5 bratislavských reštaurácií, kde sa dobre naješ a užiješ si jedinečný výhľad

  • Nedeľa už tradične pre mnohých znamená dobré jedlo v dobrej spoločnosti
  • Dnes sa vykašli na hodiny pri sporáku a utekaj do mesta
brana
Unsplash @vdanijela
  • Nedeľa už tradične pre mnohých znamená dobré jedlo v dobrej spoločnosti
  • Dnes sa vykašli na hodiny pri sporáku a utekaj do mesta

Nedeľný obed nie je len o slepačej polievke, podpichovačkách so súrodencami a odznievaním politických debát v pozadí. Je to čas, ktorý už tradične patrí oddychu. Ak ťa to dnes láka von, čo je s pribúdajúcimi slnečnými lúčmi pochopiteľné, prinášame ti pár tipov, kam v Bratislave zamieriť. Vymeň kuchársku zásteru za pohodlné topánky a vyber sa na obed do mesta.

Sky Bar & Restaurant

Pesto, velouté, consommé aj meringue. To všetko sú pojmy, ktoré má Sky Bar & Restaurant vo svojej ponuke, a ak siahneš po čomkoľvek z lístka, určite neoľutuješ. Zjaví sa pred tebou dokonalé umelecké dielo zo sezónnych, čerstvých potravín pripravené priamo pre teba. Okrem toho si tu po dobrom nedeľnom obede môžeš dať jedinečný drink, ktorý ti pripraví napríklad víťaz slovenského kola prestížnej barmanskej súťaže World Class 2019, barman Miroslav Telehanič. A to všetko s jedinečným výhľadom z ôsmeho poschodia, vďaka čomu budeš mať pocit, akoby si mal mesto priamo na dlani. Na Hviezdoslavovom námestí je veľa miest, kam zavítať, nuž a táto reštaurácia je určite jednou z nich.

Rooftop by Regal

Ak ti luxusné omáčky, dymiace drinky a tropické ovocie nie sú po chuti a radšej sa zahryzneš do poriadneho kusu mäsa, hamburger je pre teba určite lepšou voľbou. Ak si chceš pochutiť na kvalitnej zverine a navyše si užiť Bratislavu pri jedle z výšky, tak to aby si si zapísal adresu Hurbanovo námestie číslo 6, kde sa nachádza Regal Rooftop. Práve tu si na krásnej strešnej terase môžeš vychutnať domáce hamburgery, remeselné pivá, chrumkavé hranolky a často aj skvelý hudobný program k tomu.

Gepostet von Rooftop by Regal am Freitag, 7. Juni 2019

Aj dnes sme tu pre Vás aby sme Vám zahnali hlad či smäd 🍔🍟🥤 Rooftop je otvorený aj DNES 🙋‍♀🙋‍♂😉 #RooftopByRegal

Gepostet von Rooftop by Regal am Mittwoch, 8. Mai 2019

Minuly týždeň sme využili potenciál skvelého počasia a naplno sme tak odštartovali letnú kultúrnu sezónu u nás….

Gepostet von Rooftop by Regal am Mittwoch, 24. April 2019

Hradná Hviezda

V Bratislave niet známejšej pamiatky, než je nad mestom týčiaci sa Bratislavský hrad. Štyri známe červené vežičky poznajú zblízka všetci turisti, avšak čo domáci? Ak si tam už roky nezablúdil, možno práve dnes je ten správny čas na prechádzku. Nuž a keď tam už budeš, nezabudni na to, že si tu môžeš dať aj dobré jedlo. To nájdeš napríklad v reštaurácii Hradná Hviezda, ktorá svoje špeciality ponúka v luxusnom prostredí a navyše s dokonalým výhľadom na okolie. Priprav sa na poctivú domácu kuchyňu v modernom šate.

Gepostet von Restaurant Hradná Hviezda am Dienstag, 23. Januar 2018

🇸🇰 Špikované stehno z diviaka na tymiáne a červenom víne s batátovým pyré🇬🇧 Larded wild boar thigh on thyme and redwine…

Gepostet von Restaurant Hradná Hviezda am Donnerstag, 25. Januar 2018

Gepostet von Restaurant Hradná Hviezda am Sonntag, 11. September 2016

Parlamentka

A keď už ten náš Bratislavský hrad navštíviš, nezabúdaj ani na reštauráciu len pár metrov ďalej, Parlamentku. Môže sa popýšiť výhľadom na Dunaj a pri dobrom počasí uvidíš až za hranice (aj po zotmení je to krása). Prevádzka na hradnom kopci ponúka tiež domáce špeciality, ale nájdeš tu aj exotické chute. Neraz tu narazíš na svadbu či dôležitú zahraničnú návštevu a našich politikov, keďže „Parlamentka“ sa nevolá len tak pre nič za nič.

Reštaurácia Parlamentka

Gepostet von BIKRO Catering & Kitchen supply am Dienstag, 23. Dezember 2014

Na most SNP je viacero zaujímavých výhľadov. Tento je napríklad od parlamentnej reštaurácie (Parlamentka) pri NRSR….

Gepostet von Vaš Ko am Sonntag, 12. März 2017

Dunajský pivovar

A ak ťa na nedeľnom obede neláka len poctivý domáci vývar a špecialita k tomu, ale aj pivo, Dunajský pivovar si zapíš do svojho zoznamu možností. Projekt v roku 2010 vznikol ako samotný pivovar (a stále je pivo jeho prioritou), no dnes je z neho plnohodnotná prevádzka na brehu našej najväčšej rieky s kopou špecialít na menu. Je navyše vlajkovou loďou troch prevádzok, ktoré dopĺňa ešte botel (hotel na vode) a Patrónsky pivovar. Počuli sme, že na vlnách vraj všetko chutí lepšie.

Oplatí sa byť hladný!Zastavte sa v piatok na našu dennú ponuku:Šošovicová polievka nakyslo Pivovarský bravčový…

Gepostet von Dunajský pivovar am Freitag, 7. Juni 2019

Gepostet von Dunajský pivovar am Mittwoch, 20. März 2019

Oplatí sa byť hladný!Zastavte sa v utorok na našu dennú ponuku:Kapustová polievka s údeným mäsom, chlieb Domáci…

Gepostet von Dunajský pivovar am Dienstag, 4. Juni 2019

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech