6 najlepších stránok pre web dizajn inšpiráciu

 • Niekedy proste nápady nie a nie prísť. Niekomu vyhovuje prechádzka a čerstvý vzduch, niekto skicuje celý deň a hľadá optimálne riešenia. Niektorí web dizajnéri možno strávia na internete hodiny aby našli prvky, ktoré pospájajú do unikátneho dizajnu.
image_1411549890.jpeg
 • Niekedy proste nápady nie a nie prísť. Niekomu vyhovuje prechádzka a čerstvý vzduch, niekto skicuje celý deň a hľadá optimálne riešenia. Niektorí web dizajnéri možno strávia na internete hodiny aby našli prvky, ktoré pospájajú do unikátneho dizajnu.

 

Pre tých, ktorí sa radi inšpirujú aj z práce iných tak sme pripravili podľa nás niekoľko najlepších miest, kde sa za inšpiráciou popozerať.

 1. Awwwards.com Awwwards - Website Awards

   

  Stránka zameraná na ocenenia za kvalitu, inováciu prevedenie a štýl kódu. Rovnako môžete hlasovať a podieľať sa na výbere najlepších stránok a môžete prihlásiť aj svoju stránku a snažiť sa preraziť.Awwwards je miesto pre kvalitný zdroj inšpirácie z toho najlepšieho čo na webe nájdete.

 2. TheBestDesigns.com The Best Designs

  Stránka plná kvalitnej inšpirácie nie len z web dizajnu. Kliknutím na “gallery” sa vyrolluje menu plné tagov, podľa ktorých sa dajú pekne stránky filtrovať. Farba, typ, zameranie a veľa rôznych iných. Môžete si na stránke pozrieť detaily alebo priamo prejsť na web stránku, ktorá vás zaujala.

 3. SiteInspire.comsite Inspire

  Táto stránka ponúka na výber iba web stránky. Výber je naozaj veľký a rozhodne zaujímavý. Lepšie zvládnuté menu oddelené štýl, typ alebo aj platforma na ktorej stránka pracuje. Kliknutím na šípku dole vpravo pri obrázku vás dostane priamo na stránku, ktorú vás inšpirovala.

 4. Designfridge.co.ukWeb Design Inspiration - Design Fridge

  Anglická stránka plná inšpirácie z celého internetu. Rovnako je možno vybrať farbu, štýl, formát,textúru či tému, akú práve hľadáte.

 5. Webcreme.com
  Web Creme

  Jednoduchá stránka pre inšpiráciu. Pri každej stránke nájdete základné farebné popisy. Nič extra ale rýchlo sa dostanete po veľa stránok bez zbytočných klikov cez rôzne selektory.

 6. Pinterest.com
  Web design inspiration

  Nakoniec ale nie posledný. Pinterest je vždy plný inšpirácie. Ak tam nechodíte pravidelne tak si môžete aspoň pozriete nejakú inšpiráciu z web dizajnu. Pozor! Stránka je návyková.

Ak si myslíte, že aj vaše stránky sú vhodné nato aby inšpirovali iných, na väčšine stránok je možné bezplatné vloženie stránky, a po zhodnotení administrátorom sa možno dostanete medzi tie TOP.

 

Zdroj: webdesigning.sk

Najnovšie videá

Trendové videá