6 príbehov úspešných podnikateľov, ktorých prvý neúspech nezastavil

  • Nie každý nápad je odsúdený na úspech
  • Zlyhanie a sklamanie hrozí v živote každému z nás a je to prirodzená súčasť života
  • Každý neúspech nás však posúva ďalej. Aj tí najúspešnejší ľudia sveta začínali na nule a postupne sa vypracovali na vrchol a všetkých spájalo jedno - nevzdali sa
550c9cfb6da811f351b5030b-750-562
flickr
  • Nie každý nápad je odsúdený na úspech
  • Zlyhanie a sklamanie hrozí v živote každému z nás a je to prirodzená súčasť života
  • Každý neúspech nás však posúva ďalej. Aj tí najúspešnejší ľudia sveta začínali na nule a postupne sa vypracovali na vrchol a všetkých spájalo jedno - nevzdali sa

Arianna Huffington nepozná slovo nie

Arianna Huffington je známou spisovateľkou a spoluzakladateľkou novín Huffington Post. Jej cesta na vrchol však nebola taká jednoduchá, ako sa môže spočiatku zdať. Táto pôvodom Grékyňa to pri vydávaní svoje druhej knihy naozaj nemala ľahké. Až 36 vydavateľov jej povedalo jasné „nie“.

No ani to ju nezastavilo. V tom čase nie veľmi známa spisovateľka sa nevzdávala a nakoniec sa jej knihu podarilo vydať. No ani Huffington Post to zo začiatku nemal ľahké. Desiatky negatívnych recenzií označovali slabú kvalitu a len malý potenciál. Dnes patrí Huffington Post medzi najúspešnejšie spravodajské a mienkotvorné noviny na internete.

Bill Gates sa po prvej prehre nevzdal

Najbohatší muž sveta, Bill Gates, nezískal slávu a peniaze za noc. Do podnikateľského sveta vstúpil so spoločnosťou, ktorá sa volala Traf-O-Data. Jej cieľom bolo spracovávanie a analýza dát z prenosových pások. Spolu so svojim obchodným partnerom Paulom Allenom sa tento nápad snažili predať, avšak samotný produkt ledva fungoval. Bol to neskutočný prepadák. Tento neúspech však Billa nezastavil pred hľadaním nových možnosti. O pár rokov neskôr vytvoril prvý produkt pod vlajkou Microsoftu a na minulosť zabudol.

George Steinbrenner musel začať úplne odznova

Predtým, ako si George Steinbrenner vytvoril svoje meno vlastníctvom baseballového klubu New York Yankees, vlastnil v šesťdesiatych rokoch basketbalový klub Cleveland Pipers. Za dva roky však tento klub zbankrotoval. Zdalo sa, že neúspech zanechal na Steinbrennovi jazvy, pretože keď v sedemdesiatych rokoch prevzal vedenie NYY, baseballovému klubu sa veľmi nedarilo. No George sa nevzdal a od roku 1996 do 2003 získal 6 majstrovských titulov za sebou. Klub sa tak stal jedným v histórii tohto športu.

Walt Disney podľa druhých nemal talent

Jeden z najkreatívnejších géniov dvadsiateho storočia, Walt Disney, bol vyhodený z novín. Dôvod vyhodenia? Nedostatočný talent a kreativita. Vytrvalý Disney neskôr založil svoju prvú spoločnosť, ktorá sa volala Laugh-O-Gram. Podarilo sa mu našetriť 15-tisíc dolárov, no spoločnosť nakoniec musel zatvoriť, pretože stratil dôležitého obchodného partnera. Ani nedostatok financií ho nezastavil, Disney si našiel cestu až do Hollywoodu. Avšak, tam sa stal terčom väčšej kritiky. Jeho popularita nabrala vesmírne rozmery až vtedy, keď vydal svoj prvý animovaný film.

Ani vyhadzov ho nezastavil, Steve Jobs svoj sen sníval ďalej

Steve Jobs patril medzi najkreatívnejších podnikateľov hlavne vďaka spôsobu, akým sa vyrovnával s momentmi, keď sa ocitol na dne. Vo svojich mladíckych rokoch vybudoval z Apple veľké impérium. Za pár rokov sa však dozorná rada rozhodla, že sa s ním rozlúči, a Steve dostal padáka. Odvážny Jobs založil spoločnosť NeXT, ktorú nakoniec kúpil samotný Apple. Steve sa zrazu znova objavil v prostredí Apple. Dokázal tak ľudom, že sa mýlili, a zmenil imidž spoločnosti tým, že produkty Apple vyniesol do nebies.

Milton Hershey svoj finálny biznis niekoľkokrát neúspešne testoval

Za zrodom známej americkej čokolády Hershey’s nestál nikto iný ako Milton Hershey. Predtým, ako prišiel s plánom vyrábať sladkosti, pracoval ako pomocník v tlačiarni. Z tejto práce ho však vyhodili. To ho naštartovalo a Milton založil tri samostatné cukrárske podniky a sledoval, ako jeden za druhým krachujú. Jeho posledný pokus však našťastie skončil úspechom. Založil spoločnosť Lancaster Caramel Company. Veril, že spojenie mlieka a čokolády prinesie požadované ovocie. Neskôr založil Hershey Company a stal sa tak jedným z najznámejších mien v cukrárenskom priemysle.

Zdroj: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech