4 tipy na štvordňové výlety v rámci Európy

  • Na to, aby tvoje leto bolo bohaté na zážitky, nemusíš stráviť mesiace plánovaním ani šetrením. Zdĺhavé dovolenky pri slovenskom mori postupne strácajú na prestíži a viac zahviezdiš festivalom alebo krátkym výletom, po okraj nabitým zážitkami a jedinečnými dojmami.
collagewedse
pexels.com
  • Na to, aby tvoje leto bolo bohaté na zážitky, nemusíš stráviť mesiace plánovaním ani šetrením. Zdĺhavé dovolenky pri slovenskom mori postupne strácajú na prestíži a viac zahviezdiš festivalom alebo krátkym výletom, po okraj nabitým zážitkami a jedinečnými dojmami.

Zo všetkých sociálnych sietí na nás vyskakujú vysmiati kamaráti a kolegovia na dovolenke. Čo však s obmedzeným rozpočtom alebo nabitým harmonogramom? Vybrala som teda pár tipov na štvordňové letné tripy, pri ktorých si nemusíš rozbiť prasiatko a zároveň budeš mať o čom rozprávať ešte mesiac, kým sa vyberieš zase na cestu.

Foto: pexels.com

Kvalitnú wifi a možnosť platby kartou považujem za samozrejmosť najmä na dovolenke, nikomu sa asi nechce behať od zmenárne k zmenárni a hľadať njvýhodnejší kurz. Hlavne keď už dnes doážeš kartou platiť v zahraničí rovnako ako doma. Tým som sa riadila aj pri výbere miest.

Nemusím teda večer pred odletom zamieňať kufrík bankoviek a celý budget mám na platobnej karte, ktorú môžem použiť takmer všade. Nehovoriac o kúpe leteniek a platbe za ubytovanie. Vlastne som celú dovolenku vybavila z obývačky pomocou len notebooku a smartfónu, ešte aj taxík na letisko som brala cez appku.

Ešte k tej platbe kartou, ktorej možno stále neveríš. Prvý rok som si pre istotu nastavila denný limit na karte (aby som ešte na letisku neminula polovicu budgetu).

Cestovanie mi tiež výrazne uľahčuje smartfón, keďže časy euroobalov s vytlačenými lístkami a rezerváciami sú minulosťou. Ale nedajbože zabudnúť alebo stratiť nabíjačku! Odporúčam tiež pred odchodom stiahnuť ďalšie aplikácie, ktoré ti uľahčia život v záhraničí, napríklad appku miestnej mestskej hromadnej dopravy, TripAdvisor alebo InternetBanking (aby si mal vždy prehľad o tranzakciách). Tento rok testujem aj VTT od Visa. Informuje ťa o najbližšom bakomate, menovom kurze (ktorý si aj tak nezamením) ale aj prehľad miest, kde sa dá platiť kartou.

Varšava (odlet z Bratislavy) 12.7-16.7 40 eur

Do poľského hlavného mesta ma lákajú okrem vážnych historických pamiatok aj rozvinutá klubová scéna a mix modernej architektúry s tou historickou. Ak sa ti nechce napchávať poľskou kuchyňou, ktorá sa veľmi podobá na tú slovenskú, keďže hovoríme o hlavnom meste, hravo tu nájdeš aj orientálne alebo fit alternatívy.

#warsaw #poland

A post shared by @_european_cities_ on

A post shared by igerswarsaw (@igerswarsaw) on

A post shared by Warszawa Poland ?? (@warsawnow) on

Berlín (odlet z Bratislavy) 12.8-17.8 40 eur

Aspoň na „ochutnanie“ tejto hipsterskej metropoly 4 dni bohato stačia. Ísť sa vyjašiť do klubov Tresor (22,000m², 3 poschodia) alebo Berghain a potom na obed sŕkať lahodné pho bo na terase. „Berlin schlaft nie“.

Sunsets in Berlin ? (?:@photovojac)

A post shared by Berlin ?? (@berlin) on

? Photo by @dustinhanke #berlin

A post shared by Berlin ?? (@berlin) on

Malmo (odlet z Budapešti) 20.9-24.9 41 eur

Čo by to bol za výber európskych miest bez aspoň jedného výletu do Škandinávie. Je multikultúrne a pritom tak veľmi švédske. Okrem tradičných turistických spotov by som zdôraznila ďalšiu továreň na čokoládu (Chokladfabrik Malmö) alebo Kallbadhauset.

A post shared by Elise? (@britag) on

Trapani (odlet z Bratislavy) 22.10-26.10 70 eur

Vieš si predstaviť leto bez aspoň krátkeho pobytu na slnkom zaliatej pláži? V sicílskom Trapani si ho môžeš vychutnať aj v októbri a naozaj „lowcostovo“. Je známe ako mesto dvoch morí a ešte aj na jeseň sa tu dajú stráviť dni kúpaním a večery v romantických uličkách alebo pri víne a špagetách.

Dúfam, že si už dostal nutkanie si zbaliť príručnú batožinu a ísť objavovať Európu. Podeľ sa s nami v komentoch o svoje obľúbené alebo vytúžené európske destinácie. Alebo sa necháš inšpirovať mojim výberom? :)

Advertiorál

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech