5 pomôcok moderného podnikateľa: Mať všetko v telefóne je základ

  • Podnikanie na plné obrátky si dnes už nevyžaduje len kopu papierovačiek a vysedávanie v kancelárii
  • Množstvo pomôcok si skrátka jednoducho stiahneš do svojho smartfónu a môžeš plnohodnotne fungovať aj napriek tomu, že máš na pláne jedno obchodné stretnutie za druhým
  • Zhrnuli sme pre teba základný balíček, ktorý by v tvojom zariadení nemal chýbať
  • Aplikácie sú rokmi a aj používateľne už poriadne preverené
apple-bracelet-car-576739
Pexels
  • Podnikanie na plné obrátky si dnes už nevyžaduje len kopu papierovačiek a vysedávanie v kancelárii
  • Množstvo pomôcok si skrátka jednoducho stiahneš do svojho smartfónu a môžeš plnohodnotne fungovať aj napriek tomu, že máš na pláne jedno obchodné stretnutie za druhým
  • Zhrnuli sme pre teba základný balíček, ktorý by v tvojom zariadení nemal chýbať
  • Aplikácie sú rokmi a aj používateľne už poriadne preverené

Bezpečnosť je prvoradá

Citlivé dokumenty či údaje o sebe a klientoch, musia samozrejme zostať dostatočne chránené. Na to dnes neexistuje lepšie miesto, než na mieru šitý cloud. Či už si vyberieš Dropbox, Google Drive alebo OneDrive, tvoje cenné dáta budú určite v bezpečí, a to aj bez toho, aby si si vo svojom office staval hradby zo šanónov s papiermi. Mnohé startupy a ostrieľané spoločnosti dnes navyše ponúkajú cloudové služby vytvorené presne podľa tvojich potrieb, čo si oproti tým spomínaným síce vyžaduje väčšiu investíciu, no sám musíš usúdiť, či sa ti oplatí. Mať všetko poruke s možnosťou rýchleho vyhľadávania je predsa veľká pomoc.

via GIPHY

Faktúry pod palcom

Tak ako pri cloude a zmluvách, tak aj pri každodenných fakturáciách platí, že by si ich mal mať dokonale zmapované a vždy poruke. Každý lepší účtovnícky systém má už svoju aplikáciu zadarmo a ponúka všetko potrebné pokope dokonca aj priamo v tvojom mobile. Za preskúmanie určite stojí iKros, SuperFaktúra alebo mPohoda. Pri opakovaných akciách ti postačí pár klikov a faktúru máš vystavenú, takisto máš prehľad o ich príchodoch, dátumoch splatností a tak ďalej. Základné verzie ponúkajú balíček všetkého, čo budeš primárne potrebovať, za rozšírené možnosti si už priplatíš.

Sociálne siete a maily

Správne nastavený marketing je polovica úspechu. Dnes, keď už nie je všetko len o printovej a outdoorovej reklame, je skôr potrebné mať pod kontrolou všetky svoje fanpages na sociálnych sieťach. Ak ich máš na Facebooku viacero, tak ti rozhodne pomôže Pages Manager, vďaka ktorému si s celým dianím stále v kontakte. Spravuješ fotky, moderuješ komentáre, odpovedáš na správy. Veľmi vítané je reagovať aj na pozitívne či negatívne recenzie. Dnes už zákazník nezavolá na infolinku, ale napíše správu na Facebooku. A vtedy je dôležité, aby doba tvojej odpovede nebola 24-hodín až dva dni. Aj rýchlosť sa počíta.

Najpopulárnejším nástrojom pre e-mail marketing je zase Mailchimp. Jeho veľkou výhodou je pomerne dobre riešená bezplatná verzia, vďaka ktorej môžeš mesačne rozposlať 12 000 mailov a spravovať až 2 000 kontaktov, pričom pracovať môžeš aj so štatistikami, reportmi a rôznym A/B testovaním

via GIPHY

Poznámky a „to do listy“

Ak u teba už dávno nemá miesto papier a pero, ale všade so sebou nosíš mobil a tablet, práve sem potrebuješ uložiť všetky svoje myšlienky z porád či nápady, ktoré prídu počas cesty taxíkom či vo vlaku. S tým ti pomôže starý známy Evernote, poznámkový kráľ. Vo svojom pomyselnom poznámkovom bloku môžeš mať uložené námety z webových stránok, vlastný elektronický archív preskenovaných dokumentov, môžeš cez neho prezentovať svoje uložené námety, Evernote za teba dokonca bude pravidelne kontrolovať ceny leteniek či hotelových izieb. Rovnako tak si tu môžeš vystavať vlastné „to do listy“ a odškrtávať všetko, čo si dnes už stihol. Zázrakom, ktorý ti pomôže s organizáciou svojho času je však napríklad aj aplikácia RescueTime.

Bonus: grafika a podcasty

Parádne prezentácie, príspevky na sociálne siete aj infografiky do newsletterov si vďaka obrovskému množstvu šablón vyrobíš úplne jednoducho vďaka Canve, Piktochartu alebo Venngage, ktorý využíva aj samotný Google, airbnb, Microsoft, Wired alebo Harvard. Na to, aby si predviedol dokonalú grafickú prácu preto zo začiatku nemusíš vyčleniť veľký obnos peňazí za prácu profesionála.

No a zabúdať nesmieme ani na motiváciu, ktorá ťa v podnikaní ženie vpred. Je niekoľko spôsobov, ako sa pravidelne „naštartovať“. Ak si sa našiel v hudbe, športe či literatúre, skvelé. Ak však stále tápaš, ako svoj voľný čas využiť čo najlepšie, poradíme ti. Podcasty. Vo svete naberajú na popularite a niet sa čo čudovať. V množstve ponúk určite nájdeš to, čo ťa zaujíma a dozvieš sa množstvo noviniek. Okrem spravodajských portálov a motivátorov však svoje myšlienky zdieľajú aj ostrieľaní podnikatelia či blogeri. No a musíme prezradiť aj malú novinku. Vlastné podcasty, kde sme vyspovedali kopu zaujímavých ľudí už onedlho predstavíme aj my v Startitup. Takže nezabúdaj sledovať náš web aj Facebook, aby ti nič neušlo.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech