4 nákladné lode „blokovali vietor“, Taliani zatiaľ zachraňovali stovky životov

  • Taliani vykonali záchrannú akciu na mori
  • Zachránili cez 400 migrantov, medzi nimi aj 40 maloletých osôb
Ilustračný obrázok lode
TASR/Fabio Peonia/LaPresse via AP
  • Taliani vykonali záchrannú akciu na mori
  • Zachránili cez 400 migrantov, medzi nimi aj 40 maloletých osôb

Talianska pobrežná stráž zachránila v sobotu vyše 420 migrantov, vrátane desiatok maloletých, z člnov, ktoré sa dostali v Stredozemnom mori do ťažkostí. Stráž využila aj nákladné lode, aby blokovali vietor, ktorý zmietal jedným z preplnených člnov. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Pobrežná stráž vo vyhlásení uviedla, že jeden z jej motorových člnov previezol 70 migrantov do bezpečia na maličkom talianskom ostrove Lampedusa južne od Sicílie.

Medzitým iné plavidlo pobrežnej stráže smerovalo v sobotu večer do sicílskeho prístavu Porto Empedocle s vyše 350 migrantmi na palube, ktorí boli zachránení z potápajúcej sa rybárskej lode asi 115 kilometrov od sicílskeho pobrežia. Medzi zachránenými bolo vyše 40 maloletých osôb, dodala stráž vo vyhlásení.

Rybárska loď „bola v ohrození, pretože na mori vládlo zlé počasie a na jej palube sa nachádzal nadmerný počet ľudí“, vysvetlila pobrežná stráž. Migrantov zachránili dva motorové člny a z nich potom týchto ľudí premiestnili na väčšie plavidlo pobrežnej stráže.

Záchrana tohto väčšieho počtu migrantov bola „zložitá“. Na pomoc boli privolané štyri nákladné lode nachádzajúce sa práve v oblasti a ich úlohou bolo „zmierniť vplyv vetra“ na záchrannú operáciu. To umožnilo záchranu migrantov a ich presun do bezpečia, dodala pobrežná stráž.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie