchodný zástupca do firmy svojho svokra, kde si popri množstve iného vytvoril svoju prvú zmes kávy v spolupráci s jednou lokálnou pražiarňou. Tá slúžila ako podpora pre občianske združenie.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá