4 veci , ktoré by si mal vedieť, ak nechceš byť dizajnérom, ktorý je na posmech

  • Väčšina ľudí vníma dizajn ako hľadanie krásnych tvarov, ako obal, ktorý predáva produkt. Toto je pravda len sčasti. Dizajn je v skutočnosti dlhý a náročný proces, ktorého výsledkom je v ideálnom prípade funkčný aj esteticky príjemný produkt.
w1
unsplash.com
  • Väčšina ľudí vníma dizajn ako hľadanie krásnych tvarov, ako obal, ktorý predáva produkt. Toto je pravda len sčasti. Dizajn je v skutočnosti dlhý a náročný proces, ktorého výsledkom je v ideálnom prípade funkčný aj esteticky príjemný produkt.

Môže sa stať, že sa podarí vytvoriť produkt natoľko inovatívny, ikonický alebo esteticky dokonalý, že jeho funkčná stránka ostáva v úzadí. Napriek tomu môže byť dôležitý, pretože pomáha pochopiť veci, vzťahy, materiály, ukazuje možnosti, ktoré doba ponúka.

Na to, aby sa niečo takéto zrodila však nestačí len talent. Každý úspešný dizajnér by ti určite odporučil neustále sa vzdelávať a posúvať svoje skills na inú, lepšiu úroveň. Každý deň je potrebné si povedať challenge accpeted a zlepšiť sa vo vybranej oblasti.

Ak si nemyslíš, že sa môžeš naučiť dizajnovať, nezabudni, čo raz povedala legenda David Eric Grohl o tom ako sa učiť nové veci. „Nikdy som neabsolvoval hodinu bicích, či gitary. Jednoducho som na to prišiel. Myslím si, že ak niečo robíte s vášňou, ste sústredený v živote môžete robiť všetko, čo si zaumienite.“

S týmto kurzami, ktoré sú limitovaný čas za zlomok ich pôvodnej ceny sa už po pár lekcii posunieš vo svojej práci o level vyššie.

Ovládni sféru webdizajnu s nástrojom Sketch 3

Sketch 3 prekonáva nástroje, na ktoré je väčšina z nás zvyknutá ako napríklad Illustrator či Photoshop. Je evidentné, že tento nástroj je v prvom rade pre web dizajnérov no jeho rozhranie a fungovanie z neho robí šikovnú voľbu aj pre iné druhy dizajnu.

Tento nástroj bol použitý na vytvorenie niekoľkých výnimočných dizajnov ako napr. Google Pixate a Fleet Feet. Známy je aj ocenením za najlepší nástroj pre wireframing a interface dizajn.

Zľava z 30 € na 10 €

 

 

Využívaj Lightroom ako profesionál

Adobe Photoshop Lightroom má elegantné ovládanie plus sadu nástrojov a funkcií, ktoré  ti umožnia spracovať tvoje fotografie efektívnejšie a lepšie. Pri vývoji softvéru Lightroom spolupracovala spoločnosť Adobe so skúsenými fotografmi. Všetko, od zobrazovanie fotografií cez vyhodnocovacie nástroje až po časovo úsporné editačné nástroje, bolo vyvinuté s prispením tých najpovolanejších. Ak chceš, aby tvoje fotky vynikali, v Lightroom by si sa mal cítiť ako ryba vo vode.

Zľava z 50 € na 10 €

 

Naštartuj svoju kariéru s Adobe Dreamweaver

Adobe Dreamweaver patrí medzi celosvetovo najpopulárnejšie programy pre profesionálnu tvorbu a úpravu webových stránok a aplikácií. Ponúka podporu najnovších štandardov, bezkonkurenčnú kombináciu nástrojov a funkcií pre návrh webových stránok, či vývoj dynamických aplikácií ako aj priamu prácu s kódom. Či už si návrhár alebo vývojár, tento program ti umožní spoľahlivo vytvárať weby, ktoré vyhovujú súčasným štandardom.

Zľava z 50 € na 12 €

 

Prispôsob krištáľovo čisté zvukové efekty tvojmu vizuálu

Profesionálne nahrávanie, miešanie, úpravy a mastering zvuku- to všetko ponúka tvoje osobné nahrávacie štúdio- Adobe Audition. Umožní ti umožní nahrávať, miešať, upravovať a masterovať zvuk rýchlejšie a s väčšími možnosťami ovládania, ako si boli zvyknutý.

Môžeš v ňom komponovať hudbu, nahrávať zmiešať projekty, produkovať rozhlasové záznamy, čistiť produkčné zvuk pre film alebo navrhovať zvuk pre videohry. Prispôsobivé a výkonné nástroje v aplikácii Adobe Audition sú presne to, čo potrebuješ  pre svoju prácu.

Zľava z 50 € na 12 €

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech