5 turistických destinácií, ktoré ťa zaručene nesklamú a zažiješ nezabudnuteľné zážitky

  • V ponuke je toľko turistických destinácií, že si človek často nevie vybrať.
  • Kľúčom je zachytiť destináciu na začiatku jej rozmachu alebo tesne po renovácii.
  • Práve v takom čase môžeš očakávať, že ti miestni pripravia množstvo atrakcií a nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá urobí z dobrej dovolenky skvelú dovolenku.
pxhere.com
  • V ponuke je toľko turistických destinácií, že si človek často nevie vybrať.
  • Kľúčom je zachytiť destináciu na začiatku jej rozmachu alebo tesne po renovácii.
  • Práve v takom čase môžeš očakávať, že ti miestni pripravia množstvo atrakcií a nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá urobí z dobrej dovolenky skvelú dovolenku.

Dundee, Škótsko

Len málo zahraničných cestovateľov počulo o tomto prístavnom meste, ktoré leží skoro 100 km severne od Edinburgu. Z historického hľadiska sa mesto preslávilo obchodom s jutou. V súčasnosti sa v ňom dokončuje výstavba prvého škótskeho múzea dizajnu. Budova, v ktorej bude sídliť, je svojim vzhľadom jedinečná a pripomína loď.

Nové múzeum je súčasťou série revitalizačných projektov na rieke Tay, ktoré majú mestu Dundee vyslúžiť status kultúrneho centra. Odporúča sa mesto navštíviť v máji pred začiatkom sezóny. Naopak od novembra do februára je destinácia nevhodná kvôli krátkym dňom a daždivému počasiu.

Gruzínsko

Od svojho založenia v 5. storočí bolo hlavné mesto Gruzínska, Tbilisi, zničené a znovu vybudované viac ako 29-krát. Vďaka tomu si mesto vybudovalo naozaj odolného ducha. Kultúra celej krajiny bola výrazne ovplyvnená Perzskou ríšou alebo Sovietskym zväzom. Gruzínska kuchyňa je často prijateľná aj pre vegetariánov a krajina sa považuje za kolísku vinárstva.

Výstavby moderných hotelov pomáhajú krajine vymaniť sa z dopadov komunistickej éry a lákajú neustále viac turistov. Ak chceš navštíviť Gruzínsko, urob tak na jar, kvôli počasiu. Druhou možnosťou je september alebo október, pretože je čas zberu a jedlá z domácej kuchyne sú najčerstvejšie. Odporúča sa vyhýbať sa príliš horkým alebo chladným mesiacom, teda nenavštevovať krajinu počas júla, augusta a od novembra do marca.

Slovinsko

Krajina tiež získava prezývku Druhý Island najmä vďaka svojmu minimalizmu a krásnej prírode. Rôzne dobrodružstvá sú dostupné už z hlavného mesta. Návštevníci majú možnosť zaliezť si v Alpách, preskúmať jaskynné systémy alebo si zaplávať na loďke na fotogenickom jazere Bled. Krajinu sa odporúča navštíviť v júni, keďže práve vtedy sa všetko zelená. Najhorším mesiacom na návštevu je kvôli hmle a chladu november.

Florencia

Miesto, kde sa staré znovuzrodilo v renesancii. Most Vasari nad riekou Arno bude znovuotvorený po dvojročnej rekonštrukcii. Zatiaľ ním mohli prejsť len malé skupiny dôležitých diplomatov. To sa však zmenilo. Florencia vychádza turistom v ústrety. Na svojich stránkach zverejňujú múzeá odhadované časy čakania v radách a zavádzajú možnosť online early-bird nákupov. Skorá jar alebo skorá jeseň je ideálnym obdobím na návštevu kvôli počasiu a obsadenosti hotelov. Neodporúča sa Florenciu navštevovať od júna do augusta kvôli vysokým teplotám a vysokému počtu turistov.

Kodaň

Toto mesto sa dlho umiestňovalo na popredných priečkach na zoznamoch najlepších miest pre život na svete. Ako dôsledok bolo v Kodani ťažké nájsť dobré a dostupné ubytovanie až doteraz. Dáni si tento nedostatok uvedomili a novo-vybudované hotely ponúkajú zaujímavé príležitosti na nocľah. V meste sa nachádza množstvo atrakcii ako zábavný park, dizajnové obchody, ale aj veľa príležitostí na gurmánske vyžitie. Najlepšie je Dánsko navštíviť od mája do októbra, aj keď krátke noci vedia byť vyčerpávajúce. Od januára do marca kombinácia chladu a krátkych dní väčšinu turistov odradzuje.

zdroj: bloomberg.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK