4 slovenské nápojové biznisy, ktoré ti prinášajú poctivé domáce nápoje

  • Rozbehnúť nápojový gastro biznis, chce v dnešnej dobe veľa kreativity a tvrdej práce. Avšak, keď to človek robí poctivo, môže preraziť aj napriek silnej konkurencii svetových nápojových značiek, ktoré ovládli trh. Tieto 4 slovenské značky sú toho živým dôkazom.
nap
foto:facebook.com/Mmmm.dobroty/foto:facebook.com/pripijam
  • Rozbehnúť nápojový gastro biznis, chce v dnešnej dobe veľa kreativity a tvrdej práce. Avšak, keď to človek robí poctivo, môže preraziť aj napriek silnej konkurencii svetových nápojových značiek, ktoré ovládli trh. Tieto 4 slovenské značky sú toho živým dôkazom.

Mmm – Vlčie sirupy

foto:facebook.com/Mmmm.dobroty

Vlčie hory – miesto v Európe ako jedno z mála, ktoré je takmer nedotknuté ľudskou rukou. Príroda – zver si tu žije slobodne a bez vplyvu dnešnej rušnej doby. Práve odtiaľto pochádzajú Mmm- Vlčie Sirupy. Azda neexistuje človek, ktorý by si počas svojho detstva nepochutnával na babičkiných sirupoch či džemoch.

foto:facebook.com/Mmmm.dobroty

Pamätáš si vôbec ešte na tú jedinečnú chuť? Prešlo pekných pár rokov a dnes si už na tu čistú, ovocnú chuť ani nespomenieme. Poctivé remeslo prípravy sirupov akoby sa z niektorých rodín vytratilo. Nie každý má dnes čas na výrobu vlastného sirupy, aj preto sú tu Mmm sirupy.

foto:facebook.com/Mmmm.dobroty

Stoja za nimi mladí domáci výrobcovia, ktorí cheli do svojich produktov vniesť namiesto éčok, kúsok prírody. Držia sa jednoduchých zásad poctivého remesla, ktoré je cítiť už pri prvom dúšku.

 

ZOFT

ZOFT sú 100 %-né ovocné šťavy ochutené bylinkami pripravené podľa jedinečnej domácej receptúry.

Ovocné šťavy ZOFT sú vyrábané tradičným spôsobom, bez pridaného cukru, konzervantov, či farbív. Preto sa vyznačujú prirodzenou chuťou, charakteristickou vôňou, neškodia telu a posilňujú zdravie.

Šťavy sú vyrobené len z jabĺk, ktoré vyrástli v slovenských sadoch. ZOFT má pritom aj svoju jedinečnú receptúru, ktorú si sami vytvárajú. Z prevažnej časti je postavená na experimentovaní s rôznymi receptami, vďaka čomu objavujú stále nové chute.

Základom pri produkcii dobrého vína je venovať dostatok času každému kroku v procese výroby. Inak to nie je ani pri ZOFT šťavách, z ktorých je cítiť pravú chuť jabĺk spolu s netradičnou kombináciou byliniek.

 

Pripíjam

foto:facebook.com/pripijam

Pripíjam ponúka okrem slovenského energického nápoja aj tradičný nápoj z oblasti Vysokých Tatier. Kedysi sa podomácky vyrábal tak, že do vodky alebo borovičky dali lúhovať koreň horca. Pričom čím dlhšie bol koreň v nápoji, tým to bolo viac horké a niekedy až nekonzumovateľné.

foto:facebook.com/pripijam

Technológia tímu stojaceho za značkou Pripíjam je iná, no stále používajú rovnako silný výluh horca a stále dodržiavajú presný pomer riedenia, aby zaručili stálosť chuti a hlavne prijateľnú horkosť nápoja. Spojením kvalitnej borovičky a extraktu horca vzniká borovička, ktorá chutí ako tradičná borovička, no nesie v sebe príjemnú horkastú príchuť, ktorú jej dodáva práve koreň Horca žltého

 

Mana Roots

 

Za Mana Roots stoja mladí Slováci, ktorých už nebavila ponuka presladených nápojov v baroch,kaviarňach a reštauráciach. Zamysleli sa preto, ako je možné že nemáme na výber z niečoho lokálneho a zdravého. Preto sa rozhodli túto situáciu zmeniť.

 

„Nebavilo nás piť stále to isté, nezdravé a bez štipky pridanej hodnoty, nehovoriac o vysokej cene. Všetky tieto negatívne pocity v nás vzbudzovali túžbu po gastro-revolúcii,“ píše na svojej stránke tím Mana-Roots.

Dali preto hlavy do kopy, vymysleli koncept, vyhrnuli  rukávy a pustili sa do práce. Ich myšlienka, vývoj a práce ich tak nadchla, že sa neustále snažia tvoriť nové a nové riešenia. Ich vynaložená námaha sa určite vyplatila, keďže produkty značky Mana-Roots si stihlo obľúbiť mnoho Slovákov.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech