5 seriálov, ktoré práve štartujú a určite zmenia tvoj pohľad na svet

  • Seriály sú to, pri čom večer oddychuješ. V septembri prichádzajú nové série, lebo filmový biznis sa prebúdza z letnej letargie
  • Okrem starých osvedčených klasík, na ktoré si sa počas prázdninových mesiacov tešil, sa rozbiehajú aj novinky
  • Nezabúdaj, že si to, čo pozeráš. Treba si preto dobre vybrať
serialy
unsplash
  • Seriály sú to, pri čom večer oddychuješ. V septembri prichádzajú nové série, lebo filmový biznis sa prebúdza z letnej letargie
  • Okrem starých osvedčených klasík, na ktoré si sa počas prázdninových mesiacov tešil, sa rozbiehajú aj novinky
  • Nezabúdaj, že si to, čo pozeráš. Treba si preto dobre vybrať

V septembri sa filmový priemysel rozbieha a opäť začína vo veľkom produkovať novinky zo svojej európskej aj svetovej kuchyne. Ty sa môžeš tešiť na pokračovanie všetkého, čo si pred prázdninami rozbehol. Dobrý seriál dokáže rozvinúť tvoj intelekt a zanechať pozitívne stopy. A okrem iného – seriál je absolútna závislosť, preto treba zvážiť, akým smerom sa vyberieš. My ti ponúkame pár jesenných tipov na fakt kvalitný oddych. Pokojne sa namotaj, bude to stáť za to.

Mr. Robot

Seriál, ktorý začal v roku 2014 a jeho finálnu štvrtú sériu môžeš sledovať práve teraz. Takmer hodinové epizódy ti americký USA Network dávkuje postupne. Hoci sa režisér Sam Esmail už počas prvej série vyjadril, že seriál nechce umelo predlžovať, dopracoval to až do 4. Tá je však reálne poslednou. Zaujímavosťou je, že herci na to, aby sa dôkladne pripravili na svoju úlohu absolvovali prednášky o hackovaní a programovaní. Seriál ťa zasvätí do prostredia cyber-security, v ktorom sa Elliot vďaka požiadavke tajnej hackerskej organizácie, pokúsi zničiť minoritné percento ľudí, ktorí ovládajú svet, riadia dejiny a tvoria budúcnosť.

Mindhunter

Od júla môžeš na Netflixe sledovať nové epizódy Lovcov myšlienok. Začali v roku 2017 a momentálne zažívaš druhú sériu. Čaká ťa deväť epizód s agentami FBI. Vraciaš sa do toku 1979 a nahliadaš do hláv najhorších väzňov a násilníkov. Tajomné a neuveriteľné krimi príbehy z prostredia amerických väzení ti zaručia jesennú husiu kožu. Mindhunter pozeraj preto, aby si videl, ako fungujú kalkulácie najtemnejších myslí. A aby si cítil, aké je to byť o krok vpred pred obeťou.

The Mind, Explained 

Dokumentárny seriál o ľudskom mozgu nahovorený Emmou Stone. Z produkcie Netflixu. Čo môže byť lepšie ako hlas tejto ženy a vedeckej explanácie. Renomovaní vedci, lekári a výskumníci ťa zasvätia do tajov ľudského mozgu, prepojení, snov, nervových zakončení a tvojich myšlienok. To, ako vznikajú, kam smerujú, ako funguje naša pamäť a zabúdanie. To všetko ťa čaká na Netflixe už od utorka – 10. septembra. S týždňovou pravidelnosťou. Môžeš si byť istý, že sa o tom, čo sa odohrá v v tvojej hlave dozvieš skutočne všetko a to dokonalou metódou.

Monarca

13. septembra, teda v piatok, prichádza na Netflix ďalšia chuťovka. Seriál o rodinnom biznise, korupcii, bezpráví a moci z pera Salmy Hayek. Miliardársky tequillový magnát sa bude snažiť bojovať o svoju niekdajšie miesto medzi elitou mexických obchodníkov. Nádherné prostredie haciend, trstinové plantáže, bohatstvo, prebytok a dobrý alkohol. Španieli vedia, ako sa točia vzrušujúce záležitosti. Prenikni do hláv najbohatších a pozri sa, ako sa stavia na nohy rodinná firma.

What Happened on September 11

Dokument, ktorý ťa jemne, citlivo a verne oboznámi s udalosťami, ktoré sa stali 11.septembra 2001. To, o čom sa každému Američanovi veľmi ťažko rozpráva, a čo sa stalo kolektívnou hrčou v hrdle. Pocit a diera v betóne, ktoré po jedenástom septembri zostali sú reálne a citeľné. Pre Ameriku existujú dve obdobia. Pred a po páde World Trade Centra. Originálny HBO GO dokumentárny seriál bol vytvorený ako spomienka na mrazivé udalosti v čase osemnásteho výročia, ktoré si tento rok svet pripomenie. Nechaj si vysvetliť prepojenia a súvislosti a spomínaj na to, čo sa stalo 11.septembra.

Toto je z našej strany 5 jesenných topiek. Zaručenou kvalitou však stále sú a navždy budú The House of Lies a Suits. Exkluzívny obsah, kvalita, myšlienka a skvelé obsadenie. Práve po takýchto seriáloch siahaj, ak sa chceš mať s kamošmi, o čom baviť.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK