5 miest na Slovensku, kde si môžeš vyskúšať virtuálnu realitu

  • Do virtuálneho sveta môžeš vstúpiť nielen v Bratislave, ale aj v Trnave.
vr
  • Do virtuálneho sveta môžeš vstúpiť nielen v Bratislave, ale aj v Trnave.

Jedným z najväčších trhákov tohto roka sa stali okuliare, ktoré ťa dokážu preniesť do virtuálneho sveta. Touto témou sa čoraz častejšie zaoberá aj zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg, ktorý sa nedávno vyjadril, že momentálne stojíme na prahu novej éry.

Len na Facebooku sa denne prehrá milión 360 stupňových videí a zdá sa, že v tomto duchu sa bude niesť aj najbližšia budúcnosť. Táto technológia ovplyvní, akým spôsobom budeme konzumovať obsah. Výnimočné nemusí byť ani to, že virtuálne štúdio bude v domácnostiach tak bežné ako je v súčasnosti televízia. Zatiaľ si však môžeš môžeš zájsť do herní, ktoré sú špecializované práve na virtuálny druh zábavy a spestriť si tak napríklad aj tento víkend.

Geekend.sk

Geekend je jedinečná hráčska zóna v Bratislave, ktorá disponuje najväčším počtom VR. Budeš tak mať zabezpečený ultimátny zážitok z virtuálnej reality. Okrem toho si v Geekende môžeš zahrať aj Xbox alebo Playstation 4. K dispozícii budeš mať aj klasický arkádový automat. Ak sa ti práve nechce blúdiť vo virtuálnom svete, môžeš si posedieť v chillout zóne pri káve alebo si listovať v herných magazínoch.

VRBA

VRBA je pohodlne zariadená kaviareň & bar v Starom Meste, kde okrem bohatého výberu drinkov, dobrého piva a kávy môžete zažiť najmodernejšiu technológiu virtuálnej reality. V ponuke sú štyri  VR okuliare s ktorými sa môžete voľne pohybovať  a  interagovať v priestore 2.5×3.0 m, čo predstavuje vrchol virtuálnej zábavy. V kaviarni nájdeš aj  široký výber zážitkov od  interaktívnych virtuálnych prehliadok, videoklipov až po rôzne hry (akčné, logické, športové, skupinové).

VR Herňa

V našej virtuálnej realite nesedíš za stolom. Pohybuješ sa v priestore a používaš špeciálne vyvinuté ovládače. Tie verne kopírujú pohyb a stisk tvojej ruky. Nepotrebuješ klávesnicu ani myš. Na to aby si si užil našu virtuálnu realitu nemusíš byť hardcore hráč, ani skúsený počítačový užívateľ. Ovládanie je tak intuitívne, ako pohyb rúk v skutočnom živote.

Virtuálna realita Bratislava

Precestuj zákutia planéty Zem, vyvenči psíka v kanadských horách, preskúmaj galaxiu, zabráň útoku na tvoju vesmírnu loď,  preži útok zombie, vymodeluj si vlastný dom v skutočnej veľkosti a to všetko na jednom mieste. V štúdiu s VR na Miletičovej 46 sa môžeš stretnúť vo virtuálnej realite aj s kamarátom v multiplayer hrách. Môžete spoločne bojovať proti robotom alebo si zahrať virtuálny paintball či tenis a omnoho viac.

Unicon 2017 v Trnave

Už začiatkom februára sa bude v Trnave konať univerzitný festival Unicon, venovaný hrám, hráčom a hraniu. K dispozícii budú okrem chodieb školy a outdoorovej plochy ďalšie 2 poschodia, z ktorých každé bude zamerané na inú oblasť. Prvé poschodie bude venované offline zábave a vzdelávaniu, druhé starým aj novým herným konzolám, no a na treťom si budeš môcť vyskúšať najnovšie technológie z hráčskeho sveta, medzi ktorými bude samozrejme aj hry vo VR.

zdroj titulnej fotografie:wired.de

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech