5 podcastov, vďaka ktorým ti neuniknú žiadne dôležité info nielen z biznisu

  • Keď nemáš čas čítať, skús aspoň počúvať. Podcasty sú totiž nové knihy
  • Dokážu ti poskytnúť zaujímavé a dôležité informácie, ktoré potrebuješ vedieť, aby si ostal v obraze. Áno, aj vtedy, keď nemáš čas na aktuálnu tlač
  • Ak nevieš, aké sledovať a počúvať, ponúkame ti zoznam tých najlepších z domova aj zo zahraničia
podcasty
unsplash
  • Keď nemáš čas čítať, skús aspoň počúvať. Podcasty sú totiž nové knihy
  • Dokážu ti poskytnúť zaujímavé a dôležité informácie, ktoré potrebuješ vedieť, aby si ostal v obraze. Áno, aj vtedy, keď nemáš čas na aktuálnu tlač
  • Ak nevieš, aké sledovať a počúvať, ponúkame ti zoznam tých najlepších z domova aj zo zahraničia

Klik

Toto je týždenný technologický podcast denníka SME. Prináša súhrn toho najdôležitejšieho, čo potrebuješ vedieť zo sveta ekonomiky, technológií, nových médií a sociálnych sietí. Nielen slovenské, ale aj zahraničné správy, zaujímavé rozhovory, názory a vyjadrenia.

Zapni si ho do uší cestou do práce. Trvá od 10 do 30 minút a dozvieš sa skutočne veľa. Za sedem dní sa toho v techno-svete udeje mnoho, noviniek pribúda a technológie sa bez pardónu vyvíjajú raketovým tempom. Preto ak nechceš stratiť prehľad, určite nevynechaj sobotný. Začiatok víkendu môže byť inšpiratívny a edukačný zároveň.

The Big Waste Talk

Ivana Maleš, Patra Bene, Katarína Kretter a Barbora Jagušák. To sú hostia, ktorí v eko podcaste moderátora najpočúvanejšieho rádia, veľkého ekológa, zástancu základných udržateľných princípov a jedného z mnohých zero-waste ambasádorov nájdeš.

Nahrali už dokopy tri polhodinové podcasty, prebiehajú vo forme rozhovorov, každý z nich je na inú tému, no línia ostáva nezmenená a všetky sa v podstate točia okolo problémov, ktoré človek a jeho nedbalosť spôsobujú.

Sú veľmi súčasné, Michalove hostky sú populárne, hovoria k veci a ty ich poznáš z viacerých pekných projektov, ktoré smerom k životnému prostrediu absolvovali. Moderátor Michal Sabo doteraz nikdy podcasty nerobil. Baby sú v téme doma, cítia sa príjemne a veľa toho nielen teba, ale aj samotného Michala naučia. Počúvaj a nechaj sa inšpirovať.

View this post on Instagram

Podcast je nahratý! Môj prvý. A ja úprimne neviem skrývať nadšenie, keďže po týždňoch príprav dnes všetko dopadlo tak, ako som veril, že dopadne… Dovoľte preto, aby som Vás zoznámil, toto sú ony, môj babinec, moje štyri skvelé spíkerky, s ktorými budem debatovať o odpad(k)och, triedení, recyklovaní, či fenoménoch fast fashion, zero-waste a "eko-fašizme", ktorý sme premenovali na uvedomelosť. Po poradí: Katka Kretter z organizácie zodpovednosti výrobcov ENVI – PAK. Ivana Maleš z Inštitútu cirkulárnej ekonomiky a autorka blogu Nezmar. Babsy Jagušák, odborníčka na témy textilného odpadu, udržateľnosti módy, slow fashion či upcyklácie. A napokon, influencerka Patra Bene, hlas ďalšej generácie. Veľmi sa teším na výsledok a pevne verím, že Vás bude baviť počúvať nás. Sám som sa toho dnes veľa dozvedel… #thebigwastetalk #podcast #soon #online #hottopics #zerowaste #waste #separation #recycle #recycling #eco #ecology #ecofriendly #green #sustain #sustainable #sustainability #fashion #ecofashion #fashionwithheart #fashionrevolution #slowfashion #fastfashion #upcycle #upcycling #movement #makeachange #makeadifference #healtheworld #thereisnoplanetb

A post shared by Michal Sabo (@mxsabo) on

 

Financial Times – News Briefing

Ak máš chuť na poriadnu dávku vážnej ekonomiky predovšetkým zo sveta, nech sa páči. Ponúkame ti podcast od tých najpovolanejších. Známy Financial Times ti na dennej báze ponúkne presne to, čo potrebuješ vedieť, ak chceš viesť debaty na úrovni počas obednej pauzy pri káve kolegami.

Čerpaj nápady, vytváraj si názor a kritické myslenie. Svetová ekonomika a dianie okolo teba ťa neučí lepšie chápať aj súvislosti z domáceho prostredia. A počúvať ho budeš v angličtine, ale to asi vieš.

 

BBC Earth Podcast

Krásny a zvukovo veľmi príjemný podcast. Nie ekonomický a ani technologický. Skôr ekologický, lebo byť „planet-positiv“ je teraz veľmi populárne a nevyhnutné. Absolútne dokonalá britská angličtina a kanál, ktorý odoberá neskutočne veľa ľudí z celého sveta. Momentálne vyšli 2 série, každý diel má približne pol hodinku a tebe postačí, ak zatvoríš oči a otvoríš uši. Vtedy zažiješ ten pocit, budeš počuť zvuky prírody a tvoja predstavivosť sa zapojí na plné obrátky.

 

This Week in Google

S týždennou pravidelnosťou si môžeš vypočuť obľúbený podcast, ktorý ťa prenesie do sveta Google. Ak si závislý od noviniek, ktoré sa v tejto korporátnej nadnárodnej mase dejú, nemáš nad čím rozmýšľať. Google je jeden žijúci a permanentne sa meniaci organizmus.

Leo Laporte, Jeff Jarvis, Stacey Higginbotham, Ant Pruitt si pozývajú zaujímavých hostí, diskutujú, vyzvedajú a ver, že ti odpovedia na všetky otázky, na ktoré túžiš poznať odpoveď. Budeš sa cítiť ako súčasť hviezdneho Google tímu.

Podcasty s Romanom

Stay tunned & listen to the Startitup podcasts! Ak chceš ostať na informačnom vrchole všetkého, čo sa deje u nás v redakcii, počúvaj podcasty s Romanom. Ten si totiž každý týždeň pozve do štúdia zaujímavého hosťa alebo hostku z rôznych oblastí.

Mal tu u nás fyzika, umelkyňu, influencerov, športovcov, vedcov, lekárov, známych aj neznámych. Roman je pripravený opýtať sa všetko, čo ťa zaujíma a robí to dobre. Je vtipný, má príjemný hlas a my ti jeho a vlastne aj náš podcast ponúkame ako taký malý veľký bonus. Počúvaj nás, sme tu pre teba!

Ten najnovší počúvaj TU.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech