6 najlepších bratislavských holičstiev a kaderníctiev, ktoré posunuli služby na novú úroveň

  • Keď sa povie služby, nie je to len gastro a streetfoody, občas sa totiž okrem svojho žalúdka musíš venovať aj zovňajšku
  • Návšteva kaderníka či holiča vie byť pekne stresujúca a nekvalitná práca ti môže na pekných pár týždňov pokaziť život
  • Vybrali sme pre teba 6 podnikov, ktoré toto odvetvie posúvajú vpred, ich práca je plná kreativity a výsledok ti vyrazí dych
befunky-collagewefwef
MMG Freedom Barbers, G.Bar
  • Keď sa povie služby, nie je to len gastro a streetfoody, občas sa totiž okrem svojho žalúdka musíš venovať aj zovňajšku
  • Návšteva kaderníka či holiča vie byť pekne stresujúca a nekvalitná práca ti môže na pekných pár týždňov pokaziť život
  • Vybrali sme pre teba 6 podnikov, ktoré toto odvetvie posúvajú vpred, ich práca je plná kreativity a výsledok ti vyrazí dych

MMG Freedom Barbers

Toto poctivé pánske holičstvo je dielom Maroša Ihnáta a Martina Saba, ktorý do Bratislavy vrátili kúsok histórie. Práve na mieste, kde stojí MMG Freedom Barbers, totiž pred rokmi existovalo rýdzo pánske holičstvo. Už tri roky sú topkou v tejto oblasti a kľučku si u nich podávajú známe celebrity, ako Rytmus či prezident Andrej Kiska, úspešní biznismeni aj „obyčajní smrteľníci“. Chalani to robia jednoducho dobre a od srdca.

Dnes už ich holičstvo tvorí 15-členný tím, ktorý sa stará o vlasy aj brady zákazníkov. Okrem strihu, farbenia či úpravy brady ti tieto partie ošetria aj špeciálnou kozmetikou. Majú dokonca vlastnú značku s názvom Feshack. Pri čakaní na radu si tu zahráš PS3, pozrieš telku či vypiješ kávu alebo drink. Osobitá atmosféra a interiér od architekta Tomáša Graňa sú čerešničkou na torte. Okrem Bratislavy nedávno otvorili aj v Malackách.

MMG Freedom Barbers nájdeš na ulici Námestie 1. mája 2. 

G.Bar 

Toto miesto je všetkým, o čom sa len môže mladej žene snívať. Pojem salón krásy posunul G.Bar na absolútne nový level a aj keď je na bratislavskej scéne len krátky čas, rýchlo sa zapísal do povedomia báb. Očarujúci je už interiér salónu, ktorý trochu pripomína domček pre bábiky, rovnako ako aj ich pastelový Instagram, no skutočné veci sa začnú diať, až keď sa doň posadíš. Špičkovo sa tu postarajú o skrášlenie tvojich vlasov, ale spravia ti aj profi make-up a nechty.

Za všetkým stoja ukrajinské influencerky Lera Borodina a Sabina Musina, ktoré chceli priniesť pre všetky skrášľovania-chtivé ženy niečo, čo tu ešte nebolo. V skutočnosti ide o franšízu už úspešného konceptu, ktorý prerazil v Ukrajine, Kazachstane či Rusku. G.Bar je špecifický v tom, že vlasy ti tu neostrihajú. Dokážu ti však na nich vykúzliť novú farbu, množstvo druhov kučier a účesov, zapletú ti tiež trendy copíky alebo ti do vlasov pripletú farebné pramene. Okrem toho spolupracujú s inšpiratívnymi ženami, ako Veronika Ostrihoňová či Barbara Kubi.

 

Hero Barber 

Za týmto oldfashioned barbershopom stojí Tomáš Slamka. Jedného dňa sa rozhodol, že sa chce oholiť klasickou britvou. Zistil však, že kúpiť nejakú na našom trhu je problém, takže musel britvu objednať zo zahraničia. Podobne pochodil aj pri hľadaní klasického mydla, s ktorým by sa mohol oholiť. Neváhal dlho a rozhodol sa zaplniť túto dieru na trhu. Otvoril prvý e-shop s poctivou kozmetikou na Slovensku Barber.sk.

Tomáš sa stal doslova posadnutým všetkým okolo holičstva a dokonca sa sám vyučil za barbera v prestížnej londýnskej akadémii. Svoje ambície napokon naplno realizoval pri otvorení skutočného barbershopu Barber. Jeho interiér navrhlo štúdio Grau a nechýbajú tu také vychytvky, ako holičské kreslo z roku 1913 či pokladňa z roku 1905. Okrem štýlového zostrihu, oholenia či úpravy brady za cool ceny tu môžeš ovoňať a „ochytať“ aj poctivú pánsku kozmetiku či holičské náčinie z e-shopu.

Hero Barber nájdeš na Židovskej 19. 

KDRKO

Ak je tvojou najväčšou nočnou morou dávno prežitý zostrih od starej tety kaderníčky, v KDRKu si na správnej adrese. Tento vlasový salón totiž ide s dobou a na tvojej hlave vyčaruje zostrihy a účely podľa posledných trendov. Nájdeš tu tím kreatívnych ľudí, napríklad Moniku Kalickú či Tatianu Hromadovú, pre ktorých táto práca nebola len jedinou voľbou na strednej, ale ktorí ňou žijú. Školia ich profi hair stylisti, ako Oliver Dercalik z Oliver Twist Barber či Timea Tungliová-Vörösová.

KDRKO cieli na ženy aj mužov a nerobí žiadne rozdiely. O tvoje vlasy sa perfektne postarajú a spravia ti všetko od fúkania, strihania, strihania strojčekom, cez farbenie a melíry až po večerné stylingy. Vždy však dbajú aj na starostlivosť o vlasy a ich kvalitu. Používajú len kvalitnú kadernícku kozmetiku, spolupracovali už s viacerými fashion magazínmi, modelkami aj pražským Fashion Weekom, strihajú sa u nich aj známe osobnosti, ako aj Separ či Tina. Čoskoro otvárajú ďalšiu pobočku na Karpatskej.

KDRKO nájdeš na Karadžičovej 12.

Gentlemans World

Toto pánske holičstvo je držiteľom prvenstva. Bolo totiž úplne prvým moderným podnikom tohto typu v Bratislave a prinieslo tak kúsok nostalgie do rýchlej doby 21. storočia. Svoj nový zostrih si tu môžeš vychutnať pri príjemnom rozhovore s barberom a premiestniť sa na chvíľu do trochu inej reality. Kedysi sa totiž do takýchto podnikov chodilo nielen vylepšiť svoj vzhľad, ale aj zrelaxovať a socializovať sa.

Kedysi si tento luxus spolu s oholením tradičnou britvou doprial každý slušný muž a vôbec pritom nemusel patriť do bohatej vrstvy. Nájdeš tu všetky typicky holičské služby, ako strih strojčekom či britvou, vrátane výhodných balíčkov, kde sa o teba takmer kompletne postarajú a môžeš si dopriať aj masáž hlavy či drink na uvoľnenie. Retro gentlemanský interiér s ukážkami starého holičského náradia stojí za návštevu, top služby sú tu samozrejmosťou.

Gentlemans World nájdeš na Hraničnej 20.

You Hairstyling 

Naozaj výnimočné kaderníctvo, za ktorým stoja Slovenky Andrea Haplová, ktorá je majiteľkou, a Mária Juríková, ktorá salón manažuje. Ich tím tvorí niekoľko skúsených kaderníčok, ktoré sa pomaly vypracovávajú na špičku vo svojom odbore. Sú nimi Zuzana Nagyová s viac ako 16-ročnými skúsenosťami, Emília Mecháčková a najmladšia Dany, ktorej špecialitou sú zapletané copíky cornrows a box braid.

V salóne používajú výhradne kvalitnú vlasovú značku Paul Mitchell, ktorá pracuje s hviezdami ako Bella Hadid či Lady Gaga. You Hairstyling je na scéne len krátko, no už dnes sa spája so známymi tvárami, ako sú Táňa Pauhofová, Mirka Partlová či Zuzana Kanócz, ktoré sa stali ambasádorkami salónu. Spolupracujú tiež s blogerkami, ako Zrzka style či s plus size modelkou Drew Curvy Beauty. V salóne nájdeš všetky moderné vlasové služby vrátane vrkočov, melírovania či metódy farbenia balayage, a čoskoro aj unikátny systém klubových kariet.

You Hairstyling nájdeš na Trenčianskej 56/D.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech