6 problémov, ktorým musia čeliť veľmi inteligentní ľudia

  • Hoci sa môže zdať, že inteligentní ľudia to majú v živote ľahké, nie je to tak.
  • Aj títo ľudia majú svoje problémy, ktoré pramenia práve z ich inteligencie, ktorá je niekedy nielen darom, ale aj prekliatím.
  • Patríš k nim aj ty?
laurenz-kleinheider-426386-unsplash
Unsplash
  • Hoci sa môže zdať, že inteligentní ľudia to majú v živote ľahké, nie je to tak.
  • Aj títo ľudia majú svoje problémy, ktoré pramenia práve z ich inteligencie, ktorá je niekedy nielen darom, ale aj prekliatím.
  • Patríš k nim aj ty?

1. Nudia ich rozhovory o obyčajných veciach

Nedokážeš dlho rozprávať o niečom, čo je úplne nepodstatné, a si alergický na zbytočné témy, najmä tie, ktoré sú až tak absurdné, že ti z nich klesá IQ. Témy, ktoré ťa zaujímajú, sa pravdepodobne týkajú vedy, inovácií, umenia či filozofie. Potrpíš si na zmysluplné témy a rozhovory s ľuďmi, ktorí nie sú na rovnakej vlne ako ty, udržiavaš iba zo zdvorilosti. Všetko, po čom túžiš, je rovnako zmýšľajúci jedinec či zaujímavá osoba, ktorá ťa inšpiruje, a od ktorej sa niečo nové naučíš.

2. Viac premýšľaš, než hovoríš

Mlčať je niekedy zlato a ty to dobre vieš. Ak si nie si istý svojou odpoveďou, si radšej ticho. Vyvodenie nejakého záveru ti trvá dlhšie ako priemerným ľuďom, pretože tvoj mozog je zaplavený všetkými možnými riešeniami a odpoveďami. Problém je v tom, že väčšina tých, ktorí nepoznajú proces tvojho myslenia, ťa považuje za podivína, introverta alebo nezaujatého človeka.

cool-fashion-glasses-magazine-nerd-glasses-favim-com-183302

3. Tvoja práca ťa nenapĺňa

Pokiaľ nemáš prácu, do ktorej sa môžeš maximálne vložiť, môžu sa pre teba stať niektoré pracovné úlohy časom obyčajné, ba až nudné. Hlavou ti neustále hmýria nové nápady a myšlienky, a tvoj bystrý mozog si priam žiada nové a nové výzvy.

4. Považujú ťa za nespoločenského

Toto čiastočne súvisí s prvým bodom. Ak sa ocitneš medzi ľuďmi s nižším IQ, ako je to tvoje, trpíš. Buď sa takej spoločnosti snažíš vyhnúť alebo radšej mlčíš. V oboch prípadoch ťa priemernejšia väčšina označí za čudáka, ktorý sa vyhýba socializácií.

Startup Stock Photos

5. Je pre teba ťažšie byť šťastný

Hemingway raz povedal: ,,Šťastie u inteligentných ľudí je tá najzriedkavejšia vec, akú poznám.“ Inteligentní ľudia sú občas až prekliati svojou inteligenciou. Priemerným ľuďom stačí ku šťastiu naozaj málo, no inteligentný človek až príliš premýšľa nad celým svetom okolo seba. Je si vedomý všetkých problémov celej spoločnosti a nedokáže sa uvoľniť a nechať sa unášať krásou tohto sveta.

6. Máš problém nájsť lásku

Tvoje pátranie po láske je o čosi náročnejšie ako v prípade priemerných ľudí. Dôvod? Je ich viacero. V prvom rade, si opatrnejší, viac analyzuješ a predovšetkým – máš vysoké nároky. Na lásku ideš prvom rade rozumom, až potom srdcom. Oveľa viac ako fyzický vzhľad ťa priťahuje to, čo má druhý v hlave, a práve tým sa pre teba hľadanie partnera stáva náročnejším. Navyše, kvôli tomu, že až príliš premýšľaš, ti chýba spontánnosť, ktorá je pre zrod lásky veľakrát kľúčová. Taktiež si veľmi nezávislý človek, schopný fungovať ako samostatná jednotka, preto sa nehrnieš do toho, čo príde ako prvé. Prípadne je pre teba ťažšie porozumieť potrebám opačného pohlavia, či nájsť spoločnú reč.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech