5 rád ako uspieť od Caseyho Neistata

  • Youtuber, filmár a producent Casey Neistat ukončil jeho denný vlog a predal svoj startup Beme spoločnosti CNN za 25 miliónov dolárov. Tvrdí, že sa chce v živote posunúť ďalej.
2
  • Youtuber, filmár a producent Casey Neistat ukončil jeho denný vlog a predal svoj startup Beme spoločnosti CNN za 25 miliónov dolárov. Tvrdí, že sa chce v živote posunúť ďalej.

Predtým ako začal kariéru youtubera bol nezávislým filmovým producentom. Spolu s bratom natáčali HBO seriál: The Neistat Brothers. Po šiestich rokoch, počas ktorých vytvoril množstvo videí a kvalitných reklám pre značky ako: Google, Mercedes, či Nike na seba naviazal viac ako 6 miliónov odberateľov.

Zdroj:youtube.com

Stále potreboval a potrebuje nové výzvy. Vytvoril úspešnú sociálnu sieť na zdieľanie neupravených videí: Beme. Táto síce končí 31.januára 2017, ale môžeš sa tešiť na jej novú verziu od CNN. Čo stojí za jeho úspechom a čím sa pri podnikaní riadi? Prečítaj si 5 jednoduchých rád:

1. Neexistuje podradná práca

Casey odišiel zo strednej školy ako tínedžer, aby sa postaral o svojho syna. Dlho predtým, než niekto vedel o jeho filmoch, umýval riad v reštauráciách a brigádoval na rôznych miestach, aby uživil rodinu. Z našetrených peňazí si postupne začal plniť svoje filmové sny.

Zdroj:fastcompany.com

2. Preraz svojou vlastnou cestou

Ako podnikateľ neanalyzuj každý pohyb konkurencie a nebojuj proti svojim inštinktom. „Myslenie je vec, ktorá bráni ľuďom konať,“ hovorí Neistat. Myslenie ti má zlepiť celý proces produktivity. Tvoje inštinkty sú tu, aby ťa udržali pri živote. Ver im, a to najmä pokiaľ ide o podnikanie.

Zdroj:vimeo.com

3. Kľúčová je konzistentnosť

Neistat sa vždy postaral o to, aby jeho odoberatelia dostali nové video každé ráno, presne o ôsmej hodine. Keď tvoje publikum alebo zákazníci vedia, že sa na teba môžu spoľahnúť, budú viac inklinovať k tomu, aby sa vrátili, a tiež aby šírili svoju pozitívnu skúsenosť s tebou medzi ostatnými.

Zdroj:youtube.com

4. Keď zaklope príležitosť, tak po nej skoč

Neistat vyzdvihuje reklamnú kampaň pre Nike: Make It Count, ako bod obratu v jeho kariére. Namiesto toho, aby natočil štandardné komerčné video, ​​vzal pridelený rozpočet a s kamarátom vyrazil na 10-dňovú cestu okolo sveta. Jeho dobrodružstvo videlo viac ako 22 miliónov ľudí a nakoniec boli všetky strany spokojné.

Zdroj:hbo.com

5. Nikdy neklam sám sebe.

Byť podnikateľ a uzatvárať partnerstvá v projektoch by mal byť určitý vyvážený akt. „Zvnútra je to naozaj desivá pozícia, pretože máš pred sebou na jednej strane množstvo peňazí a často ťa žiadajú meniť svoje postoje, či hodnoty, no na tej druhej za všetko musíš zaplatiť nejakú daň,“ hovorí Neistat. Kým sa budeš držať svojho vnútorného hlasu a svojej vízie, tak sa nemôžeš mýliť.

Zdroj:hbo.com

zdroj:entrepreneur.com, Zdrojtitulnej foto:davidjohnsontakespictures.com,hbo.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech