5 dôkazov, že denná rutina v práci je niekedy ako život v blázinci

  • Aj ty už možno vedieš život zodpovedného pracujúceho a denne si musíš odkrútiť niekoľko hodín s kolegami v office. Prekvapivo to však nie je vždy ako spolužitie s dospelými a ty sa často pozastavuješ nad tým, že si sa zrejme vrátil do svojich mladších čias.
collagewewef
shutterstock.com
  • Aj ty už možno vedieš život zodpovedného pracujúceho a denne si musíš odkrútiť niekoľko hodín s kolegami v office. Prekvapivo to však nie je vždy ako spolužitie s dospelými a ty sa často pozastavuješ nad tým, že si sa zrejme vrátil do svojich mladších čias.

Poznáš to, keď s niekým tráviš veľa času, prináša to isté komplikácie. Ak máš súrodenca, určite to z detstva veľmi dobre poznáš. Tie neustále boje o to, či bude po mojom alebo po tvojom a doťahovačky o každú jednu maličkosť. Takto to podľa nás vyzerá v nejednom office a vznikajú napríklad tieto modelové situácie:

Foto: pixabay.com

Obedový zlodej

Jedlo je život, preto keď ide oň, stávajú sa z nás často zvieratá. Frajerka ti s láskou navarila výživný obed alebo ti ho nabalila mama pri víkendovej návšteve a ty sa konečne nemusíš spoliehať na kantíny či drahé reštiky v centre, ktoré žmýkajú tvoju peňaženku.

Foto: pixabay.com

Keď však konečne príde čas obeda a ty so slinou otváraš dvere chladničky, zistíš, že obed nikde, prípadne je z neho odjedené a zlodej si ani nedal námahu to skryť. Poučenie? Nabudúce nabaľ obedu viac a vyhneš sa problémom s hladnými kolegami. To isté platí pre prípravu kávy.

Zima, teplo, zima

Je tu leto a sezóna klimatizácií. Veď bez nich by sa naše office-y premenili na hotové sauny. Príroda nás však bohužiaľ stvorila s rozličnou teplotnou toleranciou. Kým jeden kolega chodí v kraťasoch aj v novembri a v kancli má rád chladničku, iná kolegynka chodí celé leto v šále a klepe sa v svetri.

Foto: Daikin

Poučenie? Aj my v Startitup poznáme klimatické boje, preto máme klímu od Daikin, ktorá má široké možnosti ovládania a dá sa nastaviť tak, aby ti nefúkala za krk alebo aby vzduch nechladila ani neohrievala, ale len ventilovala. Dokonca sa dá riadiť cez appku a ani  nemusíš vstať zo stoličky. Ak vám v office chýba kvalitná klimatizácia, inšpirujte sa na www.japonskaklimatizacia.sk.

Upratovačka

Život v office je ako neustále hľadanie, no nie pokladu, ale napríklad konkrétnych dokumentov, vizitiek, pier, fliaš a ďalších naoko nepotrebných vecí. Nepotrebné sa javia najmä upratovačke, ktorá ich bez problému zmetie zo stola spolu s prachom alebo premiestni na úplne nelogické miesto.

Foto: pixabay.com

Nikto nemá rád, keď mu niekto narúša jeho pracovné prostredie a síce máme radi upratané, no tá obeť hľadať každý druhý deň niečo iné, za to nestojí. Poučenie? Zapracuj na svojom systéme organizovania vecí, pretože to, čo sa tebe javí ako systém, je pre upratovačku len nehanebný bordel.

Hudobný fajnšmeker

Podobne ako s klímou je to aj s hudbou. Niekto to má rád vypeckované na maximum, iný preferuje relaxačné melódie ako v jogovom ashrame. Ak si tvoj kolega uletí na dnb v piatok poobede, môže to byť dobrý víkendový nakopávač. Ak to však spraví v zasadačke pred dôležitým mítingom s investormi, už to taká sranda nie je.

Foto: pexels.com

Rovnako ti garantujem, že ak náhodou miluješ fínsky metal, s pochopením kolegov sa nestretneš nikdy. Poučenie? Nezostáva ti nič iné, než počkať, kým bude office prázdny, no riskuješ privolanie SBS kvôli podozrivému pekelnému hluku, alebo investovať do kvalitných slúchadiel.

Nabíjač

Častým problémom pracovného spolužitia je častý boj o nabíjačky. Určite aj u vás vo firme sa nájde človek, ktorý si z princípu svoju nabíjačku nikdy nenosí, no ako upír sa napája na tú tvoju a vôbec mu to nie je blbé. Pritom absolútne nechápe možnosti napájania notebooku a displej mu svieti ako saharské slnko.

Foto: pexels.com

Poučenie? Ak svojmu kolegovi jasne nedáš najavo, čo si o jeho lenivosti a ľahostajnosti myslíš, asi ti ostáva jedine polepiť si všetky svoje nabíjačky kolom dokola svojím menom, aby bolo jasné, kto je tu pán. Alebo ber každé vypožičanie ako dobrý skutok a čakaj na svätožiaru.

Ak si chceš udržať dobré vzťahy s kolegami, prečítaj si tento článok s porozumením, inak riskuješ dlhodobé utrpenie pre seba aj ostatných. :)

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Daikin. 

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech