5 tipov na dokonalé ubytovanie na Slovensku, ktoré si môžeš užiť priamo pri vode

  • Senecké jazerá, Zemplínska Šírava či Liptovská Mara sú krásne slovenské jazerá
  • Pobyt pri mori síce nenahradia, no sú skvelou alternatívou, ak sa ti nechce cestovať do zahraničia
Wikimedia (Jan Starec), unsplash.com
Wikimedia (Jan Starec), unsplash.com
  • Senecké jazerá, Zemplínska Šírava či Liptovská Mara sú krásne slovenské jazerá
  • Pobyt pri mori síce nenahradia, no sú skvelou alternatívou, ak sa ti nechce cestovať do zahraničia

Slovensko, žiaľ, more nemá. A tak nám väčšinou nezostáva nič iné, ako za letnou dovolenkou cestovať do zahraničia. Avšak aj u nás sa nájdu miesta, ktoré svojím dizajnom a atmosférou pripomínajú dovolenkové destinácie v južných krajinách. More ti síce úplne nenahradia, ale pokiaľ ti nevyšiel čas na povinný týždeň v Chorvátsku alebo sa ti jednoducho nechce cestovať, sú ideálnym riešením.

Penzión Lobster (Senec)

Toto apartmánové ubytovanie sa očividne nechalo inšpirovať chatkovým systémom, aký poznáme z Maldív či z Bali. Drevené domčeky vystupujú do vody a pripomínajú pobyt na exotickej pláži. O žiadnu exotiku síce v skutočnosti nejde, no pre Slovensko nevšedný dizajn prináša aspoň nádych neznáma. Komplex bungalovov ubytuje 56 osôb a každý z apartmánov je vybavený klimatizáciou, satelitnou TV, kúpeľnou, toaletou aj samostatnou terasou. Jeden apartmán je vhodný pre štyri osoby. Cena ubytovania začína na 80 eurách za noc.

Mara Camping (Liptovská Mara)

Aj na severe Slovenska sa nachádza atraktívne prírodné kúpalisko Liptovská Mara. Priamo na brehu priehrady nájdeš rozmanité možnosti ubytovania od kempovania cez karavany až po romantické zruby, domčeky a chatky. Areál ponúka množstvo vodných športov ako klasické vodné bicykle, ale aj ich adrenalínové alternatívy v podobe Fly Board či Knee Board. Ubytovanie v luxusných moderných domčekoch s kapacitou sedem ľudí ťa za jednu noc vyjde okolo 112 eur.

Hotel Thermal Šírava (Zemplínska Šírava, Kaluža)

Luxusný 4-hviezdičkový hotel  sa nachádza iba 58 kilometrov od metropoly východu Košice priamo na brehu vodnej nádrže Zemplínska Šírava. V jeho areáli nájdeš kryté aj vonkajšie bazény, ideálne na kúpanie v horúcich letných mesiacoch. Wellness svet ponúka sauny, vírivky aj relaxačnú miestnosť. Priamo v niektorých vybraných izbách nájdeš privátnu saunu či vírivku. Suma za dvojlôžkovú izbu začína na 117 eurách. Za ubytovanie s vírivkou si priplatíš 62 eur.

Holiday Village Tatralandia (Liptovský Mikuláš)

Aj pobyt v blízkosti aquaparku môže aspoň z časti nahradiť prímorskú dovolenku. Tatralandia ponúka ubytovanie v chatkách nachádzajúcich sa len pár krokov od bazénov a atrakcií. V blízkosti sa nachádzajú reštaurácie, ihriská, mini zoo, Hurricane FactoryLiptov Aréna, Liptovská Mara aj 5D kino. V rámci ubytovania máš nárok na 20 % zľavu z wellness. Cena z noc v chatke pre štyri osoby začína na 159 eurách. Chatky sú plne vybavené a v cene máš raňajky, parkovanie či pripojenie na internet.

Domčeky Zelená voda (Nové Mesto nad Váhom)

Mobilné domčeky v blízkosti Zelenej vody sa nachádzajú iba 2 kilometre od Nového Mesta nad Váhom. V areáli zelenej vody nájdeš zrekonštruované športoviská, bufety, reštaurácie aj sociálne zariadenia. Na ubytovanie je k dispozícii 24 domčekov, ktoré sú vhodné pre 5 ľudí. Pokiaľ hľadáš naozaj lacnú dovolenku, kvôli ktorej nemusíš cestovať do zahraničia, areál Zelenej vody je pre teba to pravé. Ak sa ti páči dizajn socializmu a rád si pripomenieš nostalgiu 80. rokov, ubytovanie v mobilných domčekoch ťa určite ničím neurazí. Cena za jednu osobu pre jednu noc začína na 14 eurách.

zdroj: Zelená voda.com

Zdroj: Lobster, Maracampning, Thermal Šírava, TMR Hotels, Zelená voda

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK