6 príbehov úspešných a svetoznámych ľudí, ktorí sa riadili minimalistickým pravidlom: „Menej je viac“

  • Heslo „Menej je viac“ minimalistom nepomáha dosiahnuť úspech len v ich osobnom živote, ale rovnako aj v ich súkromí. Nie je preto náhodou, že ako životnú filozofiu si toto pravidlo zvolilo nasledovných 6 osobností, ktorých mená sa do histórie ľudstva zapísali navždy.
  • Heslo „Menej je viac“ minimalistom nepomáha dosiahnuť úspech len v ich osobnom živote, ale rovnako aj v ich súkromí. Nie je preto náhodou, že ako životnú filozofiu si toto pravidlo zvolilo nasledovných 6 osobností, ktorých mená sa do histórie ľudstva zapísali navždy.

Steve Jobs: „Zjednodušte zložitosť.“

Zakladateľ spoločnosti Apple, Steve Jobs, sa stal jedným z najslávnejších zástancov minimalizmu. Úspech jeho produktov je veľakrát pripisovaný práve ich krásne jednoduchému dizajnu a užívateľsky priateľskému prostrediu, na ktoré nikdy nedal dopustiť. Minimalizmus však Jobsa nereprezentoval len v jeho práci, ale aj v jeho súkromí. Ako raz povedal John Scully: „Steve v dome nemal takmer žiaden nábytok. Vo svojej izbe mal len obraz Einsteina, lampu, kreslo a posteľ. Jednoducho neveril, že človek nájde šťastie v materiálnych veciach.“

Albert Einstein: „Veďte jednoduchý život.“

Mnohé publikácie, ktoré sa venujú životu tohto jedinečného génia hovoria o tom, že viedol skutočne veľmi jednoduchý život. Vlastnil len minimum oblečenia, väčšinu svojich peňazí rozdal a na to, aby niekde prespal, mu postačil vždy ten najobyčajnejší gauč.

Leonardo Da Vinci: „Buďte veľkorysí a nakŕmte tých, ktorí to potrebujú.“

Leonardo Da Vinci raz povedal: „Jednoduchosť je najvyššia forma sofistikovanosti.“ Jeho charakter je popisovaný ako veľmi láskavý a milujúci. Vážil si všetkých ľudí, ktorých vôkol seba mal. Je o ňom známe, že živil väčšinu svojich priateľov – niekedy dokonca aj tých, ktorí boli bohatší, než on sám. K svojmu životu veľa nepotreboval a radšej rozdal všetko, čo mal.

pexels.com

Marcus Aurelius: „Žite v súlade s prírodou.“

Marcus Aurelius bol rímskym cisárom, filozofom, a predstaviteľom mladšieho stoicizmu. Jadrom stoicizmu je učenie o blaženosti, podľa ktorého sa človek môže stať šťastným iba tak, že bude žiť v súlade s prírodou alebo rozumom a cnostne, čo sa zhoduje s ideou minimalizmu, ako ju poznáme dnes.

Henry David Thoreau: „Vzdajte sa luxusu.“

Úspešný americký esejista bol nielen básnikom a filozofom, ale aj minimalistom. Často písal o výhodách jednoduchého života a bol presvedčený o tom, že človek dosiahne stav „ticha mysle“ len vtedy, keď sa vzdá luxusu.

Sokrates: „Zamerajte sa na cnosti, nie na materiálne bohatstvo.“

Sokrates veril, že jediným spôsobom, ako dosiahnuť skutočné šťastie je viesť striedmy a cnostný život. Bol presvedčený, že hľadanie materiálneho bohatstva k šťastiu nevedie.

Zdroj: lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK