5 OBRANNÝCH tipov proti ľudskej hlúposti

  • S ľudskou hlúposťou sa už určite stretol každý z nás. Niekedy je zjavná a dokážeme ju okamžite identifikovať, inokedy prichádza nečakane a jej účinok býva o to frustrujúcejší.
brooke-lark-176366
unsplash.com
  • S ľudskou hlúposťou sa už určite stretol každý z nás. Niekedy je zjavná a dokážeme ju okamžite identifikovať, inokedy prichádza nečakane a jej účinok býva o to frustrujúcejší.

1. Nepúšťaj sa do hádky s hlupákom – stiahne ťa na svoju úroveň a tam je majstrom. Nemôžeš vyhrať a ľudia si vás môžu pomýliť,

2. Netráp sa po stretnutí s hlupákom – ty si s ním bol chvíľu, on je so sebou celý život,

3. Nerozširuj počuté (prečítané) hlúpe nápady či myšlienky – nepodporuj ich klebetením a zdieľaním,

4. Daj si pozor a nenaleť – hlúposť býva občas maskovaná vzdelaním či významným postavením,

5. Sám nebuď hlupákom – nezvyšuj ich počet, tým, že sa ku nim pridáš.

Každý z nás sa občas správa hlúpo. Urobíme alebo povieme niečo, za čo by sme si neskôr dali pár faciek. Máme na to právo,  máme právo sa mýliť, máme právo na vlastný názor, máme právo robiť chyby. Treba si len dať pozor, aby sa naše občasné hlúposti nestali častými či pravidelnými.

 

Každý, vždy a za každých okolností podceňuje množstvo hlúpych jedincov v obehu

Bez ohľadu na to, aký má kto odhad na ľudskú hlúposť, človek býva opakovane zdesený dvomi faktami:

– ľudia, ktorých považuje za múdrych, sa ukážu ako nehanebne hlúpi

– neoblomné obťažovanie človeka v čomkoľvek, čo robí, hlúpymi jednotlivcami objavujúcimi sa náhle a nečakane aj na miestach, kde sa to najmenej hodí či v najviac nepravdepodobných momentoch.

Pravdepodobnosť, že určitá osoba je hlúpa, je nezávislá na akejkoľvek inej charakteristike tejto osoby

Jednoducho hlúposť nediskriminuje žiadnu skupinu ani triedu. Dokonca ani vzdelaných ľudí s titulom či robotníkov alebo mužov a ženy, ani ľudí vysokopostavených. Jednoducho nikoho.

Hlúpy jedinec je ten, ktorý spôsobí škodu inému človeku/ľuďom, pričom z toho nemá žiaden osoh, ba ešte sám môže byť poškodený

Tento zákon je kľúčovým pre Teóriu hlúposti, pretože len ťažko možno akceptovať to, keď jedinec koná nerozumne a ostatní prichádzajú o energiu, zdravie a náladu. Často taktiež o peniaze a dokonca aj o život bez akéhokoľvek logického vysvetlenia, len preto, že jedinec trpí hlúposťou.

Ľudia, ktorí nie sú hlúpi, vždy podcenia škodlivú moc hlúpych jedincov

Opakovane sa robí chyba, kedy ľudia jednajú alebo sa spolčujú s hlúpymi jedincami, pričom platí, že za túto chybu neskôr draho zaplatia. Ignorovanie tohto zákona sa nevypláca, nakoľko je naivné sa domnievať, že hlúpeho prekabátia alebo budú ním manipulovať. V skutočnosti sa sami vydávajú na milosť/nemilosť osudu, pretože sa nedá čo i len predstaviť, ako bude hlúpy človek myslieť alebo konať.

Hlúpy človek je najnebezpečnejší typ človeka

  • smoliar – bezmocný jedinec
  • inteligent – rozumný, schopný premýšľať
  • bandita – síce okradne, ale aspoň sebe prinesie úžitok
  • hlupák – najvyššie nebezpečenstvo, lebo hlupák nekoná podľa žiadnej logiky a jeho nevyspytateľnosť je zdrvujúca

Odporúča dávať si pozor na hlupákov a držať si ich od tela a hlavne nepripúšťať k moci, pretože svojou deštruktívnou silou sú schopní čohokoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek.

zdroj: beyourself.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech