5 dôvodov, prečo sa ti oplatí ísť do Ríma na predĺžený víkend

  • Pribúda stále viac ľudí, ktorí jednoducho nemajú čas vyraziť na týždennú dovolenku a nechať všetko tak. Trendu krátkodobej turistiky s radosťou podľahli mnohí. Na pobrežie len na predĺžený víkend vyráža čoraz viac Slovákov. Jednou z tých najdostupnejších destinácií je aj Rím , ktorý má vždy čo ponúknuť.
collagetfxtx
pinterest.com
  • Pribúda stále viac ľudí, ktorí jednoducho nemajú čas vyraziť na týždennú dovolenku a nechať všetko tak. Trendu krátkodobej turistiky s radosťou podľahli mnohí. Na pobrežie len na predĺžený víkend vyráža čoraz viac Slovákov. Jednou z tých najdostupnejších destinácií je aj Rím , ktorý má vždy čo ponúknuť.

Existuje nespočetne veľa detailov, ktoré dohromady tvoria jedinečnú atmosféru Ríma. Na každom kroku je cítiť fakt, že tadiaľto prechádzala história a žili tu umelci. Dopravní chaos, otvorenosť miestnych ľudí, kúzlo tamojších uličiek, kultúrne akcie, inšpiratívny výhľad na rímske strechy alebo západ slnka za Koloseom, je tu toho mnoho.

 Do Ríma dorazíš skôr ako do Žiliny

foto:pixabay.com

Tým, že do Ríma lietajú priame linky z Bratislavy a letenky sa dajú zohnať aj pod 30 eur, môžeš si tam vyraziť naozaj na otočku. Plánovaná dĺžka letu trvá 1:40. Za tento čas sa vďaka súčasnej situácií na našej diaľnici dostaneš tak po Považskú Bystricu. Keďže osemdesiatka sa stala bežný štandardom mnohých úsekov na D1. Prečo teda radšej neskočiť do Ríma a zbytočne sa nestresovať?

Všetko dôležité uvidíš pešo

V Ríme vládne naozaj kolosálny dopravný chaos, ktorý k tomuto mestu neodlučiteľne patrí. Bez trúbenia by sa miestny vodiči zbláznili, ich temperament im jednoducho nedovolí dať ruku dole z klaxóna. Zatiaľ, čo je celkom zaujímavé tento ruch pozorovať, byť jeho súčasťou až také lákavé nie je. To však nie je problém, pretože tie najslávnejšie miesta a pamiatky sa nachádzajú v tesnej blízkosti. Bez problémov si ich tak stihneš obzrieť pešo za jeden víkend. Je to pritom prechádza, ktorá stojí za to a dá ti viac ako promenáda pri Eurovei.

foto:pinterest.com

Slávna bazilika sv. Petra, Piazza Navona, Forum Romanum, Koloseum, Trojanský stĺp, Anijelský hrad, fontána di Trevi, všetko stíhaš. Rímska antika, gotika aj baroko sú pekne pokope.

Všetky cesty vedú k dobrej zmrzline

Rímska zmrzlina je liekom na všetko, bolia ťa nohy, máš depresiu alebo opicu, tvoja frajerka nevie, čo chce jesť? Na všetko pomôže poctivá “gelato”, ktorú nájdeš na každom kroku. Ak ísť niekam na zmrzlinovú tour, tak sem.

foto:pinterest.com

Obrovský výber však niekedy môže byť na škodu. Ak chceš skúsiť len ten najvyšší level, zastav sa blízko pri fontáne di Trevi v uličke Via Panetteria. Nájdeš tam “Gelato at San Crispino”. Samotní Rimania ju považujú za najlepšiu zmrzlinu v meste. Aj keď z vonku vyzerá oproti ostatným zmrzlinárňam nenápadne, nenechaj sa oklamať.

 V Ríme môžeš piť zadarmo, koľko sa ti zachce

Nie,  nepôjde o suché biele víno. Po dlhej prechádzke mestom ťa skôr či neskôr poteší fakt, že voda vo väčšine fontán je pitná. Nielenže sa nikomu nechce vláčiť naplnené pet fľaše, z ekonomickej stránky by si mohol za balenú vodu na konci výletu zaplatiť aj viac ako za samotnú letenku. Stačí ti preto pri sebe mať prázdnu fľašu a vodu si vždy dopustiť. Ak potrebuješ fontánu spásy rýchlo nájsť, pomôže ti aplikácia s názvom “Rome-Drops.”

foto:pinterest.com

Zaujímavý fakt: Každý deň vylovia z Fontány di Trevi mince v hodnote viac ako 3000 EUR, ktoré putujú do charitatívnej organizácie Caritas, ktorá za ne sprostredkúva jedlo ľuďom v núdzi.

Výhľady ako pre cisárov

Ak si človek, ktorého dušu napĺňa pohľad do diaľky alebo jednoducho sa na veci radšej pozeráš z hora, výhľady v Ríme nevynechaj. Na Tibere je pekný ostrovček pri štvrti Trastevere, ktorá je veľmi v kurze.

foto:pinterest.com

Dnes je to miesto so skvelými barmi a podnikmi, je síce ďalej od centra ale pritom stále kúsok peši. Rím sa rozkladá na siedmich pahorkoch, pričom na niektoré z nich sa dá jednoducho vyšplhať. Za zmienku stojí Picio nad Piazza del Popolo.

Toto sú len niektoré z mnohých dôvodov prečo využiť možnosť, rozšíriť si obzory, zažiť niečo nové a oddať sa Rímu. Toto mesto je srdcovka mnohých, určite sa sem oplatí ísť a nie raz. Ak sa ti nechce nič riešiť, len nasadnúť do lietadla, ubytovať sa v hoteli a preskúmavať mesto urob si plány na víkend už dnes.

Idem do Ríma

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech