6 konšpiračných teórií, ktoré sa neskôr ukázali ako pravdivé

  • Aj napriek absurdite sa niektoré konšpiračné teórie ukázali ako pravdivé.
  • Veľká časť pramení z falošného výskumu financovaného zaujatými stranami.
  • Časť pochádza z minulého storočia z túžby USA pokoriť Sovietsky zväz.
make-money-dollar-usd-29022016-image-208
stock-free.org
  • Aj napriek absurdite sa niektoré konšpiračné teórie ukázali ako pravdivé.
  • Veľká časť pramení z falošného výskumu financovaného zaujatými stranami.
  • Časť pochádza z minulého storočia z túžby USA pokoriť Sovietsky zväz.

Konšpiračné teórie sa stávajú čoraz populárnejšími. Vakcíny spôsobujú autizmus, klimatické zmeny sa nedejú, Stephen Hawking je podvodník, Zem je plochá. Zoznam je naozaj široký a je si z čoho vyberať. Niekedy sa však stane, že aj absolútna absurdita sa ukáže ako pravdivá.

CIA experimentovala s ovládaním mysle a psychedelickými látkami

Táto tajná organizácia americkej vlády je terčom mnohých konšpiračných teórii, a to najmä kvôli tomu, že je zahalená rúškom tajomstva. Dokumenty, ktoré boli odhalené v 70. rokoch však odkryli niekoľko znepokojujúcich faktov. CIA sa skutočne pohrávala s ovládaním mysle, psychologickým mučením a terapiou elektrickým šokom. Všetko spadalo pod projekt MK-ULTRA, ktorého cieľom bolo skúmať možnosti manipulácie ľudského správania. V rámci projektu boli podávané látky občanom bez ich vedomia za účelom vytvorenia zbraní, ktoré by mohli Spojené štáty použiť proti Sovietskemu zväzu.

Politici cielene klamali verejnosti o zdravotných účinkoch fajčenia

Fajčenie zvyšuje riziko mŕtvice, neplodnosti, rakoviny a mnohých ďalších zdravotných problémov. V minulosti sa však bohaté tabakové spoločnosti snažili presvedčiť verejnosť, že fajčenie vôbec nie je škodlivé. Vďaka svojim peniazom si spoločnosti kúpili vplyv politikov a verejných predstaviteľov. Následne spoločne zavádzali verejnosť. Tabakové spoločnosti boli obvinené z konšpirácie až v roku 2006 po 7 ročnom právnom spore.

Podobné klamstvá sa šírili o cukre

V roku 2016 vyšla štúdia, ktorá odhalila ako spoločnosti vyrábajúce sladkosti v 60. rokoch financovali výskum, ktorý namiesto cukru obviňoval za negatívne účinky tuk. Našli sa však aj ďalšie štúdie, ktoré prišli so zavádzajúcimi zisteniami, ako napríklad, že deti, ktoré jedia sladkosti, vážia menej. O pravdivosti výsledkov tejto štúdie nie je potrebné diskutovať, keďže medzi spoločnosti, ktoré ju financovali, patrilo napríklad aj Skittles a im podobné.

Vláda Spojených štátov vyšetrovala UFO

Samotný Pentagon potvrdil, že vláda sa zaoberala vyšetrovaním anomálnych leteckých hrozieb, čiže niečoho, čo by sa dalo pokojne označiť ako UFO. Medzi rokmi 2008 a 2011 získal tento program viac ako 17 miliónov eur na svoje fungovanie. Oficiálne zdroje tvrdia, že neprišiel k žiadnym výsledkom a bol ukončený.

Vláda USA zamestnávala po vojne nacistických vedcov

Tvorca rakiet dopadajúcich na Londýn alebo nacisti súdení v Norimbergu. Asi 1600 podobných vedcov bolo po druhej svetovej vojne premiestnených z Nemecka, aby pracovali pre americkú, vládu či už na projekte MK-ULTRA, alebo na raketových projektoch, z ktorých sa neskôr vyvinula NASA.

Spojené štáty úmyselne otrávili zásoby alkoholu

Aby vláda obmedzila národný problém s pitím alkoholu, pokúsila sa jeho produkciu v roku 1920 regulovať. Jej nariadenia však zostali odignorované, a tak sa politici rozhodli pre drastické kroky, a síce otrávenie zásob nelegálne vyprodukovaného alebo distribuovaného alkoholu. Otrava metanolom spôsobovala paralýzu, slepotu a dokonca smrť. Odhaduje sa, že na následky otravy zomrelo približne 10 000 ľudí.

zdroj: iflscience.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech