5 spôsobov, ako prestať odkladať svoje sny

  • Každý má nejaké sny, no len málokto ich zrealizuje. Tak vystúp z davu a prestaň svoje sny odkladať na neurčito.
boss-fight-free-high-quality-stock-images-photos-photography-man-rocks-ocean
  • Každý má nejaké sny, no len málokto ich zrealizuje. Tak vystúp z davu a prestaň svoje sny odkladať na neurčito.

Určite aj ty máš nejaké sny. Asi tak ako každý. Nie je na tom nič zvláštne.

Väčšina ľudí o niečom sníva. Chcú byť úspešní alebo chcú dosiahnuť niečo konkrétne. Ale čo treba urobiť, aby sa ti konečne podarilo svoje sny uskutočniť? Ako sa odlíšiť od ľudí, ktorí o niečom iba neustále snívajú, no nikdy pre to nič neurobia?

186449146-56a8150e5f9b58b7d0f07a56

zdroj: fthmb.tqn.com

Skúsim ti dať zopár rád:

Zjednoduš si život

Pokiaľ chceš dosiahnuť svoje najväčšie ciele, potrebuješ v prvom rade vo svojom živote priestor na ich realizáciu. Ten získaš tak, že si svoj život zjednodušíš. Iba tak budeš mať dostatok času, aby si vykročil smerom k svojim najväčším snom.

Začni tým, že eliminuješ všetky aktivity, ktoré ťa iba oberajú o čas. Zefektívni svoj rozvrh každodenných úloh a zbav sa všetkého nepodstatného. Starostlivo zváž, ako tráviš svoj čas a urči, ktoré úlohy môžeš odstrániť zo svojho plánu, aby si vytvoril priestor na skutočne dôležitú prácu. Takú, ktorá ťa posunie o krok ďalej.

Stanov si ciele, na ktorých ti skutočne záleží

Keď si určíš ciele, ktoré sú pre teba naozaj dôležité, bude pre teba jednoduchšie urobiť opatrenia na ich dosiahnutie. Popremýšľaj, čo chceš naozaj v živote dosiahnuť. Čo tu chceš po sebe zanechať? Ako chceš zmeniť svet? Kým chceš byť? Čo ťa naozaj zaujíma?

tumblr_static_blogrunningprogzdroj: secure.static.tumblr.com

Daj stop prokrastinácií

Ak chceš naozaj dosiahnuť svoje sny, budeš sa musieť zbaviť svojich zlozvykov. Najmä prokrastinácie. Jeden spôsob, ako to urobiť, je vyhradiť si každý večer zopár minút na to, aby si si napísal plán na ďalší deň. Keď si v predstihu naplánuješ, ako stráviš nasledujúci deň, ráno už len vstaneš a budeš presne vedieť.

Ďalší skvelý spôsob, ako zabiť prokrastináciu, je urobiť všetky najťažšie úlohy hneď ráno – to znamená veci, do ktorých sa ti nechce, z ktorých máš strach, a ktoré sú mimo tvojej komfortnej zóny. Ak toto urobíš každé ráno, budeš produktívny, čo znamená, že budeš bližšie k tomu, čo chceš v živote dosiahnuť.

Vytvor si špecifickú stratégiu na dosahovanie cieľov

Je veľmi podstatné určiť si špecifické ciele, aby si vedel, na čo sa máš sústrediť. Je tiež nesmierne dôležité, aby si si vypracoval účinnú stratégiu, ktorá ti pomôže tieto ciele v skutočnosti dosiahnuť. Napríklad, ak je tvojim cieľom zabehnúť maratón, čo preto potrebuješ urobiť? Kedy budeš počas dňa trénovať? Ako si usporiadaš život, aby si mal dosť času na tréning? Čo budeš jesť, aby si bol plný energie? Čím sa namotivuješ, keď budeš unavený. Aký bude tvoj tréningový program? Kto bude tvojou oporou pri dosahovaní tohto veľkého cieľa?

tumblr_static_2jffccy4p46cc8g00kow4k48w_640_v2zdroj: secure.static.tumblr.com

Nájdi niekoho, na koho sa môžeš spoľahnúť

Jedna z najlepších životných rád, ktorej sa môžeš pri dosahovaní svojich cieľov držať, je obklopiť sa ľuďmi, ktorí taktiež aktívne pracujú na plnení svojich snov. Ako hovorí Jim Rohn: ,,Si priemerom piatich ľudí, s ktorými tráviš najviac času.“

Tráviš čas s ľuďmi, ktorí sú inšpirujúci, povzbudzujúci a povznášajúci? Obklop sa tými, ktorí ti pomôžu stať sa sa tvojou najlepšou verziou. Nájdi si niekoho, s kým sa budete navzájom podporovať na ceste za svojimi snami. Niekoho, kto ti pomôže. Inými slovami – potrebuješ niekoho, kto ťa bude vedieť nakopnúť počas dní, keď ti bude chýbať motivácia.

Článok bol pôvodne uverejnený na stránke lifehack.org a autorom je Kerry Petsinger.

zdroj článku: lifehack.org zdroj titulnej fotografie: bossfight.co

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech