7 divov hostelového sveta, ktoré môžu konkurovať aj tým najlepším hotelom sveta

  • V dnešnej dobe plnej lacných leteniek do celého sveta, sa cestovanie stáva oveľa dostupnejším
  • Väčšinou je však letenka naozaj tým najmenším problémom.
  • Veľké množstvo cestovateľských plánov stroskotá hlavne kvôli drahému ubytovaniu
  • Skvelým riešením tohto problému sú práve hostely. Za nižšiu cenu skoro vždy dostaneš naozaj pekné, čisté a aj štýlove ubytovanie
  • Týchto 7 zaujímavých hostelov s príbehom je toho dôkazom
19-1200x900
hostelworld.com
  • V dnešnej dobe plnej lacných leteniek do celého sveta, sa cestovanie stáva oveľa dostupnejším
  • Väčšinou je však letenka naozaj tým najmenším problémom.
  • Veľké množstvo cestovateľských plánov stroskotá hlavne kvôli drahému ubytovaniu
  • Skvelým riešením tohto problému sú práve hostely. Za nižšiu cenu skoro vždy dostaneš naozaj pekné, čisté a aj štýlove ubytovanie
  • Týchto 7 zaujímavých hostelov s príbehom je toho dôkazom

1. Calle 11 Hostel – Santa Marta, Kolumbia 

Nielen že je hostel Calle 11 stelesnením luxusu, ale výnimočným ho robí aj jeho veľmi zaujímavá história. Toto miesto, ktoré teraz mnoho ľudí obdivuje a miluje, bolo pôvodne brlohom drogových dílerov. Tí sa však po nejakom čase vyparili a priestory zostali dlhé roky opustené. Pôsobivé, však? Len si predstav, čo sa tam asi muselo diať. Teraz sa však už naozaj nemusíš báť. Po pašerákoch niet ani stopy a Calle 11 sa v hodnotení užívateľov prediera na popredné priečky. Ponúka ti všetko, čo na poriadny relax potrebuješ (napr. bazén, masáže, bar). Strašidelné miesto dokázali šikovní majitelia premeniť na rozprávkové. 

2. Celica Art Hostel – Ľubľana, Slovinsko

Je viac než pravdepodobné, že na mieste, akým je hostel Celica, si ešte nikdy nespal. Táto budova v minulosti slúžila ako vojenské väzenie a až neskôr bola prerobená na hostel, ktorý je pravdepodobne jediný svojho druhu. Ešte stále môžeš spať alebo si ísť sadnúť na drink do väzenskej cely. Nenájdeš ich však v úplne pôvodnom stave. Všetky tieto priestory boli prerobené tak, aby si sa tam cítil oveľa, ale naozaj oveľa pohodlnejšie ako pôvodní „obyvatelia“. Znie to ako nonsens, no uvidíš, že sa ti tvoju celu ani nebude chcieť opustiť!

3. Lucky Lake Hostel – Amsterdam, Holandsko

Lucky Lake hostel je ideálny pre tých, ktorí milujú prírodu, čerstvý vzduch a dobrodružstvo. Pobyt na tomto mieste je ako kempovanie, no so skutočným prídavkom luxusu. Rady farebných kabín a karavany ako zo šesťdesiatych rokov tvoria jeho najväčšiu časť. V strede je umiestnený žltý autobus, ktorý slúži ako kuchyňa a spoločenský priestor. V noci sa v Lucky Lake rozsvieti obrovské množstvo farebných svetielok a tie dokážu posunúť útulnosť tohto miesta na ďalší level. Po prechádzke okolo jazera (či iných aktivitách) sa môžeš usalašiť do niektorej z úžasných hojdacích sietí, ktoré dokonalo dotvárajú uvoľnenú atmosféru tohto miesta. 

4. Jumbo Stay – Štokholm, Švédsko

Hostel Jumbo stay patrí určite k tým najzaujímavejším. Elegantné a štýlové priestory nájdeš na palube starého nefunkčného lietadla. Poriadne veľkého lietadla. Vďaka renovácii sa môžeš pohodlne vyspať v kokpite alebo sa prejsť po krídle a vychutnať si slnečné lúče či čerstvý vzduch (ak si na to trúfneš). Vlastne môžeš robiť všetko, čo si vždy túžil spraviť počas normálneho letu. 

View this post on Instagram

Самые интересные хостелы Стокгольма:⠀ ⠀ 1. Jumbo Stay – хостел, который находится в самом настоящем Боинге 747 в стокгольмском аэропорту Арланда. Хостел-самолёт вмещает 33 комнаты, одна из которых в кабине пилота, а четыре – в турбинах самолета.🛫⠀ 2. AF Chapman – хостел, занявший целое парусное судно у берегов острова Шеппсхольмен. С борта корабля виден Гамла Стан и Королевский дворец. ⛵⠀ 3. Långholmen prison – хостел на территории бывшей тюрьмы. Уникальная возможность загреметь за решетку, не нарушая никаких законов. 👌😄⠀ 4. City Backpackers – хостел, который носит имя самого популярного в Стокгольме. Для любителей погорячее в хостеле есть бесплатная сауна.🛀⠀ 5. Old Town Lodge – хостел в самом центре Гамла Стан даёт возможность прикоснуться к истории. Дом, в котором располагается хостел, датируется 17-ым веком, а одна из стен здания – это старинное городское укрепление, которому уже более 800 лет.🗿⠀ В каком из этих мест вам бы хотелось провести ночь больше всего? Фото: @filipshobot 📸

A post shared by Швеция (@sweden.ru) on

5. Casa Elemento – Minca, Kolumbia

Casa Elemento je miestom, kam prídeš, aby si bol voľný. Zažiješ tu nočné vysedávanie pri táborákoch, spadnutú sánku pri západe slnka či jednu z najväčších hojdacích sietí na svete. A to všetko za zvukov okolitej džungle. Predstav si, ako sa hojdáš v sieti, počúvaš škriekanie tukanov alebo opíc a pod tebou sa rozprestiera zdanlivo nekončiaca zeleň. Tento hostel (raj) má všetko potrebné na to, aby si odchádzal s nezabudnuteľným zážitkami a fotkami, na ktoré neprestaneš civieť ani dlho po svojom návrate. 

View this post on Instagram

Live your dream. #TreeHouse in #CasaElemento.

A post shared by Casa Elemento (@casaelemento) on

6. Hub New Lisbon Hostel – Lisabon, Portugalsko 

Ako dokážeš spraviť z hostela, ktorý ma veľkú terasu, sprchy umiestnené vonku, štýlový bar, krásne izby, stolný futbal a poriadne pestrý nočný život ešte lepší hostel? Vytvoríš bazén s loptičkami! Hub New Lisbon Hostel je jediným hostelom na svete, kde môžeš objavovať nové zákutia celý deň, sprchovať sa vonku, vychutnávať si luxusné drinky a potom skočiť do bazéna s loptičkami, akoby si bol stále dieťaťom. 

7. Fauzi Azar Inn – Nazaret, Izrael 

Fauzi Azar Inn ti ponúkne zdravú dávku histórie a kultúry ešte predtým, ako vôbec hostel opustíš. Nachádza sa v 200 rokov starej arabskej štvrti, ktorá ti určite vyrazí dych. Nájdeš tam ponuku rôznych denných prehliadok starého Nazareta, lekcie arabského jazyka, kuchárske workshopy či nočné večierky plné tradičnej hudby. Pobytom na tomto mieste zaručene načerpáš poriadnu dávku miestnej kultúry. 

zdroj: hostelworld.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech