5 jarných výziev, ktoré z teba spravia lepšiu verziu seba samého

  • Po skončení zimy je všetko krajšie a pozitívnejšie. Aj ty sa už určite tešíš z prvých lúčov slnka, vďaka ktorým vchádzaš do každého nového dňa s väčšou radosťou. Jar je tiež obdobím nových začiatkov a rastu, tak prečo ju nevyužiť a spraviť niečo, čo ťa posunie vpred?
collagewdxwx
greatist.com/skithub.com
  • Po skončení zimy je všetko krajšie a pozitívnejšie. Aj ty sa už určite tešíš z prvých lúčov slnka, vďaka ktorým vchádzaš do každého nového dňa s väčšou radosťou. Jar je tiež obdobím nových začiatkov a rastu, tak prečo ju nevyužiť a spraviť niečo, čo ťa posunie vpred?

Zaručujem ti, že aj keby si premenil na realitu len jednu z týchto vecí, tvoj život to neskutočne obohatí a ty budeš mať zo seba obrovskú radosť. Tak poďme na to!

Sprav okolie čistejším

Prírodu sme v zime veľmi nenavštevovali, no s teplým počasím nás láka čoraz viac. Chceš sa však prechádzať medzi zeleňou, voňavými stromami a kvetmi, nie medzi hŕbou odpadkov. No sami sa neodpracú a to, čo sme si navarili, si musíme aj zjesť.

Preber svoj kúsok zodpovednosti za obyvateľov tvojho regiónu a vyčisti svoje okolie. Stačia ti na to vrece na odpadky a gumové rukavice. Navyše to môže byť skvelá a užitočná aktivita pre teba a tvojich priateľov či rodinu. Uvidíš, aký pocit zadosťučinenia budeš mať. A ak nabudúce uvidíš človeka hádzať na zem odpadky, nenechá ťa to chladným.

Foto: fotolia.com/gettyimages.com

Daj svojmu bývaniu novú tvár

Z lenivosti a depky v zime často zanedbáme čistotu a poriadok aj tam, kde bývame a spávame. Nejde len o estetickú stránku, ale aj zdravotnú – v neudržiavanom byte sa hromadí prach, roztoče a ešte škodlivejšie plesne. Vyhraď si na to aspoň jeden deň a zatoč so špinou.

Zapoj aj partnera či spolubývajúcich a dajte si súťaž o to, koho pridelený „rajón“ sa bude ligotať najviac. Jar volá aj po sviežejšom dizajne. Čo tak vyhodiť všetky zbytočnosti a ísť cestou minimalizmu? Na stoly a okná umiestni len kvety a zelené rastliny. Roztrieď si tiež skriňu a zimné oblečenie vymeň za jarné a letné.

Foto: becomingminimalist.com/pinterest.com

Osvoj si zdravý návyk

Už niekoľko mesiacov sa nedokážeš donútiť, aby si začal športovať? Pri slnečnom počasí ťa ani ten tvoj malý čertík v hlave neprehovorí, že zostať doma na gauči je lepšie. Rovnako je to so zdravou stravou alebo čímkoľvek, čo chceš už dlho spraviť. Tých čokolád či „mekáčov“, čo si v zime pojedol až až.

Mysli na to, že keď sa o pár mesiacov vyzlečieš do plaviek, nechceš sa schovávať pre pohľadmi okolia. Sebavedomie ti pomôže nabrať zdravý životný štýl. Cestou k akémukoľvek návyku je pravidelnosť a opakovanie. Keď sa ti podarí 5-krát po sebe ísť behať, tento návyk sa pomaly spevňuje a  činnosť sa pre teba stáva automatickou.

Foto: greatist.com/health.com

Začni s novou záľubou

Je toľko vecí, ktoré si chcel vždy spraviť, no nevyšlo to. No teraz je čas na zmenu. Jar je predsa obdobím nových začiatkov, no nie? Nakopni sa a prihlás na lekcie gitary, ktoré si vždy chcel skúsiť, alebo jazykový kurz. Možno ti to pomôže získať v lete prácu snov alebo sa na dovolenke lepšie dorozumieš.

Ak by si napríklad rád len viac cestoval, tak si na to skús nájsť čas, finančne to skutočne nie je také náročné, ako si myslíš. Navyše aj naše Slovensko je nádherné a určite veľa jeho kútov nepoznáš. A keďže takmer všetko sa robí lepšie vo dvojici či skupine, namotivuj do každej aktivity aj kamošov.

Foto: newstatesman.com/quora.com

Každý deň odteraz sprav niečo nečakané

Život je taký nudný, keď sa stane stereotypným. Nové a nečakané veci nás pritom neskutočne formujú. Skús si dať „challenge“, že každý deň spravíš jednu vec, ktorú si nikdy nespravil a je pre teba skrátka čímkoľvek nová a neznáma.

Naučíš sa tak vyjsť zo svojej komfortnej zóny, ale najmä zažiješ kopu nových zážitkov, ktoré by si inak nezažil. Na konci dňa sa ti už nestane, že tvojou odpoveďou na to, „čo si dnes robil?“, bude: „ále, nič zaujímavé“.

Foto: lifehack.org/behance.net

Tak čo, ideš do toho s nami? :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK