5 vecí, s ktorými by si mal skončiť. Tvoj život bude bez nich lepší

  • Po celý svoj život zbierame nejaké skúsenosti, veci či myšlienky.
  • Preto je občas potrebné upratať si ako svoju domácnosť, tak aj svoju myseľ.
  • Pri spratávaní oboch sa pritom môžeš zbaviť istých vecí, ktoré ti už viac neprinášajú žiaden úžitok a sú ti len na obtiaž.
pexels-photo-160056
pexels
  • Po celý svoj život zbierame nejaké skúsenosti, veci či myšlienky.
  • Preto je občas potrebné upratať si ako svoju domácnosť, tak aj svoju myseľ.
  • Pri spratávaní oboch sa pritom môžeš zbaviť istých vecí, ktoré ti už viac neprinášajú žiaden úžitok a sú ti len na obtiaž.

#1: Zbav sa oblečenia, ktoré už nepotrebuješ

Máš niekedy pocit, že máš viac oblečenia, než by si potreboval? Ak ho nevyužívaš a len ti stojí v skrini, zbav sa ho – bez ohľadu nato, aká bola jeho cena. Použi pritom pravidlo jedného roka – ak si na sebe nejaký kus oblečenia nemal dlhšie ako jeden rok, nadišiel čas rozlúčiť sa s ním. Spoj príjemné s užitočným a vytriedené oblečenie v dobrom stave daruj niekomu, komu ešte spraví radosť.

#2: Preruš kontakty s toxickými ľuďmi

Ty vieš, ktorí sú to, aj keď to niekedy možno nechceš vidieť. Môžu to byť ľudia, ktorí z teba v priebehu niekoľkých minút dokážu vysať všetku energiu. Tiež to môžu byť „priatelia“, ktorí pri tebe stoja len vtedy, keď sa ti darí, no keď potrebuješ ich pomoc, otočia sa ti chrbtom. Falošní a neúprimní ľudia tiež nepatria do okruhu, s ktorým by si mal pestovať svoje vzťahy. Prerušiť s niekým kontakty nie je jednoduché, no ak to dokážeš, sám sebe za to poďakuješ.

#3: Vyhýbaj sa nezdravému jedlu

Jedlo je tvojím palivom a tvoje telo je presne v takom stave, ako ho „kŕmiš“. Ak sa stravuješ nezdravým jedlom, nemôžeš očakávať, že budeš plný sily, optimizmu a energie. Telo totiž musí spracovať všetky konzervačné látky a chemikálie, ktoré doň formou jedla dostaneme. A keďže pocit šťastia so zdravím súvisí veľmi úzko, naozaj premýšľaj nad tým, aké menu si dopraješ.

#4: Zbav sa všetkých nevyriešených záležitostí

Nevyriešené veci – či už osobné ale pracovné, sú jedným z najväčších postrachov každého, kto jednoducho chce byť šťastný. Záležitosti s otvoreným koncom ťa budú neustále mátať a oberať o energiu tým, že na ne neprestajne budeš myslieť. Tieto myšlienky sú psychickými blokmi, ktoré by si mal zo svojho života okamžite odstrániť. Ak je v tvojich silách niečo vyriešiť alebo dokončiť – urob to čím skôr. Ak to v tvojich silách nie je, jednoducho to nechaj ísť – s vedomím, že to nestojí zato.

#5: Odstráň zo svojho života všetky nepotrebné veci

Vyčleň si niekoľko dní na skutočné „generálne upratovanie“ a povyhadzuj zo svojho príbytku všetko, čo už nikdy nebudeš potrebovať. Pri niektorých veciach to môže byť ťažké, no ak k nim nemáš vybudovaný nejaký extrémny citový vzťah a nepoužívaš ich, naozaj sa s nimi rozlúč.

Urob si poriadok aj vo všetkých papieroch, stohy starých dokumentov, ktoré už nikdy nebudeš potrebovať ťa len oberajú o energiu pri hľadaní potrebných vecí. Ak to dokážeš, vpustíš do svojho príbytku a do svojej mysle vlnu pozitívnej energie.

Zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech