5 tipov, ako zažiť Londýn, aj keď sa nedá cestovať

Beefeater NYE Night In 2

Chýba ti Londýn a najradšej by si sa hneď teleportoval do baru v Hoxtone na zopár gin tonicov? Keep calm, nechaj všetko, čo máš rozrobené a naplánuj si svoj londýnsky deň s týmito tipmi.

Ráno: Full breakfast

Začni svoj deň, ako inak, poriadnymi anglickými raňajkami, ktorým sa hovorí aj full breakfast. Jednoduché, sýte a pre mnohých ľudí na Britských ostrovoch neodmysliteľné prvé jedlo dňa. Slaninka, párky, vajíčka, fazuľa, toasty… Takéto teplé raňajky sa hodia rovnako do londýnskeho počasia, ako aj do toho slovenského jesenného. Pusti si k tomu namiesto Telerána aj BBC Radio 1 a máš postarané o parádne londýnske ráno.

zdroj: shutterstock

Po raňajkách kultúra

Tvoj londýnsky deň na Slovensku pokračuje kultúrou. Britskí umelci a galérie dlhodobo udávajú trendy a našťastie si ich môžeš užiť aj bez toho, že by si sa musel tlačiť na check-ine v rajnéri. Stiahni si apku British Museum alebo choď na National Gallery Virtual Tour. Ak máš radšej kultúru pre uši ako pre oči, stačí ti Spotify. Napíš do vyhľadávača London a vyber si playlist podľa chuti. Ak dnes nešoféruješ alebo nepracuješ, daj si k tomu aj pohárik typického londýnskeho ginu Beefeater.

Obed: Fish & chips

Toto nepotrebuje komentár. Rýchle anglické jedlo si spravíš ľahko, aj keď nie si slávny kuchár Jamie. Vyprážaná ryba, hranolky a omáčka. Enjoy, madam or sir.

zdroj: shutterstock

Olovrant: Afternoon tea

Londýnčania vedia, že medzi obedom a večerou si treba doplniť energiu. Cookies alebo čokoľvek iné a k tomu silný čierny čaj s mliekom alebo bez ti určite pomôžu znížiť stres medzi tými všetkými Zoom telefonátmi, ktoré musíš riešiť pri práci z domu.

Večer: Anglická liga, drinky

Záver tvojho londýnskeho dňa by mal patriť dvom veciam: drinkom a futbalu. Londýn má 5 klubov v najvyššej súťaži, takže je veľká šanca, že niektorý z nich bude práve hrať. A čo drinky? Tu je to jasné – gin tonic si ľahko namiešaš aj doma. Potrebuješ iba kvalitný londýnsky gin Beefeater, tonic, limetkovú šťavu, ľad a kúsok limetky na ozdobenie a pre vôňu. Inšpiruj sa na Youtube Beefeatru. Ak futbal nemusíš, skombinuj gin tonic s Netflixom a pozri si napríklad seriál The Crown, s ktorým sa prenesieš do Buckinghamského paláca skôr, ako dopiješ ten Beefeater s tonicom.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech