365.bank prichádza s revolúciou v bezkontaktných platbách, zaplatiť už môžeš aj smart hodinkami

  • 25. apríla spustila 365.bank službu, ktorá ti umožní platiť smart hodinkami
  • Kompatibilná je so značkami Fitbit a Garmin
  • Ide o prvú službu tohto typu na Slovensku
Fitbit_Pay_Garmin_Pay (365.bank)
Fitbit_Pay_Garmin_Pay (365.bank)
  • 25. apríla spustila 365.bank službu, ktorá ti umožní platiť smart hodinkami
  • Kompatibilná je so značkami Fitbit a Garmin
  • Ide o prvú službu tohto typu na Slovensku

Slováci využívajú možnosť bezkontaktných platieb vo veľkom. Až 80 % transakcií prebieha v našej krajine bezkontaktne, čo nás stavia na popredné priečky v európskom rebríčku. Stalo sa pre nás úplnou samozrejmosťou, že pri platbe malých čiastok jednoducho priložíme kartu alebo smartfón k terminálu bez toho, aby sme museli zadávať PIN kód. 365.bank však prišla s inovatívnou metódou, ktorá chce celý proces platenia uľahčiť a spraviť ešte bezpečnejším než doteraz.

Smart hodinky sa stávajú čoraz bežnejšou súčasťou technologickej výbavy Slovákov a sú nerozluční partneri smartfónov. Podľa prieskumu banky a spoločnosti MasterCard, nosí 1 z 5 dospelých smart hodinky a asi 175 miliónov Európanov je pripravených platiť hodinkami, náramkami či iným nositeľným príslušenstvom. Slovensko je pritom nad európskym priemerom 24 % a platiť novými metódami by chcelo až 35 % našich krajanov.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Fitbit_Pay_Garmin_Pay (365.bank)

Moderná banka reaguje na potreby moderných ľudí a preto môžu oddnes všetci zákazníci 365.bank platiť smart hodinkami značky Fitbit a Garmin. Pôjde tak o úplne prvú banku poskytujúcu takúto službu na našom trhu. Všetko vzniklo aj v spolupráci so spoločnosťou MasterCard.

Naším cieľom je prinášať klientom užitočné riešenia, ktoré navyše zvýšia ich používateľský zážitok z bankových služieb. Smart hodinky majú v bankovníctve, podobne ako smartfón, veľké využitie aj potenciál. Dokážu podstatne zjednodušiť a zrýchliť platenie a navyše sú ešte bezpečnejšie ako platba kartou. 365 je banka pre dnešných ľudí, a preto je v našom záujme podporovať dnešné technológie. Sme veľmi radi, že sa nám s našimi partnermi podarilo túto službu spustiť ako prvej banke na našom trhu,“ uvádza head of business development v 365.bank Tomáš Barbarič.

Ak sa chceš aj ty stať súčasťou bankovej technologickej revolúcie, stačí keď si stiahneš aplikáciu Fitbit alebo Garmin Connect do tvojho telefónu. Prihlásiš sa, vo svojej appke vyberieš službu Fitbit Pay resp. Garmin Pay, zvolíš si štvormiestne heslo a pridáš svoju kartu, na záver ti stačí overiť údaje. Celý proces by ti nemal zabrať viac ako minútu tvojho času. Do appky sa pritom neukladajú skutočné údaje na karte, ale vytvára sa jedinečné číslo digitálnej, resp. virtuálnej karty.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Fitbit_Pay_(365.bank)

Klienti 365.bank sa tak oddnes stali prvými na Slovensku, ktorí môžu využiť svoje smart hodinky už aj na iné aktivity ako iba na šport, zábavu či komunikáciu. Všetko sa pritom spustilo ešte skôr, ako k nám dorazí služba Apple Pay, vďaka Fitbit Pay a Garmin Pay tak bude môcť každý majiteľ iPhonu zaplatiť hodinkami ešte skôr ako mobilom.  

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech