3 vychytávky na bike, ktorým neodoláš

  • Našiel som zopár kickstarterových projektov pre cyklistov, ktoré sú užitočnejšie ako rapkáč na koleso.
image_1440059212.jpeg
  • Našiel som zopár kickstarterových projektov pre cyklistov, ktoré sú užitočnejšie ako rapkáč na koleso.

 

S touto helmou bezpečne aj za tmy

Lumos je chytrá cyklistická helma, vďaka ktorej ťa bude ešte lepšie vidno ako s akýmikoľvek svetlami na bicykli. Na helme sú 4 svetlá (jedno vpredu a 3 vzadu), vďaka ktorým budeš viditeľnejší/ia. Okrem normálneho “blikavého” režimu má detekciu brzdenia, čiže keď začneš spomaľovať, rozsvietia sa brzdové svetlá. Zmena smeru nemusí byť práve najbezpečnejšia, znamenie rukou môže auto za tebou prehliadnuť, preto má Lumos 2 ovládacie tlačidlá na riadidlách, ktoré spúšťajú smerovky na helme. Batéria je integrovaná v helme a dobíjateľná cez USB. Ostáva len dúfať, že v prípade pádu sa batéria nepoškodí a nevybuchne.

Keď podporíš projekt za $99 (+ $15), v júni 2016 môžeš jazdiť bezpečnejšie s cool helmou.

 

 

Bezkontaktné dynamo na nabíjanie mobilu

Dynamo nie je na bicykli žiadna novinka, ale CydeKick je niečím iný. Funguje bez toho, aby sa musel dotýkať kolesa a predsa vygeneruje dosť energie pre svetlá a dokonca na nabíjanie mobilu. Nie je to ale lacná záležitosť, komplet výbava (CydeKick Pro) ťa vyjde na $275 (+ $35), prípadne ak nepotrebuješ USB nabíjanie, postačí ti CydeKick Mini za $150 (+ $35). Mini sa bude posielať v júli 2016 a Pro v septembri.

 

 

Jednoduché uchytenie mobilu na bicykel

Keď si už budeš môcť nabíjať mobil za jazdy, tak ho budeš potrebovať nejak uchytiť, s tým pomôže BikeStrap, silikónový pásik, ktorý omotáš okolo riadidiel a vložíš doň mobil. Jednoduché a rýchle. Jeden stojí ~8€ ( +3€) a dostaneš ho už v októbri tohto roku.

 

 

Zdroj: spaceunicorn.sk

Najnovšie videá

Trendové videá